This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest's Cars 6/8/2021 Read 4 min

Метінвест розширює можливості для гірничих робіт на ПівнГЗК

У межах інвестиційної програми в Першотравневому кар'єрі Північного ГЗК введено в експлуатацію перший контурний буровий верстат Epiroc. На придбання гірничого обладнання Група Метінвест направила 28,5 млн гривень.

Верстат шведського виробника призначений для буріння свердловин під контурне підривання. Такий метод дозволяє зберегти цілісність гірського масиву, підвищити стійкість відкосів кар'єрних уступів. Серед ключових переваг гірничої техніки – висока продуктивність, компактність і мобільність, яку забезпечує дизельний двигун із турбонаддувом.

Гірнича техніка оснащена занурювальним пневмоударником. Буріння здійснюється в різних напрямках під кутом нахилу до 60 градусів. Для надійності ходової частини встановлена ​​посилена рама, потрійні ґрунтозацепи гусениць і двошвидкісні тягові мотори. Контролювати процеси допомагає система відеоспостереження.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

Північний ГЗК планує інвестувати в придбання нового обладнання 1,3 млрд гривень.

 

На думку машиністів бурової установки, нове обладнання безпечне й зручне в роботі. Вся інформація про параметри бурового верстата виводиться на багатофункціональний дисплей, управління здійснюється за допомогою джойстиків.

За рахунок гумових поглиначів у кабіні значно знижено вібрацію. Крім того, посилено систему пиловловлювання. Для комфорту машиніста передбачена потужна кліматична система кондиціонування й опалення.

- Комбінат щорічно оновлює парк гірничих машин та обладнання. Сучасна техніка підвищує продуктивність, рівень безпеки й впливає на поліпшення умов праці наших гірників. Буровий верстат контурного буріння дозволить нам прискорити процес гірничих робіт у Першотравневому кар'єрі та збільшити продуктивність до 23 млн тонн руди на рік. Усього на придбання нового обладнання на ПівнГЗК планується направити 1,3 млрд гривень», – розповів генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Комбінат щорічно оновлює парк гірничих машин і обладнання. Сучасна техніка підвищує продуктивність, рівень безпеки й впливає на поліпшення умов праці наших гірників. Буровий верстат контурного буріння дозволить нам прискорити процес гірничих робіт у Першотравневому кар'єрі та збільшити продуктивність до 23 млн тонн руди на рік. Усього на придбання нового обладнання на ПівнГЗК планується направити 1,3 млрд гривень»,  розповів генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Нагадаємо, що буровий верстат контурного буріння наприкінці минулого року ввели в експлуатацію в кар'єрі Інгулецького ГЗК.