Незабаром розпочнеться другий етап конкурсу «ЕкоДвір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест». Вже проведено серію тренінгів із роздільного збирання побутових відходів та їх ефективного продажу для представників ОСББ. Наступного тижня учасники тренінгів починають самостійно організовувати навчальні заходи для всіх сусідів у будинках, де вони проживають, і передавати отримані знання.
У конкурсі «ЕкоДвір» громадської спілки «Зелений центр Метінвест» беруть участь 67 ОСББ. Це учасники проєкту «Забиваємо баки», реалізованого в межах конкурсу соціальних проєктів «Місто – нашими руками» від Групи Метінвест, а також ОСББ, які встановили баки для роздільного збирання відходів, вигравши грант від «Громадського бюджету» Маріупольської міської ради.
Для понад 250 представників цих ОСББ голова «Зеленої ради» при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради Валентина Абалмасова та керівник громадської організації «Еко Гурт» Ганна Чебан провели 12 лекцій, розповівши про правила й нюанси сортування побутових відходів та їх продаж.
«Найбільш обговорюваними темами під час тренінгів стали питання здавання тетрапаків і батарейок. А також маркування пластику, що підлягає вторинному переробленню», – зазначила голова «Зеленої ради» Валентина АБАЛМАСОВА.
Наразі слухачі лекцій готуються до другого етапу конкурсу. Вони самостійно проведуть інформаційні заходи для мешканців своїх будинків. ОСББ, які зуміли залучити більшу кількість мешканців до процесу навчання й сортування, отримають сертифікати на придбання товарів для підвищення комфорту своїх будинків.
Переможців конкурсу буде оцінено за трьома критеріями: за організацію заходу без додаткових активностей; додаткові активності для сусідів – дитяча зона, музика, чаювання з сусідами, інше; кількість лайків у соціальній мережі Фейсбук під постом про захід. Нагородження призерів відбудеться 19 вересня на міському екологічному фестивалі «Грін Фест».
«Звичайно, сортування сміття – заняття не швидке. Етикетки з пляшок треба зірвати, пластиковий посуд ополоснути, скріпки з паперів витягнути тощо. Хочеться, щоби маріупольці не бачили в цьому проблеми, а усвідомлювали плюси цього процесу. Адже роздільне збирання відходів – це ознака культури громадян. А заради доброї мети й часу не шкода. Тротуарна плитка, лавки та урни, шпали для мостів, будинки, і навіть одяг відомих брендів – ось лише деякі приклади того, що можна виготовити зі сміття, яке не складується на полігоні, а вирушає на перероблення», – розповіла координаторка громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія КОШМАНОВА.