This page hasn't been translated into English yet.
Career 9/15/2023 Read 5 min

Керівники Метінвесту про важливість дотримання принципів Кодексу етики під час війни

Кодексу етики Метінвесту виповнилося 10 років. Весь цей час Кодекс етики встановлює базові етичні норми і стандарти ведення бізнесу, якими мають щодня керуватися у своїй діяльності співробітники компанії. 

Під час війни актуальність етичного поводження незмінна. До дня народження Кодексу керівники Групи Метінвест говорять про важливість дотримання принципів корпоративної етики під час війни.

Світлана Романова

Cвітлана Романова, директорка з правового забезпечення Групи Метінвест

Сьогодні ми відзначаємо 10 річницю Кодексу етики Групи Метінвест.

На перший погляд здається, що Кодекс етики – це слова з минулого життя. Сьогодні наша компанія, як і всі ми, стикається з новими викликами та проходить через важкі випробування. Жоден із нас не був готовий, що наше життя може так кардинально змінитися. Але ми не маємо права опускати руки. І кожен із нас продовжує працювати на своєму місці для наближення Перемоги.

Чи залишається сьогодні так само важливим дотримання норм Кодексу етики? Чи залишається для компанії та для кожного з нас життєво важливим дотримання сумлінності, законності, етичного ведення бізнесу, принципів корпоративної єдності та взаємної поваги? Відповідь – однозначно так!

У питаннях етичної поведінки не може бути дрібниць, і попри війну ми повинні, насамперед, залишатися людьми! Це стосується і нашого особистого життя, і професійної діяльності.

Однією з основних складових корпоративної культури Метінвесту є відповідальне ведення бізнесу, оскільки ми цінуємо нашу репутацію. Тому сьогодні, в умовах війни, перевірка наших потенційних та чинних контрагентів набула нового значення. Ми не маємо справ з неблагонадійними партнерами, не ведемо бізнес з підсанкційними особами. Ми постійно працюємо над тим, щоб встановити і надати юридичного змісту злочинам рф в Україні, наприклад  щодо незаконного вивезення української сталі з портів Маріуполя.

Ми готові до запитань, на які кожному з нас потрібно буде відповісти, передусім для себе: що ми робили під час війни, що для нас було найголовніше: життя людей чи прибуток? Ми готові до цих запитань, бо найголовніша цінність для нашої компанії – це люди. Щодня ми шукаємо нові можливості для сталого розвитку бізнесу, шляхи для розширення горизонтів ринку, але не за будь-яку ціну – довгострокова стратегія успіху Метінвесту може бути заснована лише на прозорому та етичному веденні бізнесу та турботі про співробітників.

Всі ми тепер маємо жити та працювати в новій реальності – і це певною мірою переоцінка. Спочатку самого себе, а потім і навколишнього світу. І в адаптації до змін важливо не забувати, що незмінною має залишатися наша етика та мораль, відданість основним людським цінностям та прагнення залишатися людиною за будь-яких умов!


Дмитро Ніколаєнко

Дмитро Ніколаєнко, комерційний директор Групи Метінвест

Повномасштабна війна росії проти України стала для нашої компанії справжнім випробуванням. Група Метінвест зазнала значних втрат – були зруйновані та зупинені підприємства в Маріуполі та Авдіївці. Проте є і такі втрати, на які ми йшли усвідомлено, ініціатором яких були ми, бо залишаємося вірні власній совісті та корпоративним цінностям, і в жодному разі ними не поступимося.

Однією із найважливіших цінностей в Метінвесті, яку визначено корпоративним Кодексом етики, є репутація, яку ми разом створюємо щодня. З початком повномасштабної війни для Групи Метінвест з’явилися ризики щодо співпраці з контрагентами, які можуть виявитися неблагодійними. Зокрема з такими, які мають бізнес-відносини з державою-агресором, сприяють її терористичній діяльності, незаконно ведуть господарську діяльність на окупованій росією території та щодо яких було запроваджено санкції.

Тому в Метінвесті було прийнято рішення посилити внутрішню перевірку постачальників, покупців, партнерів. У разі не проходження ними процедури перевірки ми залишаємо за собою право відмовитися від співпраці. І такі випадки були. Ми відмовлялися від співпраці, навіть якщо вона була критичною для нашого бізнесу. Проте ми не боїмося нових викликів і рішуче готові їх долати, оскільки пріоритетними для нас є наші корпоративні цінності. 

Попри викликані війною обмеження, ми відкриваємо для себе нові ринки збуту та постачання, щодня працюємо над тим, щоб знаходити нових постачальників, покупців та партнерів, які є благонадійними, оскільки репутація для нас була і буде важливішою за будь-що, зокрема за ризики додаткових витрат, пов’язаних із закупівельними цінами. Ми можемо пишатися тим, що залишаємося вірними нашому Кодексу етики, якому виповнилося 10 років.

Олександр Мироненко

Олександр Мироненко, операційний директор Групи Метінвест

Кодексу етики Групи Метінвест виповнилося 10 років. Завжди залишаючись вірними його принципам, ми прагнемо бути не лише успішним бізнесом, але й соціально відповідальним, який піклується про добробут наших громад за будь-яких умов.

У довоєнні часи ми докладали зусилля для розвитку міст присутності Метінвесту: покращували інфраструктуру, інвестували в розвиток медицини, освіти, культурних та спортивних об’єктів, щоб зробити наші міста якомога комфортнішими для проживання. А з 24 лютого 2022 року допомагаємо перетворювати наші міста на неприступні для ворога фортеці.

Нові виклики змусили нас по-новому подивитися на виробництво. Ми навчилися виробляти сталеву продукцію оборонного призначення, що сприяє безпеці та захисту нашої країни. В межах Сталевого Фронту Ріната Ахметова спрямували на підтримку армії понад 2 млрд грн.

Ми беремо на себе відповідальність за підтримку та захист тих, хто найбільше цього потребує. У період найбільших випробувань стали найбільшим надавачем допомоги мирним громадянам. Надаємо прихисток, гуманітарну, психологічну та медичну допомогу. Ми підтримуємо людей, які внаслідок війни зазнали поранень. Завдяки програмі з протезування сприяємо їхньому поверненню до повноцінного життя.

Метінвест завжди підтримував своїх співробітників, як би важко не було компанії. Попри те, що ми були змушені на деякий час зупинити свої підприємства на початку війни, попри втрату активів в Маріуполі та значні фінансові збитки у 2022 році, Метінвест продовжував виконувати свої зобов’язання перед працівниками.

Ще одним важливим обов’язком вважаємо підтримку 8000 наших працівників, які сьогодні боронять Україну в лавах Сил оборони України. Робимо все, щоб вони відчували наше плече, щоб вони повернулися до нас з Перемогою.

Наша Перемога неодмінно настане. І вже зараз ми думаємо про те, якою буде Україна майбутнього. Ми активно долучимося до відбудови та розвитку звільнених міст. Ми відбудуємо наші підприємства. Вони стануть прикладом ефективної та екологічно чистої виробничої діяльності.

Сумлінне дотримання нашою командою принципів корпоративного Кодексу етики завжди визначали Групу Метінвест як соціально-відповідальну компанію, компанію з високою репутацією. Ми пишаємося тим, що і сьогодні залишаємося вірними цим принципам. Наш успіх не був би можливим без великих зусиль працівників. Разом ми зможемо подолати всі труднощі. Дякую кожному з вас за самовіддану працю, відданість Метінвесту та нашим корпоративним цінностям, за внесок у наше майбутнє!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.