This page hasn't been translated into English yet.
CSR 6/22/2020 Read 2 min

Метінвест продовжує розвивати територіальні громади Широківського району

Інгулецький ГЗК компанії Метінвест підписав Меморандум про співпрацю з питань соціального розвитку й поліпшення екологічного стану в Широківській та Карпівській територіальних громадах. Координуватиме реалізацію соціальних проєктів цього року громадська організація «Криворізький фонд майбутнього».
Понад 30% фахівців, що працюють на ІнГЗК, проживають у Широківському районі. Тому ключові завдання комбінату облаштування селищ у громаді, створення комфортних умов для життя працівників і членів їх сімей, виконання зобов'язань з охорони навколишнього середовища.
 
У межах меморандуму у 2020-2021 рр. передбачено реалізацію низки екологічних заходів. У планах – проведення науково-дослідної роботи щодо впровадження нових природоохоронних технологій на території району. Для вимірювання концентрації шкідливих речовин у повітрі й розробки заходів із пилопригнічення на межі санітарно-захисної зони підприємства, а також у селищах, що належать до комбінату, працюватимуть експертні комісії з залученням лабораторій. Для боротьби з пилом на проммайданчику продовжать використання спеціальних полімерних фіксувальних речовин, буде залучено додаткову водополивальну техніку. Гідромонітори також використовують для зрошення сільських доріг. Спільно з жителями громади заплановано проведення суботників та екоакцій, висадження дерев.
 
Серед інфраструктурних проєктів – реконструкція будинку культури в с. Зелений Гай, облаштування зупинок, дитячих майданчиків, ремонт доріг і придбання транспорту для пасажирських перевезень.
 
«Метінвест – один із найбільших платників податків країни. У 2019 році сума податків криворізьких підприємств до бюджетів усіх рівнів становила 9,8 мільярда гривень. Крім цього, ми додатково спрямовуємо кошти на розвиток міст і районів, у яких живуть наші співробітники. Ми регулярно зустрічаємося з жителями та адміністрацією тергромад, дізнаємось, яка допомога необхідна. Спільно з керівниками району визначаємо пріоритети співробітництва й черговість робіт. Наша взаємодія не обмежується реалізацією проєктів у межах меморандуму. Ми завжди підтримуємо наших сусідів, котрі за час багаторічної співпраці стали друзями. Оперативно реагуємо на потреби в різних ситуаціях. Таких, наприклад, як пандемія коронавірусу. Так, ІнГЗК вже передав для лікарень району засоби захисту, дезінфектори, спецкостюми та експрес-тести для діагностики COVID-19», – наголосив генеральний директор Інгулецького ГЗК Олександр ГЕРАСИМЧУК.
 
Завдяки співпраці комбінату та громади вирішено низку важливих питань для мешканців. Відремонтовано заклади культури, освіти та спорту. Відновлено транспортне сполучення.
 
«Для приватних перевізників їздити до села не вигідно, тож ніхто не погоджувався виходити до нас на маршрути. Громада не мала коштів на закупівлю автобусів, з цим допоміг Інгулецький ГЗК. Тепер транспорт ходить регулярно, і селяни можуть у будь-який час дістатися до міста та приїхати додому», – розповів голова Карпівської сільради Степан ОЛІЙНИКОВ.
 
Також у межах програми соцпартнерства в селищі Широке виконали реконструкцію фасаду будинку культури та площі перед ним, відремонтували пішохідний підвісний міст. У селищах ремонтують і підсипають дороги, доставляють воду у віддалені населені пункти. Минулого літа ІнГЗК оперативно допоміг відновити понад 100 дворів та будинків після повені. Додатково було розчищено річище р. Бакаєць, щоб уникнути подальших підтоплень.
 
«Щорічно компанія Метінвест спрямовує кошти на розвиток нашої громади. Без такої допомоги багато проєктів ми змушені були б «заморозити». Наприклад, минулого року в нашому бюджеті на розвиток інфраструктури та ремонти було закладено приблизно два мільйони гривень. А в межах меморандуму інвестиції становили майже шість мільйонів. Без такої підтримки розвиток громади був би неможливим», – наголосив голова Широківської сільської ради Олександр КОКУЛ.
 
Нагадаємо, Група Метінвест із 2012 року реалізує програму соціального партнерства в Кривому Розі. У 2017 географія цієї співпраці розширилася – меморандуми було укладено з територіальними громадами Дніпропетровської та Кіровоградської областей.