Эта страница еще не переведена на русский язык
Протезування 08.03.2023 Читать 6 мин

За сприяння «Рятуємо життя» в Україні працюватиме перша освітня платформа для фахівців галузі протезування

Наприкінці березня гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» та Protez Hub запускають освітню онлайн-платформу для спеціалістів медичних закладів і протезних підприємств «База Знань: Protez Hub». Такий ресурс – унікальний для України: він повністю україномовний, а доступ до матеріалів – безплатний. 

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», заснований Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, працює з самого початку повномасштабного вторгнення. За цей час він виріс від ініціативи, що мала запобігти продовольчій кризі, до масштабної місії з кількома напрямами роботи. Одним із них є реабілітаційна програма. Вона складається з двох проєктів: «Незламна мама» (психологічна допомога матерям з дітьми) та протезування військових і цивільних українців, які втратили кінцівки.

Щоб якомога більше українців змогли отримати якісні послуги з протезування, «Рятуємо життя» підписав меморандум про співпрацю з Protez Hub. У межах взаємодії партнери займаються організаційними й документарними питаннями. Серед іншого співпраця передбачає створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців галузі протезування кінцівок і супутньої реабілітації. Основне завдання цього ресурсу – покращити розуміння процесу реабілітації особи з ампутацією кінцівки від моменту травми до моменту ефективного використання протеза.

Платформа міститиме п’ять курсів на теми догляду, реабілітації, протезування, психологічних аспектів травми, що призвела до ампутації однієї або більше кінцівок. Наразі створено десятки україномовних відеолекцій, що в логічній послідовності розповідають, як підготуватися до протезування кінцівки, визначити потреби та можливості, тренуватися з протезом тощо. Окрім лекцій, фахівці зможуть завантажити й використовувати на практиці рекомендації, опитувальники, шкали, програми та інші допоміжні матеріали.

– Ініціатива «Рятуємо життя» від початку війни допомагає всім, хто цього потребує найбільше. Щоб подолати нові виклики, ми розширюємо нашу місію – запровадили масштабну програму протезування й реабілітації для поранених ветеранів і мирних жителів, а також підтримали створення спеціалізованого порталу. Освітня онлайн-платформа дасть змогу кожному вітчизняному фахівцю, що має справу з ампутаціями кінцівок, отримати системне розуміння всіх процесів реабілітації та застосувати знання на практиці, – зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ.

ПЛІДНА ВЗАЄМОДІЯ

До програми «Рятуємо життя» та Protez Hub входить підготовка до протезування, встановлення протезів, подальше спостереження в українських клініках, фізична та психологічна реабілітація. Наразі допомогу отримують уже 34 українці.

– Метою Protez Hub завжди був і залишається сталий розвиток галузі протезування кінцівок і супровідної реабілітації в Україні. Ми прагнули створити цікаві, корисні та послідовні онлайн-курси, які б допомогли всім учасникам процесу відновлення особи з ампутацією кінцівки зрозуміти, на що варто звертати увагу на кожному етапі. Використовуючи закордонний і вітчизняний досвід, нам вдалося створити ресурс, який через війну є ще більш актуальним для України, – зауважила керівниця проєкту та президент Protez Hub Антоніна КУМКА.

Спеціалісти-протезувальники зазначають, що така освітня онлайн-платформа є вкрай необхідною, адже досі Україна не мала подібних ресурсів.

 – Свого часу я зіткнулася з відсутністю українських сайтів, де можна було б почерпнути інформацію, що стосується підготовки пацієнта до протезування. Активна підготовка до протезування є досить важливою, тому ця освітня платформа допоможе фахівцям зорієнтуватися, яким чином найкраще допомогти пацієнтам, які втратили кінцівки. Проєкт відповідає запитам теперішнього часу, де кожен, хто дотичний до протезування, безплатно зможе знайти професійні відповіді на запитання, – поділилася думкою фізична терапевтка та лекторка Наталія МИЛА.

Крім фахівців галузі, курси будуть доступними в форматі ознайомлення і для родичів, друзів та самих людей, що втратили кінцівки.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.