This page hasn't been translated into English yet.
Employment 4/19/2022 Read 6 min

Маріупольські металурги успішно працюють на Каметсталі

Метінвест дбає про вирішення першочергових потреб працівників, які через воєнні дії виїхали з Маріуполя. У містах присутності Групи підготовлені об’єкти тимчасового розселення вимушених переселенців, створені гуманітарні хаби, де вони можуть отримати допомогу – від харчових наборів і речей першої побутової потреби до медичної та психологічної підтримки. Особливу увагу компанія приділяє працевлаштуванню евакуйованих співробітників.

Компанія пропонує наявні вакансії в Центрах Кар’єри Метінвест (ЦКМ) усім співробітникам, які виїхали на підконтрольну Україні територію. Такі Центри діють у Запоріжжі, Кривому Розі, Покровську та Кам’янському.

Каметсталь системно працює в межах гуманітарної місії Метінвесту. Підприємство одним із перших долучилося і до програми працевлаштування співробітників зі зруйнованих війною міст – перш за все, металургійного Маріуполя. Претендентам запропоновані вакансії за ключовими для виробництва професіями. Наразі вже 70 маріупольських колег увійшли до команди кам’янських металургів.

– Група Метінвест затвердила рішення про першочергове працевлаштування саме переселенців із Маріуполя. На підприємствах компанії вже підготовлено приблизно 2000 вакансій. Каметсталь у воєнний час стабільно працює та сплачує співробітникам заробітну плату, а тому є одним із пріоритетних підприємств для працевлаштування маріупольських колег. Ми щиро вітаємо нових фахівців на наших виробничих майданчиках, – зазначив генеральний директор Каметсталі Дмитро ЛИППА.

Дмитро Савченко зараз працює на Каметсталі майстром із завантаження доменних печей. Донедавна він був співробітником комбінату Азовсталь. З воєнного Маріуполя вивозив родину під обстрілами.

– 24 лютого я був на роботі. Як начальник дільниці в доменному цеху провів оперативку, працював з людьми. А тут по радіо й телебаченню сповістили про початок бойових дій. Обстріли дедалі частішали, ворожа авіація «відпрацьовувала» Азовсталь. До нас у приватний сектор прилітали снаряди, один вночі потрапив на наш двір. 16 березня ми з дружиною і двома доньками вирішили покинути місто. Але як? Не було газу, води та світла, а отже, ні зв’язку, ні будь-якої інформації про евакуацію. Я просто вийшов на дорогу, побачив колону машин ентузіастів, зібрали найнеобхідніше, вскочили в машину та рушили в бік Бердянська. 80 кілометрів їхали 12 годин. Російські, денеерівські блокпости… Обабіч дороги розбиті БТРи, інша техніка, снаряди стирчали прямо в асфальті, – згадує Дмитро. – П’ять днів шукали пальне в Бердянську. Доїхали до Запоріжжя, пройшли реєстрацію, а далі – Кам’янське. Тут добрі друзі допомогли із житлом. Окремо скажу про допомогу від Метінвесту. Коли ще були в Маріуполі, отримували грошові виплати. Після реєстрації в Запоріжжі та дзвінка на гарячу лінію Метінвесту отримав пропозиції з працевлаштування вже у Центрі кар’єри в Кам’янському. На своєму прикладі бачу, що компанія дбає про співробітників, яким удалося вирватися на підконтрольну Україні територію. В тяжку хвилину не покидають, велика їм за це вдячність.

Сьогодні Дмитро Савченко – у дружній команді доменників Каметсталі. Говорить, що Кам’янське йому подобається, а комбінат нагадує рідний Азовсталь. Обов’язки майстра із завантаження домен йому добре знайомі.

Колектив зустрів Дмитра тепло. На робочих зборах нового працівника особисто привітав генеральний директор Каметсталі Дмитро Липпа.

Металург щиро вдячний керівництву підприємства, начальнику доменного цеху Юрію Малаховському, його заступнику Олександру Кращенку, Денису Ємцю та всім новим колегам за допомогу в адаптації на робочому місці й вивченні нюансів виробництва. Дмитро впевнений, що буде плідно працювати на виробничому майданчику Каметсталі Групи Метінвест.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.