This page hasn't been translated into English yet.
Золота зірка Метінвесту 7/26/2022 Read 7 min

Кращі з кращих: Золоті зірки Метінвесту 2022

Дев’ятий рік поспіль Група Метінвест нагороджує особливими корпоративними відзнаками найкращих співробітників своїх підприємств. До Дня металурга та гірника Золоту зірку Метінвесту отримали 20 спеціалістів компанії.

Без гучних урочистостей і яскравих свят, однак зі щирою вдячністю та повагою до праці пройшло нагородження володарів найвищої корпоративної відзнаки. Золоту зірку Метінвесту кожному співробітнику вручав генеральний директор компанії Юрій Риженков. Показово, що знакова подія відбувалася на робочому місці нагороджених фахівців. Бо саме там – у серці виробництва, на промислових майданчиках чи в майстернях – народжуються досягнення вищої проби. 

 Співробітники компанії, нагороджені Золотою зіркою Метінвесту

ОЛЕКСАНДР ШЕВЧЕНКО, Азовсталь / Північний ГЗК


Начальник дільниці оперативного обслуговування цеху мереж та підстанцій «Азовсталі» / начальник дільниці тягових підстанцій та підстанцій цеху підземного видобутку цеху мереж і підстанцій Північного ГЗК

 У мирний час Олександр Шевченко відповідав за безаварійну та безпечну роботу підстанцій «Азовсталі». Для цього з-поміж іншого брав участь у розробці програми навчання для молодих електромонтерів та у впровадженні заходів щодо контролю допуску працівників цеху та підрядників для проведення ремонтів електроустановок. Їхні дії фіксувалися на відео і потім ретельно розбиралися на тематичних зборах. Завдяки цьому у 2021 році не було допущено жодної аварійної ситуації.

З початком бойових дій в Маріуполі життя Олександра докорінно змінилося. З перших днів війни він брав участь у консервації обладнання, підтримуючи електрозабезпечення «Азовсталі» під постійним бомбардуванням. Організував піші обходи підстанцій для виявлення та усунення аварійних відключень. Вони проводилися кожні 2-3 години, Олександр брав у них особисту участь.

Коли ситуація вкрай загострилася, виробничі завдання змінила необхідність забезпечувати людей у бомбосховищах найнеобхіднішим – від організації польової кухні до підключення освітлення. З цегли виклали печі. Під обстрілами Олександр із колегами добували продукти та воду. Тримав зв'язок із військовими, які привозили харчування для дітей та заряджали акумулятори, щоб підтримувати у бомбосховищі світло.

Сьогодні Олександр Шевченко із сім'єю живе у Кривому Розі. Він працевлаштувався на Північний ГЗК і будує своє життя заново. Тут він і отримав свою золоту зірку.


МАКСИМ МАМЧУР, Азовсталь / Каметсталь


Майстер відділення з підготовки вугілля до коксування «Азовсталі» / майстер виробничої дільниці вуглепідготовчого цеху Каметсталі

За 12 років на коксохімічному виробництві Максим Мамчур набув великого досвіду, який завжди використовував з максимальною користю для «Азовсталі». У 2021 році узяв участь у впровадженні низки заходів, які дозволили значно підвищити якість вугільної шихти та на 12 кг/т зменшити її витрати на коксування, покращити якісні показники кам'яновугільної смоли.

Крім реалізації проєктів з економічним ефектом Максим допомагав підвищувати безпеку та комфортність праці. За його участю провели реконструкцію цеху уловлювання та сіркоочищення «Азовсталі» для зниження екологічного навантаження. Встановили дробильно-фрезерні машини вагоноперекидача, що покращило умови праці 45 співробітникам дільниці.

З початком бойових дій Максим займався консервацією коксового виробництва «Азовсталі». Забезпечував для цього необхідні ТМЦ, підготував план з організації зупинки коксових батарей, навчав персонал безпечній зупинці газопроводів, герметизації камер коксування. Це дозволило консервувати обладнання за планом вже під прямими обстрілами.

З початку війни Максим розвозив питну воду та продукти харчування мешканцям Лівобережного району Маріуполя. А коли обстріли міста посилилися, організовував евакуацію людей до Запоріжжя, зібравши колонку з 50 автомобілів.

Зараз Максим Мамчур працює на «Каметсталі» майстром виробничої дільниці у вуглепідготовчому цеху. 

Зазвичай Золотою зіркою Метінвесту відзначають за видатні професійні результати й лідерство у впровадженні новацій. Однак цьогоріч до уваги брали також участь співробітників у роботі Сталевого Фронту, їх діяльність під час критичних подій воєнного часу.

РОМАН РОГОВ, ММК ім. Ілліча / Каметсталь


Агломератник аглофабрики ММК ім. Ілліча / агломератник агломераційного цеху № 2 Каметсталі

За плечима Романа Рогова 20 років роботи на іллічівській аглофабриці. За цей час він став визнаним фахівцем з виробництва агломерату та покращення його якості, систематично брав участь у програмі «Битва професіоналів».

За його участю було реалізовано низку важливих проєктів. Здійснено модернізацію запалювального горна, після якої на 30% зменшилися витрати природного газу на запалення шихти. Впроваджено екологічний проєкт, який дозволив знизити неорганізовані викиди пилу з хвостових частин агломашин на 5-8%. Знайдено рішення щодо підвищення стійкості колосників спікальних візків.

Він був учасником команди новаторів, яка запровадила технологію підігріву агломераційної шихти в барабанних обкотувачах агломераційного корпусу № 2 ММКІ. Це дозволило підвищити продуктивність агломашин на 15%.

На початку війни, перебуваючи в окупованому Маріуполі, Роман допомагав у доставці води та продуктів харчування мирним жителям. А коли з'явилася можливість, виїхав із родиною на підконтрольну Україні територію, щоби продовжити роботу в Метінвесті. Свій досвід він тепер використовує на «Каметсталі», де також працевлаштувався агломератником.

ВАДИМ ПОНОМАРЬОВ, ММК ім. Ілліча / Каметсталь


Начальник дільниці експлуатації, екіпірування та техобслуговування локомотивів управління залізничного транспорту ММК ім. Ілліча / майстер цеху ремонту управління залізничного транспорту «Каметсталі»

Вадим Пономарьов володіє сімома золотими зірками ММК ім. Ілліча з охорони праці та промислової безпеки. Він розробив та впровадив правила безпечного техобслуговування локомотивів на висоті. Керував групою з підготовки переліку питань для аудитів з безпечного виконання робіт залізничним транспортом промислових підприємств.

Високий рівень професіоналізму Вадима підтверджується його участю в експертному обстеженні ефективності організації залізничних перевезень на підприємствах Групи Метінвест. Він розробив технологічні схеми з обслуговування локомотивів серії ТЕМ, ЕМ-62, ТГМ-4. Завдяки цьому на ММК ім. Ілліча вдалося на 20% скоротити час проведення технологічних операцій локомотивами, а ще зменшити витрати дизельного палива, що зекономило підприємству 2,7 млн грн.

Свої лідерські якості Вадим продемонстрував і в організації роботи свого колективу, і в керівництві молодшими спеціалістами під час розробки нових напрямів діяльності підрозділу. У Маріуполі він також був керівником дипломного проєктування студентів та передавав свої знання з ремонту та техобслуговування тягового рухомого складу новим працівникам ММК ім. Ілліча. Зараз Вадим працює майстром у цеху ремонту залізничного транспорту «Каметсталі».


 ГЕННАДІЙ ІВАНОВ, Каметсталь


Начальник відділу з технічного переозброєння та стандартизації технологічного управління

Завдяки Геннадію Іванову продуктова лінійка «Каметсталі» швидко поповнюється новою продукцією. Наприклад, у 2021 році за його участю почали випускати помольні шари діаметром 30-40 мм підвищеної п'ятої групи твердості, осьову заготовку діаметром 218-270 мм зі сталі марок ОС і F, катанку діаметром 8-11 мм з високовуглецевої сталі C80D2, з якої роблять високоміцні стабілізовані арматурні пасма. Лише на цій продукції підприємство заробило додатково 5 млн грн. А в січні 2022 року Геннадій брав участь у розробці технології виробництва арматурного прокату з циклічною міцністю 2 млн циклів.

Геннадій – неодноразовий учасник ключових заходів щодо ресертифікації Системи менеджменту якості та сертифікації продукції підприємства. Торік «Каметсталь» пройшла успішну сертифікацію чорнових вісей для українського, європейського та північноамериканського залізничного транспорту за відповідними стандартами, а також сортового та фасонного прокату будівельного призначення.

Геннадій є наставником молодих металургів. Активно допомагає колегам-переселенцям із Маріуполя, які приїхали до Кам'янського, – збирає та передає їм речі першої необхідності.

СЕРГІЙ МІШУРІН, Каметсталь


Заступник начальника прокатного цеху

Останні два роки Сергій Мішурін очолює дільницю вісепрокатних та шаропрокатних станів. Під його керівництвом забезпечена 100% якість продукції – жодного невідповідного виробу.

Він ініціював та особисто брав участь у низці заходів, які збільшили продуктивність станів, значно зменшили витрати енергоресурсів та металу. Так витрати металу на виробництво вісей скоротилися на 5 кг/т, а на виробництво шарів – на 1,4 кг/т. Загальне підвищення ефективності виробництва цієї продукції забезпечило минулого року майже 3,2 млн грн економічного ефекту, а цьогорічний очікуваний ефект оцінюється на рівні 1,1 млн грн.

У складі робочої групи Сергій освоював виробництво помольних шарів діаметром 25 мм та 80 мм, необхідних для стабільної роботи гірничо-збагачувальних комбінатів Метінвесту. Раніше головним постачальником цієї продукції  для ГЗК була «Азовсталь».

Працює Сергій і над підвищенням екологічності виробництва на своїй дільниці. За рахунок зниження витрат природного газу викиди СО2 в атмосферу вже зменшилися на 2%.

На початку війни він брав участь у підготовці захисних споруд у м. Кам'янське та на підприємстві. Надає допомогу тимчасовим переселенцям.


ІГОР КЛЬОМІН, Каметсталь


Начальник дільниці з виробництва сирого бензолу

У коксохімічній галузі Ігор Кльомін працює 30 років, з них 2,5 роки – на Каметсталі, де отриманий досвід допоміг йому розробити й запровадити низку економічно ефективних заходів. Наприклад, зі вдосконалення технологічної схеми бензольно-скруберного відділення, внаслідок чого були зменшені витрати мастила на виробництво сирого бензолу та досягнута економія у 800 тис. грн. Ще 480 тис. грн склав ефект від зниження витрат коксового газу на печі вогневого підігріву.

Крім цього, у 2021-2022 роках Ігор подав та реалізував вісім ідей у межах СПП, спрямованих на оптимізацію технологічних процесів. А один із його проєктів зі зміни схеми підживлення градирні оборотного водопостачання дозволив економити до 15% (27 тис. м3/рік) технічної води. Окрім очікуваного ефекту в 700 тис. грн, ініціатива також має екологічну складову.

Ігор активно розвиває у своєму підрозділі культуру охорони праці. Організував роботу з упровадження системи Безпечного робочого простору: виявлено 486 ризиків і розроблено 52 превентивні заходи.

З початку війни бере участь у наданні допомоги переселенцям та військовим територіальної оборони Кам'янського. Організував збір і відправлення предметів першої потреби мобілізованим працівникам цеху.

Я безмежно дякую колегам, які отримали Золоту зірку Метінвесту, за високі професійні результати, за небайдужість і людяність, за значний внесок у наше спільне майбутнє. Дякую всім металургам, коксохімікам, гірникам, які наближають перемогу України на робочому місці, та нашим захисникам, які боронять нашу країну на передовій.

Заради перемоги працівники Метінвесту відкрили свій Сталевий Фронт. Вони залишаються на робочих місцях, щоб допомагати армії, підтримувати економіку країни, піклуватися про людей, які через бойові дії змушені полишати домівки. Сила компанії в кожному з вас, у вашій самовідданій праці й любові до України.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

АНДРІЙ ЗАПИСОВ, Запоріжсталь


Майстер відділення блоків поділу повітря киснево-компресорного цеху


Зі своїх 42 років 20 Андрій працює на комбінаті Запоріжсталь. Останні три роки фахівець відповідає за організацію виробництва кисню, аргону й азоту для потреб комбінату та сторонніх споживачів. Коли Україну накрила пандемія COVID-19, Андрій Записов доклав максимум зусиль, щоб оперативно підготувати дільницю з виробництва медичного кисню та отримати необхідні дозвільні документи від МОЗ. Брав участь у розробленні рішень, які допомогли скоротити час завантаження автомобілів і щодобово відвантажувати до 86 тонн рідкого кисню за проєктної спроможності в 45 тонн. Під його керівництвом під час пандемії лікарням відправлено понад 5,2 тис. тонн медичного кисню. Не припиняється ця робота і під час війни.

– Найскладнішим був процес отримання ліцензії на виготовлення медичного кисню. Треба було розробити чимало дозвільної документації, протоколів, стандартних операційних процедур. Плюс навчання персоналу, внесення змін до технологічних інструкцій, – розповідає Андрій. – Наш цех працює цілодобово. Однак восени 2021 року був гарячий період, коли за медичним киснем приїжджало 5-6 машин, тут стояла черга з автівок. Ми відвантажували медичний кисень для лікарень не тільки Запорізької області, а й багатьох регіонів України.

Свій 20-річний досвід роботи Андрій використовує, щоб максимально підвищити ефективність роботи свого підрозділу – збільшити виробництво стисненого повітря та продуктів його поділу, зменшити втрати. Це допомагає нарощувати виробництво електроенергії в ТЕЦ і витрачати її економніше. Впроваджені в цьому напрямку проєкти принесли підприємству понад $700 тис. економічного ефекту.

Андрій – активний учасник запровадження системи «Безпечний робочий простір». Складав реєстр робіт на висоті, проводив оцінку ризиків падіння, а для їхнього уникнення втілив проєкт зі встановлення на вертикальних сходах у цеху запірних конструкцій.

– Нагорода для мене стала приємною несподіванкою. Дуже радий отримати Золоту зірку Метінвесту. Однак це не тільки моя заслуга, а й усього нашого цеху. Адже разом ми впоралися з усіма завданнями, працювали в команді та продовжуємо працювати злагоджено зараз. Така нагорода серйозно мотивує. Це приємна мить життя, що допомагає триматися в непрості часи, – зазначив Андрій.


ВАЛЕРІЙ ГЛУЩЕНКО, Запоріжкокс


Майстер з регулювання та обігріву коксових батарей


До Запоріжкоксу Валерій Глущенко 14 років працював на коксохімічному виробництві в Єнакієво. Тут здобув перший досвід управління роботою коксових батарей в умовах воєнних дій. Застосовувати цей досвід знову йому довелось у лютому 2022 року. Під його керівництвом у березні батареї № 2, 5, 6 Запоріжкоксу були успішно переведені на гарячу консервацію та обігрів на природному газі, а згодом без єдиного «буріння» він зміг розконсервувати й вивести печі на виробничу потужність.

Раніше, у 2021 році, коли проводилися капремонти батарей № 5 і 6 Запоріжкоксу, Валерій скоригував графік введення печей в експлуатацію, що дозволило додатково виробити майже 6,1 тис. тонн коксу. Зокрема, завдяки його участі в капітальних ремонтах вони тепер працюють із меншим навантаженням на екологію Запоріжжя – викиди сирого кокосового газу скоротилися на 2,2%.

Валерій має заслужений авторитет на коксохімічних підприємствах Метінвесту. Консультував колег з АКХЗ щодо питань стабілізації режиму обігріву коксових батарей.

Безкомпромісний у питаннях ОП та ПБ. На дільниці під його керівництвом відсутні випадки виробничого травматизму.

ДМИТРО ЄРМОЛОВ, Авдіївський КХЗ


Начальник цеху водопостачання

За мирного життя Дмитро Єрмолов підвищував ефективність свого заводу. У 2021 році організував вісім кросфункціональних команд, які запровадили зо два десятки заходів для подовження життєвого циклу роботи обладнання ТЕЦ і ЦВП з ефектом понад 6 млн грн. Реалізував проєкт із додаткового вилучення свіжотехнічної води з магістральних трубопроводів, збільшивши її подання на 100 м³/годину та зменшивши щорічні втрати на 3,6 млн.

У воєнний час Дмитро робить усе, щоб допомогти підприємству вистояти. Розробив низку проєктів з альтернативного водозабезпечення АКХЗ технічною водою з біоставків і свердловин, котрі пробурили у віддалених від бойових дій місцях. Узяв на себе функції з огляду й визначення місць та характеру пошкоджень ЛЕП-110 кВ, що забезпечують електрикою АКХЗ й Авдіївку. Особисто здійснив понад пів сотні виїздів та організував понад три десятки ремонтно-відновлювальних робіт. Неодноразово усував пошкодження трубопроводів.

Завдяки Дмитру Єрмолову вдалося запобігти затопленню села Веселе. Під час чергового огляду трубопроводів він виявив значне зниження рівня води в ставку-накопичувачі (обстрілом було пошкоджено донні випуски). Дмитро подолав 4 км у зоні, що знаходиться під постійним вогнем, щоб перекрити засувки й уникнути техногенної катастрофи.

– Золота зірка Метінвесту стала несподіваним, але дуже приємним визнанням нашої праці. Я говорю «нашої», тому що один у полі не воїн, і за кожним вирішенням виробничого завдання, за кожним відновленням водоводу чи високовольтної лінії стоїть командна робота. Я вдячний команді енергетиків Авдіївського коксохіму – працівникам цеху водопостачання й електроремонтного цеху, СЕТЛ, відділу головного енергетика, водіям автотранспортного цеху та всім, хто в цей важкий час стоїть на варті нашого Авдіївського коксохіму. Дякую, друзі, за вашу героїчну працю! – зазначає Дмитро.

БОГДАН ЧЕРЕВАЧ, Північний ГЗК


Начальник дробильної фабрики № 2 з виробництва та планування

Нагородження вищою відзнакою компанії збіглося в північанина з призначенням його на нову посаду – був заступником начальника фабрики з виробництва та планування, а тепер її очолив.

За більш як 10 років роботи на комбінаті Богдан Черевач вивчив обладнання майже всіх фабрик і дільниць цехів. Не боїться викликів: у 2018 році його перевели з нової третьої дробильної фабрики на проблемну на той час другу. У тісній співпраці з керівництвом та колегами з інших підрозділів Богдану вдалося вивести фабрику з кризи й забезпечити стабільність робочого ритму, отримати значний економічний ефект. Наприклад, запроваджений ним регламент взаємодії ДФ № 2 з Ганнівським кар'єром, ГТЦ № 2 та УЗДТ, згідно з яким запуск обладнання трактів здійснюється після заповнення бункерів під дробарками, скоротив час роботи обладнання вхолосту й дозволив зекономити на електроенергії майже 1,5 млн грн на рік. Розроблено та впроваджено рішення щодо відновлення обладнання й підтримки працездатності фабрики. 

У 2021 році Богдан за свої досягнення був відзначений званням «Людина року» на Північному ГЗК. Сьогодні в умовах війни він виявляє активну громадянську позицію. Надав безоплатно житло чотирьом маріупольцям. Організував у цеху ініціативу зі збору коштів для ЗСУ та купив на них генератор, рації й запчастини для військових автомобілів. Допоміг українським бійцям із колесами для великовантажної техніки.

– Приємно – не те слово! Я відчув себе щасливим! – зізнається Богдан. – Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков спочатку привітав мене з призначенням на посаду начальника фабрики, подякував за роботу, побажав успіхів і вже потім вручив саму зірку. Це дуже почесно для мене, все ж таки найвища нагорода нашої компанії! Відверто кажучи, немало доклав зусиль, часу та здоров’я. Велика заслуга в тому і керівників нашого підприємства, і колег, а також моїх рідних. Вони постійно мене підтримували. Тож ця нагорода, сама церемонія нагородження – як кульмінація моїх багаторічних зусиль. Радість переповнювала, а ще гордість за нашу компанію, яка тримається в ці важкі часи, за всіх інших колег-метінвестівців, котрі рік за роком професійно зростають і розвивають наші підприємства. Що далі? Час покаже. Головне – перемогти ворога: бійцям на бойовому фронті, а нам на трудовому. Ми все робимо для цього. Якщо в нас така зброя в руках, маю на увазі обладнання, технології, то будемо її використовувати.


ВІТАЛІЙ БУЗУЄВ, Південний ГЗК


Майстер виробничої дільниці рудозбагачувальної фабрики № 1

 На посаду майстра Віталія Бузуєва призначили у 2021 році. До цього він працював машиністом млинів, двічі перемагав у конкурсі «Найкращий працівник за професією».

Віталій неодноразово керував роботою команд безперервного вдосконалення. Разом із колегами розробляв проєкти, що ставали найкращими на підприємстві. Одним із таких стало рішення, яке дозволить змінити потоки промпродукту й прибрати з технологічного процесу третю стадію подрібнення. Економічний ефект – понад 57 млн грн. Ще низка реалізованих проєктів, пов'язані зі зменшенням витрат електроенергії насосами на перекачування води та як наслідок – зменшенням витрат на 560 тис. грн. Брав активну участь у розробці й упровадженні заходів, спрямованих на раціональне використання помольних тіл.

Завдяки увазі Віталія до питань ОП та ПБ забезпечено відсутність травматизму й порушень норм охорони праці на дільниці. Він брав безпосередню участь у складанні карт «Безпечний робочий простір».

З початком війни Віталій допомагав створювати блокпости для оборони Кривого Рогу.


ЄВГЕНІЙ ТКАЧЕНКО, Центральний ГЗК


Електрик фабрики огрудкування

Євгеній – єдиний електрик на підприємстві, який має міжнародний сертифікат із програмування обладнання Siemens. Він навчився програмувати промислові логічні контролери, що дозволяє надійно конфігурувати обладнання, скорочувати час на його введення в експлуатацію та обслуговування, оптимізувати виробничі процеси в цеху, прискорювати усунення помилок.

За участю Євгенія модернізовано програмне забезпечення чашового огрудковувача HAVER й усунуто недоліки вихідного програмного забезпечення, стабілізовано подання рідкого та густого мастила, скориговано роботу кута нахилу огрудковувача. Модернізовано систему вимірювання гранулометричного складу окатків на виході з чашового огрудковувача № 74 та впроваджено систему візуального контролю за гранскладом на огрудковувачі № 73. Для усунення коливань вологості шихти Євгеній запропонував використовувати автоматизовану систему подання додаткової води до змішувача EIRICH. Економічний ефект становить приблизно 2,3 млн грн на рік. Доведено підвищення продуктивності випалювальної машини ОК-324 на 1 т/год без зниження якості окатків.

В умовах воєнного часу за участю Євгенія змонтовано дистанційний пульт, що дозволяє здійснювати управління технологічними процесами отримання сирих окатків та їхнього випалювання в ОК-324 з бомбосховища без зупинки виробництва під час повітряної тривоги. Економічний ефект ідеї – 2,3 млн грн на рік.

А ще спеціаліст допомагає в адаптації на підприємстві та пошуку житла колегам із Маріуполя.

– Бути Золотою зіркою – це велика шана й визнання для мене, – зізнається Євгеній. – Але ця нагорода не тільки моя, вона спільна – всього колективу фабрики огрудкування. В цей непростий для нас час ми пліч-о-пліч, об’єднавшись, докладали зусиль, щоб цех працював, а технологічний процес не зупинявся. У нас колосальна підтримка одне одного в колективі. Ми всі єдині в бажанні плідно працювати на своєму Сталевому Фронті, йти до спільної мети, до успіху. Ми інакше не вміємо.

НАТАЛІЯ КАПУЩЕНКО, Метінвест-КРМЗ


Начальник формувально-стрижневої дільниці сталефасоноливарного цеху

Наталія Капущенко організувала роботу на своїй дільниці таким чином, що в порівнянні з 2021 роком кількість невідповідної продукції скоротилася в 1,4 раза. Керувала проєктом зміни конструкції накопичувального бункера потокової лінії, що дозволило знизити щотижневі технологічні й позапланові простої обладнання на 6 годин. З початком війни Наталія проводить успішні експерименти з альтернативними матеріалами та сумішами, що неможливо привезти з окупованої території.

Вона встигає все – розробляє ідеї, приділяє увагу безпеці виробництва, розвиває колектив. На формувально-стрижневій дільниці розробила карти «Безпечного робочого простору» для усунення ризиків травматизму. Реалізувала низку превентивних заходів зі встановлення захисних огорож у небезпечних зонах. Самостійно проаналізувала професійний рівень персоналу й ініціювала програми розвитку, зокрема, суміжним професіям. Це допомогло співробітникам бути універсальними в разі відсутності іншого спеціаліста. З початку 2021 року Наталія організувала й подала на підвищення кваліфікації 32 співробітники, 17 працівників отримали суміжні професії.

 


ОЛЕКСАНДР ПОЛОЖЕШНИЙ, Інгулецький ГЗК


Заступник начальника кар’єру з виробництва та планування

Олександр Положешний не лише вправно організовує роботу свого колективу та раціонально розставляє пріоритети, а й особисто приєднується до виконання завдань, бере активну участь в інструментах ощадливого виробництва. На його рахунку багато успішних пропозицій, що вже приносять користь на десятки мільйонів гривень. За безпосередньою участю Олександра підвищено продуктивність екскаваторної дільниці № 1. Плановий економічний ефект перевищує 6 млн грн. Розроблені та впроваджуються заходи зі зменшення витрат на буровий інструмент, скорочення відстані транспортування розкривних порід, що допомагає не тільки економити пальне на мільйони гривень, а й дозволило на 10-15% скоротити викиди СО2 в атмосферу.

Олександр – переможець конкурсу на премію Генерального директора Групи Метінвест у сфері ОП та ПБ з упровадженим проєктом «Комплекс заходів щодо поліпшення стану здоров'я працівників і запобігання випадкам смерті на виробництві» (обладнано медичний модуль для працівників, залучених до виконання робіт у кар'єрі). Неодноразово ставав переможцем та лауреатом на рівні підприємства.

Зараз Олександр захищає Україну в лавах Збройних Сил.


ОЛЕКСАНДР ІВАНЧУК, Метінвест-Промсервіс


Слюсар-ремонтник 6 розряду цеху ремонту металургійних печей «Метінвест-Промсервісу»  (м. Маріуполь) / слюсар-ремонтник 6 розряду цеху вогнетривких робіт «Метінвест-Промсервісу» (філія у м. Кам’янське)

Олександра Іванчука знають не лише маріупольські металурги. Він бував у відрядженнях у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам'янському. Справжній ремонтник-новатор: у 2021 році освоїв 17 нових видів робіт в аглодоменному й коксохімічному виробництві, запровадив 23 пропозиції, які полегшили працю ремонтників та підвищили якість виконуваних робіт. Наприклад, під час капремонту коксової батареї № 2 на Запоріжсталі він придумав пристосування для фіксації броні. З його допомогою демонтаж і подальший монтаж броні та напівколони виконали за одну циклічну зупинку. Термін ремонту батареї було скорочено на три доби, додатково вироблено 330 тонн коксу на 4,1 млн грн. Під час ремонтів у ЛПЦ-3000 ММКІ Олександр розробив шаблон для розмітки під зварювання анкерів на глісажні труби нагрівальних печей. Завдяки цьому трудовитрати на виконання операції було знижено на 957 людиногодин, а економічний ефект становив 153 тис. грн. Ініціював встановлення люків на фланцевому з'єднанні кільцевих труб зрошення скруберів газового цеху ММКІ. При цьому трудовитрати на проведення капремонту було зменшено з 3840 до 240 людиногодин, а економічний ефект становив приблизно 1,1 млн грн. Чимала кількість пропозицій Олександра була пов'язана з підвищенням безпеки праці ремонтників.

Свої найкращі якості спеціаліст виявив у тяжкій ситуації, коли Маріуполь опинився в окупації. Олександр організував евакуацію співробітників і мешканців мікрорайону до бомбосховища Маріупольської кондитерської фабрики. Забезпечував доставлення харчування та щодня готував їжу на 200 осіб.

Сьогодні Олександр із сім'єю живе в Запоріжжі та продовжує працювати в Метінвест-Промсервісі в цеху вогнетривких робіт філії №3.


ІВАН САРБАШ, Метінвест-Промсервіс


Водій автотранспортних засобів управління транспорту «Метінвест-Промсервісу» (м. Маріуполь) / водій автотранспортних засобів управління транспорту «Метінвест-Промсервісу» (філія у м. Кривий Ріг)

Іван Сарбаш може керувати будь-яким видом транспорту: легкові та вантажні автомобілі, автобуси, маніпулятори, спецтехніка, включно з гусеничними кранами. Ці навички стали незамінними в умовах війни.

Вже 25 лютого спеціаліст автобусом вивозив співробітників Метінвест-Промсервісу з Авдіївки. Допомагав у захисті Маріуполя. В перші дні наступу окупантів під обстрілами на маніпуляторі розставляв по периметру міста й у районах бетонні блоки для зміцнення оборони. Найдовша волонтерська робота з розміщення бетонних блоків тривала понад 24 години! Під обстрілами Іван привозив колегам, які ховалися в підвалах будинків у Лівобережному районі, їжу, воду, паливо для генераторів.

До кінця березня Іван із сім'єю перебував в окупованому Маріуполі, а коли вдалося евакуюватися, став допомагати вже в Бердянську – автобусом вивозив людей із маріупольського пекла до приморських селищ поблизу Маріуполя, а також до Бердянська. Евакуював приблизно 70 людей, серед яких були й поранені.

Сьогодні Іван Сарбаш продовжує свою роботу водієм у МПС, але вже в Кривому Розі.


На сьогодні найвищою в компанії індивідуальною нагородою відзначені 229 працівників Метінвесту. Разом із Золотою зіркою співробітники отримують премію. Цього року її розмір становить 150 тис. грн.

ОЛЕКСАНДР СИДНІВЕЦЬ, Метінвест-Промсервіс


Начальник дільниці з ремонту дверей коксових печей та вогнетривких робіт (м. Авдіївка)

Олександр Сиднівець прийшов на АКХЗ слюсарем-ремонтником у 1988 році. Потім ремонтував устаткування коксохіму вже як працівник Метінвест-Промсервісу.

На рахунку фахівця – кілька десятків ініціатив, які допомогли полегшити та прискорити ремонти, подовжити термін служби обладнання. Так, заміна футерування коксових дверей з цегляного на блокове дозволила втричі збільшити міжремонтний період. Подібний ефект забезпечив перехід на жароміцний бетон при футеруванні газовідвідної арматури. За ініціативи Олександра було організовано майданчики з ремонту дверей коксових батарей безпосередньо на місці їхнього знаходження, що позбавило необхідності возити двері на головний ремонтний майданчик і зекономило чимало часу. Все це дало значний економічний ефект і Метінвест-Промсервісу, й АКХЗ.

Олександр завжди готовий до нових викликів. Під його керівництвом опанували нові види ремонтів – термоізоляція трубопроводів і газопроводів коксових батарей, піскоструминні-фарбувальні та штукатурні роботи, ремонт затворів вугільної вежі. Це дозволило відмовитися від послуг підрядників.

Своїми знаннями Олександр Сиднівець ділиться і з колегами: він став наставником уже для 60 молодих працівників. За його ініціативи було організовано промполігон з відпрацювання навичок вогнетривкої кладки косих ходів та надрамних і підрамних головок коксових батарей, а також кільцевих каналів камер установки сухого гасіння коксу. Навчання на полігоні встигли пройти співробітники авдіївської філії, вогнетривники маріупольського майданчика МПС, а також ремонтники філії Метінвест-Промсервісу в Кам'янському, де працевлаштувався Олександр Сиднівець після евакуації з Авдіївки. Однак зараз фахівець живе та працює в Запоріжжі.

– Наша дільниця займається ремонтом дверей камер коксування. Ми проводимо їхню заміну, частковий ремонт, виконуємо вогнетривні роботи. Раніше я працював на Авдіївському коксохімічному заводі. Але через бойові дії та зупинку підприємства переїхав з родиною до Запоріжжя, – розповідає Олександр СИДНІВЕЦЬ. – Зі мною до Запоріжжя приїхали й деякі мої колеги. Продовжуємо працювати разом. У Запоріжжі колектив зустрів нас чудово. Компанія одна, з багатьма запорізькими колегами були знайомі й раніше – і заочно, і приїжджали сюди для обміну досвідом. Робота подобається, колектив у нас прекрасний – усі вогнетривники, люди «вогненної» професії. Колектив мене й привів до цієї нагороди. Ми разом робимо важливу справу. Наші військові захищають нас на фронті, а ми своєю роботою, податками, підтримуємо нашу економіку. І разом наближаємо нашу перемогу.


ОЛЕКСАНДР ЖЕЧЕВ, ЗЛМЗ


Котельник цеху металоконструкцій

Олександр Жечев – неодноразовий ініціатор раціоналізаторських проєктів. Завдяки його ідеям вдалося збільшити міжремонтний термін вагонів типу хопер, шлаковоз, думпкар з шести місяців до року. За його участю розроблено заходи, що дозволили збільшити міжремонтний період роботи грейферів доменного цеху Запоріжсталі з трьох до шести місяців. Для цього Олександр запропонував використовувати під час ремонтів новий наплавний матеріал. Схоже рішення застосували й під час ремонту пуансона копрового цеху.

При цьому свою роботу Олександр виконує зі 100% якістю. Не дивно, що саме йому довірили виробництво проєктних зразків фурм для Запоріжсталі та Каметсталі. Олександр вніс корективи в технологію їхнього виготовлення й оснащення.

Свої раціоналізаторські навички та майстерність Олександр Жечев застосовує і для оборони України. Брав участь у виготовленні дослідних зразків бронепластин, протитанкових їжаків, бронековпаків і рукомийників та допоміг підприємству вийти на їхнє серійне виробництво з максимальною продуктивністю відповідно до потреби. Наприклад, він розробив оптимальне рішення вальцювання пластин для бронежилетів. Воно дозволило виробляти за 8 годин 400-500 бронепластин. Розробив оснастку для виготовлення будівельних кріплень для бліндажів. У виготовленні проєктних зразків бронековпаків та укриттів запропонував змінити їхню конструкцію, що дозволило збільшити кількість посадкових місць, мобільність при складанні-розбиранні й переміщенні в польових умовах.

ІВАН ГІГУАШВІЛІ, Запоріжвогнетрив


Начальник дільниці з ремонту вогнетривкої кладки

За безпосередньої участі Івана Гігуашвілі відкрито сервісний центр Запоріжвогнетриву в Кривому Розі та освоєно нові види ремонтів, наприклад, випалювальних машин Північного ГЗК.

Іван займається підвищенням якості вогнетривкої продукції. За два роки підприємству за його участю вдалося зменшити брак випалу з 3,7% до 2,27%. Впровадив заходи щодо зменшення питомих витрат вогнетривких матеріалів при заміні футерування металургійних печей з економічним ефектом понад 2 млн грн. У межах освоєння робіт з ремонту випалювальних машин запровадив заходи, що дозволили на дві доби скоротити час проведення ремонтів і зменшити трудовитрати працівників з 17,9 до 9,85 людиногодини на тонну.

Іван Гігуашвілі запропонував використовувати знімні захисні огородження робочих майданчиків з ремонту пічних вагонів тунельних печей, що дозволило усунути ризик падіння працівників на рейки. Спеціаліст змінив систему мотивації персоналу, внаслідок чого збільшилася продуктивність праці вогнетривників у середньому на 12% та знизилася плинність кадрів на 25%.

У березні, з початком війни, його колектив брав участь у консервації та розконсервації теплових агрегатів Запоріжвогнетриву, а в період простою підприємства Іван очолив роботи з ремонту футерування тунельної печі № 3 цеху магнезіальних виробів і футерування пічних вагонів, що дозволило в найкоротші терміни запустити виробничі процеси після розконсервації.


Всього  в 2022 році на головну нагороду компанії номіновано 29 співробітників з України та закордонних підприємств. Наразі Золоту зірку Метінвесту отримали 20 фахівців – металурги, гірники та коксохіміки. Шахтарі отримають нагороду до професійного свята наприкінці серпня, а до колег з інших країн Золота зірка теж тільки прямує. Про цих номінантів ми розповімо пізніше, коли вони отримають свої відзнаки. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.