This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest Polytechnic 11/17/2022 Read 4 min

Метінвест Політехніка надає можливості для здобуття інженерно-технічної освіти для криворіжців

Уже два місяці майбутні бакалаври та магістри сучасних інженерно-технічних напрямків навчаються у новому недержавному технічному університеті «Метінвест Політехніка». Попри виклики часу, навчальний процес у виші триває. У першому наборі  440 студентів, які вивчають інженерно-технічні науки. Серед них є і випускники шкіл, і  люди з професійно-технічною або вищою технічною освітою. Але є й такі, які вирішили змінити гуманітарний фах заради здобуття якісної освіти в новому гірничо-металургійному університеті. Студентка групи «Гірництво. Технології відкритої розробки родовищ» Олена Красуля розповіла, як вирішила змінити філологію на гірничу технологію.

Кореспондент відділу внутрішніх комунікацій Інгулецького ГЗК Олена Красуля – наймолодша студентка в групі, яка здобуває магістерську освіту за фахом «Гірництво. Технології відкритої розробки родовищ». До того ж вона єдина дівчина з-поміж чоловіків-одногрупників. Філолог за освітою, Олена вирішила кардинально змінити професійний напрямок, адже, готуючи матеріали про роботу Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату для корпоративної газети, зрозуміла, що серйозно захопилася гірничою справою.

– Олено, чому з дипломом вчителя української та англійської ви прийшли працювати на гірничо-збагачувальний комбінат?

 У своєму житті я вже впевнилася, що випадковості зовсім не випадкові. Я саме обирала школу, в якій мала працювати, як мене запросили стати кореспондентом на ІнГЗК. Це було несподівано, адже ніхто з моєї родини не був пов’язаний із промисловими підприємствами. Навпаки, найближчі мої родичі  вчителі. Але я вирішила ризикнути й не пошкодувала.

 Коли ви уперше замислились про можливу зміну професії?

– Я тоді проходила стажування у відділі внутрішніх комунікацій. Уже дізналася, що окрім кар’єру, де видобувають руду, є ще й дробильна та рудозбагачувальні фабрики, потроху запам’ятовувала назви основного технологічного обладнання, розбиралася у процесах. І ось за редакційним завданням уперше в житті потрапила до Інгулецького кар’єру. Мене вразили його масштаби, горизонти, велетенська техніка. Тоді я вперше подумала про те, що навіть не розглядала гірництво, як майбутню професію. Вважала цей фах суто чоловічим. Але те, що було нецікавим на перший погляд, виявилось надзвичайно захопливим. Після того я стала пильніше придивлятися до роботи гірників і замислилася про навчання.

 Чому обрали навчання в Метінвест Політехніці?

 Про створення вишу майбутнього в Маріуполі я добре знала, бо ми писали про це в газеті. Я розуміла, що там будуть вчити й гірників. А коли оголосили набір до магістратури, вже зовсім не вагалася. І хоча мені, здавалося б, логічніше було здобути освіту менеджера з адміністрування, я свідомо пішла вивчати технології відкритої розробки родовищ. З першої лекції стало зрозуміло, що навчання в МІП буде відрізнятися від класичної вишівської системи. Тут більш сучасна форма подання теорії, яку хочеться вивчати.

 Які ваші враження після перших місяців навчання?

 Після оглядово-вступних лекцій ми почали знайомитися зі спеціалізованими дисциплінами. У цьому семестрі наша група вивчатиме сучасні процеси та обладнання відкритої розробки корисних копалин, методологію й організацію досліджень за операційною ефективністю, геологію надр і надрокористування, прикладне програмне забезпечення в гірництві, екологічний інжиніринг, інноваційні й ресурсоощадні технології, професійне та ділове спілкування англійською. Мені все це дуже цікаво. Також виявилося, що переважна більшість у нашій групі – це працівники ІнГЗК. Найстаршому одногрупнику 51 рік. Тож тим, хто думає, що освіта в Метінвест Політехніці лише для молоді, слід замислитися і наступного року приєднатися до вишівської спільноти.


Через війну студенти Метінвест Політехніки навчаються в онлайн-режимі, однак це не заважає їм бути вправними учнями та хорошими друзями. Завдяки сучасним освітнім платформам і гнучкому графіку можна без проблем поєднувати навчання й роботу.

Більше про можливості та переваги навчання в сучасному виші читайте на офіційному сайті: https://mipolytech.education

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.