This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 4/20/2021 Read 4 min

Метінвест модернізує РОФ на Північному ГЗК

На першій рудозбагачувальній фабриці Північного ГЗК після капремонту ввели в експлуатацію технологічну секцію № 23. На відновлення обладнання Метінвест направив близько 190 млн грн.

Основне обладнання оновили на всіх ділянках – подачі руди, подрібнення, сепарації, гидроциклонів і пісочних насосів. Встановили головний та два доподріблювальних кульових млини. Для підвищення зносостійкості застосували гумотехнічну металеву футеровку. Замінили конвеєри подачі руди, спіральний класифікатор, дешламатори, зумпфи, насоси та напірні трубопроводи.

Сучасне обладнання з підвищеною напругою магнітного поля придбали на дільницю I-IV стадії сепарації. Для досягнення стабільних якісних показників на основній і контрольній класифікації використали високоефективні батареї гідроциклонів POLYTECH, виготовлені індивідуально під технології фабрики.

Паралельно завершили перший етап проєкту автоматизації секції. На другому етапі для зниження електроспоживання збагачувачі планують встановити частотні перетворювачі.

Відповідно до вимог охорони праці та промбезпеки на всіх ділянках секції встановили нові опорні металоконструкції, перехідні майданчики, майданчики обслуговування. Для безаварійної роботи секції оновили кабельно-провідникову продукцію та електрообладнання. Найближчим часом збагачувачі планують вийти на навантаження 85,1 т концентрату на годину з якістю продукції не менше 65,8%.

«Інвестиції в оновлення виробничих потужностей – це стабільна робота комбінату. Цього року Північний ГЗК продовжить модернізацію фабрики на дільницях подрібнення й магнітної сепарації. Перехід на сучасні технології дозволить збільшити обсяги виробництва, підвищити конкурентоспроможність готової продукції та поліпшити умови праці на робочих місцях», – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Усього в 2021 році на відновлення техніки й обладнання, капітальний ремонт будівель і споруд підприємства планується інвестувати 1 600 000 000 грн.