This page hasn't been translated into English yet.
CSR 12/9/2021 Read 4 min

Метінвест підтримує освітні заклади Дніпропетровщини

У рамках меморандуму про соціальне партнерство Центральний та Північний гірничо-збагачувальні комбінати допомогли капітально відремонтувати будівлю початкової школи в селі Шевченківське. На оновлення закладу освіти Метінвест спрямував 3,2 млн гривень.

Початкову школу збудували близько 40 років тому  і за цей час у закладі не було проведено жодного ремонту. Тож, проєкт оновлення школи став одним з найважливіших для жителів Шевченківського. В ході робіт утеплили стіни і обшили будівлю металевим сайдингом. Відновили зруйновані ганки та евакуаційні виходи, встановили броньовані двері, облаштували доріжки. Минулого року за сприяння підприємств у навчальному закладі замінили покрівлю та утеплили стелю.

Раніше у нас в групах та класах температура в осінньо-зимовий період падала до 14 градусів. Діти спали та навчалися вдягнутими, часто хворіли. Тепер наш заклад як новенький. Він яскравий та привабливий зовні,  теплий всередині. Завдяки допомозі підприємств Метінвесту діти перебувають у комфортних умовах.  Для нас це велика допомога, адже йдеться про здоров’я вихованців від трьох до 10 років.

— Ірина КОПАНИЦЯ, директорка Шевченківської початкової школи.

Реалізацію проєкту координує громадська організація «Криворізька фундація майбутнього». За три роки діяльності організації в Глеюватській громаді реалізовано низку заходів, які спрямовані на підтримку навчальних дошкільних та шкільних закладів. У селі Червоне виконали ремонт дитячого садка «Берізка», оновили в групах меблі, встановили котельню на твердому паливі. В сусідню школу придбали для кабінетів меблі, комп’ютери, обладнання. В селі Глеюватка облаштували спортивну залу в садочку.

Криворізька фундація майбутнього» разом із партнерами – бізнесом та громадою -  вирішує питання підтримки освітян. Окрім реалізації інфраструктурних проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для навчання дітей у сільських районах, закуповуємо необхідні меблі, комп’ютерну техніку і обладнання. Для підвищення якості освіти, особливо в умовах дистанційного навчання, залучаємо вчителів до «Лідерської освітньої програми STEAM-CAMP». Мета якої – зібрати спільноту прогресивних педагогів сучасного формату, які  допоможуть підвищити інтерес учнів до вивчення точних наук у школах та успішно вступити до технічних вишів. Цього року  STEAM-методи вивчали вісім педагогів Глеюватською територіальної громади​​​​​​​.

— Олена ЛЕЩЕНКО, директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього».

Оновлена школа приваблює мешканців інших сіл. Сюди привозять дітвору з Зеленого Поля, Кам’яного Поля, Новопокровки та станції Саксагань. У трьох групах та в початковій школі тепер 84 вихованців.

У рамках меморандуму про соціальне партнерство з Глеюватською громадою ми системно реалізуємо пріоритетні для сіл проекти – забезпечуємо мешканців інтернет-зв’язком, медичним обладнанням, ремонтуємо дороги, амбулаторії. Цього року окрім допомоги навчальним закладам Північний та Центральний ГЗК облаштували офіс для поліцейського офіцера громади. До кінця року забезпечимо громаду соціальним транспортом, а поліцейського автомобілем із рацією та необхідним обладнанням для надання допомоги в екстремальних умовах. Лише у 2021 році у розвиток територіальної громади ГрупаМетінвест інвестувала 10 млн гривень​​​​​​​.

— Андрій СКАЧКОВ, генеральний директор Північного ГЗК.