Серед квітучої навесні України існує територія-привид. Вільний доступ заборонений, вулиці пусті, в цьому місці давно немає звичного нам життя. Це Чорнобиль.
26 квітня 1986 року сталась наймасштабніша аварія в історії атомної енергетики. Перший захисний саркофаг над четвертим енергоблоком звели в рекордно короткий термін – всього за 206 діб. Одразу було зрозуміло, що це – «врємянка» (тимчасова будівля), яка служитиме років 30. Небезпека ЧАЕС загрожувала не лише Україні.
В 1997 році країни «Великої сімки» вирішили створити фонд фінансування будівництва нового захисного спорудження «Укриття-2», а до 2004 року в цього проєкту було вже 40 країн-донорів. Монтажні роботи другого саркофагу почались у 2012 році. Для зведення укриття потрібна була більше, ніж просто сталь. Маріупольські металурги доклали зусиль, щоб створити необхідний метал. Робота була з нелегких. Один з показників – ударна в'язкість листового прокату – перевищував стандартні вимоги у 2-3 рази. Як результат – Метінвест поставив близько 2 000 тонн листів Азовсталі, а ще 13 300 тонн Metinvest Trametal поставив спеціальному підряднику Novarka – італійській будівельній компанії CIMOLAI.
Нова ізоляційна споруда вартістю 1,5 мільярди євро будувалася протягом 9 років. «Новий безпечний конфайнмент», як називали нову арку, став найбільшою наземною пересувною конструкцією. Її розміри: 165 м в довжину, 260 м в ширину і 110 м у висоту. Під ним можуть з
легкістю розміститись і статуя Свободи, і лондонський Біг-Бен. А з металу, використаного для будівництва укриття, можна було б побудувати три Ейфелеві вежі.
29 листопада 2016 року саркофаг повністю накрив перше укриття. Конструкція буде стримувати радіоактивне випромінювання найближчі 100 років.