This page hasn't been translated into English yet.
Stop Coronavirus 11/3/2021 Read 8 min

Азовсталь передав лікарням України понад 120 тонн кисню

Металургійний комбінат «Азовсталь» Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського два тижні веде відвантаження кисню лікарням у Київській, Чернігівській та Донецькій областях.

На сьогодні вже передано 123,74 тонни рідкого кисню. В умовах пандемії коронавірусу медустанови країни все більше потребують безперебійного постачання кисню для лікування хворих. Група Метінвест не залишилася осторонь та оперативно відреагувала на запит Міністерства охорони здоров'я України про допомогу в складній ситуації. Підприємства компанії організували відвантаження життєво необхідного газу, а міністерство розподілило його у вісім областей України.

У жовтні меткомбінат «Азовсталь» почав відвантажувати рідкий кисень трьом лікувальним закладам країни. Так, для кисневої терапії ковідних хворих Київській міській клінічній лікарні № 6 передано 62,34 тонни, Чернігівській міській лікарні № 2 – 20,28 тонни та Лиманській центральній районній лікарні – 16,28 тонни кисню. На початку листопада 18,84 тонни рідкого кисню було направлено до Васильківської центральної районної лікарні.

Також металургійний комбінат «Азовсталь» забезпечує киснем три медичні заклади Маріуполя, які лікують хворих із COVID-19 – цього тижня їм відвантажили 6 тонн рідкого кисню.

«Система охорони здоров'я, як ніколи раніше, зазнає колосального навантаження – пацієнтів з ковідом, які потребують кисневої підтримки, стає все більше, крім того багато лікарень відчувають дефіцит життєво необхідного газу. Група Метінвест оперативно відреагувала на ситуацію, і вже з 23 жовтня «Азовсталь», як і наші колеги з меткомбінату імені Ілліча, почала відвантажувати кисень медустановам України», – наголосив директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Іван ГОЛТВЕНКО.

Нагадаємо, 2020 року Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів і спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.