This page hasn't been translated into English yet.
Safety 10/25/2022 Read 6 min

Атака дронів: як вберегтися

Російська армія активно використовує дрони-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва. Отже, як розпізнати наближення такого дрона? 

Вони гучні – коли наближаються, у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Такі дрони літають на невеликій висоті, тому їх лекго помітити із землі навіть уночі.   

Як поводитись у випадку атаки дронів:

o   Почули звук двигуна десь поруч – оцініть становище навколо й тримайтеся подалі від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів.

o   Знайдіть укриття та перечекайте атаку.

o   Якщо укриття далеко, дотримуйтеся правила «двох стін», які мають відділяти вас від небезпеки. У приміщенні вибирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб легко залишити будинок у випадку влучання снаряда.

o   Можна сховатися в підвалі чи на цокольному поверсі будинку, в підземному паркінгу чи переході.

o   Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву.

o   Не залишайтеся у транспорті під час обстрілу.

o   Небезпечно ховатися у під'їзді, під арками, на сходовому майданчику, у підвалі панельного будинку, поблизу автомобільної техніки, автозаправних станцій.

o   Залишайтеся в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.