Эта страница еще не переведена на русский язык
Медицина 15.08.2023 Читать 4 мин

За підтримки Метінвесту у Глеюватській громаді облаштували сільську амбулаторію

Група Метінвест продовжує підтримувати територіальні громади, де проживають сім’ї співробітників та, з початку повномасштабної війни, вимушені переселенці.  За сприяння компанії у селі Червоне Глеюватської громади завершилася реконструкція та облаштування амбулаторії. Координувала реалізацію проєкту громадська організація «Криворізька фундація майбутнього».

Сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Червоне розрахована на обслуговування мешканців шести прилеглих сіл старостинського округу. Проте, через близьке розташування, до закладу нерідко звертаються жителі Тернівського району Кривого Рогу, а також люди із сусідньої Кіровоградської області. Загалом з місцевим сімейним лікарем укладено близько двох тисяч декларацій на надання первинної медичної допомоги. В межах меморандуму про співпрацю з Глеюватською громадою Метінвест спрямував кошти на придбання необхідних для медичного закладу меблів, діагностичного та лікувального обладнання.

– Реалізація проєкту з покращення рівня медичного обслуговування у сільській місцевості – це конкретний результат нашої партнерської співпраці з Глеюватською тергромадою. Ми дослухаємось до потреб жителів і втілюємо в життя найнеобхідніше. Відтепер велика кількість людей матиме доступ до якісної первинної медичної допомоги, що надаватиметься у комфортабельних умовах. Тут лікуватимуться діти і дорослі, люди похилого віку і переселенці, відновлюватимуть здоров’я захисники. Впевнений, що ця добра справа – помітний крок на шляху розбудови нашої країни, – зазначив генеральний директор ПівнГЗК Групи Метінвест Андрій СКАЧКОВ.

За словами першого заступника Глеюватського сільського голови Дмитра Гурєєва, реконструкцію Червоненської амбулаторії у громаді планували виконати ще кілька років тому, але процес гальмували зовнішні обставини – пандемія COVID-19, а потім початок повномасштабного вторгнення. Та завдяки спільним наполегливим зусиллям місцевої влади, Північного та Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів Метінвесту й ГО «Криворізька фундація майбутнього» навіть під час воєнного стану оновлена й оснащена професійним устаткуванням амбулаторія була уведена в роботу.

Місцеві медики задоволені: у них - сучасні умови для роботи, а мешканцям села Червоне, вимушеним переселенцям та жителям довколишніх сіл не потрібно далеко їхати, аби отримати кваліфіковану медичну допомогу. Необхідні лабораторні дослідження, обстеження, лікування та фізпроцедури проведуть сімейний лікар, медсестри та фельдшер Червоненської амбулаторії. Говорять, нове обладнання значно розширило можливості задля діагностики стану здоров’я пацієнтів і призначення ефективного лікування.

– Відтепер у нашому арсеналі є гематологічні аналізатори, аналізатори дослідження сечі, кисневі концентратори, які допомагають дуже добре, коли є коронавірус чи пневмонія, небулайзери, апарати УВЧ. Усе сучасне, сертифіковане і відкаліброване. Вже заключена угода на його обслуговування. Ми з колегами виносимо велику подяку і знаємо свою відповідальність,  сказав директор Глеюватського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр РАК.

Обладнання, яке було придбане за фінансової підтримки Метінвесту, відповідає вимогам Національної служби здоров'я. Працюватиме в амбулаторії і новий стоматологічний кабінет. За словами медиків, така допомога значно підвищить рівень сільської медицини в регіоні.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.