This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 8/24/2022 Read 5 min

Каметсталь: Наближаючи перемогу України

Пів року співробітники Каметсталі тримають Сталевий Фронт. Своєю працею вони зміцнюють економіку держави, допомагають переселенцям і боронять нашу землю на фронті в лавах ЗСУ.

Минуло шість місяців від дня, коли перші ракети сповістили про початок воєнних дій на території нашої країни. Тоді ми навіть подумати не могли, що цей жах триватиме так довго, що  агресор рівнятиме з землею українські міста й села, а люди будуть змушені покинути свої рідні домівки. Проте ворог не очікував такого згуртованого спротиву народу України. Символом незламності нашого волелюбного духу та віри в перемогу став комбінат Азовсталь.

Настав час пригадати ключові точки літопису Сталевого Фронту, який тримає трудовий колектив Каметсталі Групи Метінвест. До речі, в березні саме Каметсталь був єдиним виробником металу в країні. Попри труднощі, металурги комбінату продовжували виробляти чавун, сталь і прокат.

Зараз кожен на своєму місці докладає максимум зусиль для нашої спільної перемоги. Співробітники Каметсталі підтримують економіку держави в тилу, боронять країну на передовій, допомагають переселенцям, які змушені були покинути свої домівки.

Армія

З перших днів повномасштабного вторгнення трудовий колектив Каметсталі перелаштувався на роботу у воєнних умовах. 635 наших металургів стали на захист рідної землі в лавах Збройних Сил України. А в місті розгорнувся волонтерський фронт.

Як містоутворювальне підприємство, комбінат підставив кам’янчанам надійне сталеве плече, надаючи всіляку підтримку. За шість місяців війни докладено максимум зусиль для підвищення обороноздатності міста й району.

Ще наприкінці лютого в ремонтних цехах Каметсталі закипіла цілодобова робота. Для захисту українських міст були потрібні протитанкові їжаки, шипи й ланцюги, щоб зупиняти ворожу техніку. Тисячі одиниць захисних металевих виробів були виготовлені та безоплатно надані підрозділам тероборони.

Запорукою успішної оборони як в тилу, так і на фронті є зведення надійних захисних споруд. Для потреб військових металурги Каметсталі системно відвантажують необхідні матеріали та вироби з металу: тисячі скоб, сотні тонн шлаку, кілометри арматури й катанки – все це наші військові застосовують для облаштування блокпостів і бліндажів. Наші співробітники з початку агресії брали безпосередню участь у зведенні таких споруд на території Кам’янського району.

Збереження життя наших воїнів є пріоритетом. Важливу роль у цьому відіграє індивідуальна захисна амуніція, тому Каметсталь передав військовим 624 бронежилети, 452 шоломи, а також 550 комплектів бронепластин. Насамперед ми забезпечили амуніцією своїх мобілізованих співробітників, особовий склад територіальної оборони, а також рятувальників.

Силовикам Кам’янського також було передано понад 50 мобільних рацій. Стаціонарним зв’язком обладнані стратегічні об’єкти, комутатором і телефонними апаратами – блокпости. Для підвищення мобільності поліції, ЗСУ та тероборони передані позашляховики, спеціалізований вантажний транспорт і мікроавтобуси – загалом 13 одиниць. Також надається допомога в забезпеченні пально-мастильними матеріалами, спорядженням, передані буржуйки й вогнегасники, харчові продукти.

Допомога

Один із пріоритетних напрямів – запобігання гуманітарній кризі в постраждалих регіонах та допомога тим, хто цього першочергово потребує. Для цього працює гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», який реалізує Група Метінвест за підтримки Фонду Ріната Ахметова. У межах ініціативи понад 150 тисяч людей уже отримали пакунки першої потреби, зокрема, з харчовими продуктами. А загалом за неповні шість місяців роботи проєкт надав істотну підтримку майже 221 тисячі людей.

Каметсталь передав місту 5000 продуктових наборів для вразливих категорій населення. Не залишилися без допомоги й співробітники підприємства та ветерани комбінату. Літні люди, які багато років віддали роботі на заводі й виховали не одне покоління спеціалістів, у нелегкий час і самі потребують підтримки. Понад 5000 наборів із базовими харчовими продуктами – борошном, крупами, макаронами, цукром, консервами, згущеним молоком – стануть у пригоді ветеранам. Приблизно 1100 продуктових та гігієнічних наборів також отримали співробітники комбінату – одинокі матері, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, родини військовослужбовців, постраждалі від аварії на ЧАЕС.

Системна допомога надається й медичним закладам України. Зокрема, до лікарень Кам’янського вже надійшли 11 партій медикаментів та устаткування на загальну суму близько 16 млн грн. Найнеобхідніше для лікування – інфузійні антибіотики, ізотонічні розчини, кровоспинні та знеболювальні препарати, хірургічний інструмент, спеціалізовані пластини для лікування складних переломів, системи для переливання крові, шовний матеріал, стерильні рукавички тощо. Також передається сучасне медичне обладнання. У липні кам’янські медики отримали пересувну рентгенівську систему й електрохірургічний апарат.

Загалом у Кам’янському допомога від Метінвесту та Фонду Ріната Ахметова охопить приблизно 25 тисяч сімей.

Для всебічної підтримки людей, які були змушені покинути рідні міста й зараз фактично заново будують життя, на базі медико-санітарної частини комбінату створений і працює Центр підтримки та реабілітації співробітників і їхніх родин. Тут вимушені переселенці отримують повний спектр медичної допомоги первинної та вторинної ланки. За потреби люди можуть не тільки провести діагностику захворювань, а й відвідати вузькопрофільних спеціалістів, прийти до стоматолога, окуліста, хірурга й інших лікарів. За цей час до Центру звернулося понад 1000 людей з підприємств компанії, яких сьогодні прихистив Каметсталь. Загалом зареєстровано понад 2000 відвідувань, адже досить часто пацієнти приходять одразу до кількох спеціалістів за різними напрямами.

Також із переселенцями працюють психологи мобільних бригад проєкту «Подолати», який реалізується в межах Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, допомагаючи людям стабілізувати емоційний стан. Наразі фахівці проєкту працюють у Запорізькій і Дніпропетровській областях, декілька днів поспіль психологи надавали безоплатні групові консультації вимушеним переселенцям у Кам’янському.

Щоб допомогти міській владі Кам’янського створити для біженців, яких приймає місто, більш зручні умови проживання, Метінвест закупив і передав 1500 матраців, ковдр та подушок.

В умовах війни для мирного населення вкрай важливо своєчасно почути сигнал тривоги та спуститися в укриття. Перші повітряні тривоги виявили, що не в усіх районах міста їх добре чути. У стислі терміни Каметсталь передав місту два нових потужних звукових сповіщувачі С-40, які розповсюджують сигнал на відстань до 1000 метрів залежно від щільності забудови та погодних умов. А фахівці електроенергоремонтного цеху оперативно відремонтували шість звукових сповіщувачів для міста. Сигнали тривоги зараз чутно в усіх куточках Кам’янського.

Наступним викликом для багатьох містян виявився стан укриттів, до яких іноді й увійти було проблемою. Захаращені входи, відсутність мінімальних умов для перебування, а в багатьох сховищах не було електропостачання. Місцева влада разом із жителями об’єдналися та навели лад в укриттях, а бригади електриків Каметсталі допомогли відновити освітлення. Спеціалісти працювали в березні протягом трьох тижнів без вихідних, щоб сховища міста могли прийняти жителів у разі потреби. Загалом за заявками міських комунальних служб було обстежено понад 360 захисних споруд, на більш як 200 об’єктах система освітлення була відновлена. На роботах використано понад 7600 метрів кабелю, встановлено понад 1380 електричних ламп.

Підготовлені та обладнані всім необхідним і вісім надійних бомбосховищ Каметсталі. Створені побутові умови для перебування великої кількості людей, є необхідний запас води, продуктів. Сховища забезпечені зв’язком, потужними генераторами та іншим необхідним обладнанням і готові прийняти працівників і членів їх сімей. У разі потреби укритися в бомбосховищах комбінату можуть і містяни, яких сигнал тривоги застав поблизу підприємства.

Команда

В офісі Центру кар’єри Метінвест співробітники та містяни дізнаються про наявні вакансії, зокрема, про ті пропозиції, де є можливість безплатно перекваліфікуватися й опанувати нову спеціальність за підтримки компанії. Тут проводиться реєстрація охочих знайти роботу, здійснюється підбір вакансій, працює колцентр. Загалом від початку бойових дій на Каметсталі працевлаштовано 1158 фахівців, серед яких 559 співробітників із Маріуполя й Авдіївки.

Сьогодні, на жаль, в Україні немає жодного місця, куди вороги не наважилися б скерувати вогонь. Тому кожна людина повинна знати, як допомогти пораненому до приїзду медиків. Щоб навчити працівників правильно діяти в критичних обставинах, Група Метінвест організувала тренінги з надання першої долікарської допомоги. За планом навчання пройдуть понад 2000 фахівців із 17 підприємств у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському, Покровську й Авдіївці. Основна мета цієї програми – сформувати бригади з-поміж співробітників, які будуть готові надати кваліфіковану першу допомогу в разі надзвичайної ситуації.

Через війну мільйони громадян були змушені покинути рідні домівки. Іноді їм доводилося збиратися дуже швидко, взявши з собою мінімум речей. Тож у містах, що надали прихисток переселенцям, небайдужі жителі одразу почали збирати й ділитися найнеобхіднішими речами.

Волонтери Метінвесту з перших днів війни організували пункти збору гуманітарної допомоги, куди можна було принести одяг, взуття, ковдри та подушки, іграшки для малечі тощо. Такий пункт і сьогодні працює в молодіжному хабі Каметсталі. Разом активісти та небайдужі люди зібрали понад 2500 кг речей першої потреби для вимушених переселенців. Також тут створили дитячу кімнату, де малеча може погратися й помалювати, поки їхні батьки вирішують нагальні питання.

Вимушених переселенців, евакуйованих до Кам’янського з найгарячіших точок України, зокрема з Маріуполя й Авдіївки, прийняли на соціальних об’єктах підприємства. За цей час Каметсталь прихистив понад 1500 співробітників з ММКІ, Азовсталі та АКХЗ. На сьогодні 876 наших колег проживають у гуртожитках і базах відпочинку Каметсталі. Для них тут створені комфортні умови проживання: закуплена побутова техніка (пральні машини, холодильники тощо), регулярно завозяться харчові продукти, питна вода, речі першої потреби.

А про ментальне здоров’я спеціалістів компанії та їхню життєстійкість дбають психологи сервісу «Метінвест – разом!». За шість місяців роботи вони провели 1000 групових та індивідуальних зустрічей зі співробітниками Групи Метінвест.

Економіка

Попри зменшення обсягів виробництва, співробітники Каметсталі продовжують виходити на робочі зміни, використовуючи паузу для проведення ремонтів обладнання, готуючи агрегати до запуску.

Введення в експлуатацію нового вагодозувального комплексу в агломераційному цеху; проведення капітального ремонту доменної печі № 12; монтаж заливального крана № 12 у конвертерному цеху, модернізації обладнання бензольно-скруберного відділення цеху вловлювання хімічних продуктів коксування – все це інвестиційні проєкти, які, попри складну ситуацію, продовжують реалізовуватися для продуктивнішої роботи Каметсталі. А ще – капремонти установки «піч-ківш» № 1 у конверторному цеху, обладнання агломераційної машини № 8 та двох рудно-грейферних перевантажувачів в агломераційному цеху, реалізація інвестиційного проєкту зі встановлення частотного перетворювача газодувної машини в машинному залі цеху вловлювання – у різних цехах та підрозділах фахівці не втрачають часу даремно.

Також команда Каметсталі освоює випуск нових видів продукції, що мають попит на ринку металу. На трубозаготівельній дільниці розпочато виробництво фасонного профілю МП-4, на стані 400/200 прокатали круги діаметром 22, 24 та 26 мм, які переважно застосовуються в машинобудуванні та ковальстві. На унікальному вісепрокатному стані, який єдиний у світі виготовляє осі методом поперечно-гвинтової прокатки, у липні була відновлена прокатка осей для вагонобудівних підприємств України. На арматурний прокат – продукцію, що має найбільший попит – отриманий сертифікат відповідності.

Металурги впевнені, що Україна переможе і для відбудови держави знадобляться усі потужності підприємства. Швелер, катанка, круги, арматура й інші види прокату зі сталі комбінату допоможуть відновити мости і заводи, комунікації та інфраструктуру міст. Тож продовжуємо працювати, попри всі складнощі та проблеми.

Все буде Україна!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.