Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 23.06.2022 Читать 3 мин

Юрій Риженков відвідав активи Метінвест Покровськвугілля

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков відвідав ШУ «Покровське» та ЗФ «Свято-Варваринська» з робочим візитом. 

Попри те, що Донецька область, як і багато інших регіонів України, зазнає постійних атак з повітря, підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля докладають максимум зусиль, щоб стабільно працювати та підтримувати економіку країни. Завдяки праці багатьох тисяч співробітників вугілля, яке видобувають шахтарі, переробляється у високоякісну сировину для металургійних підприємств.

Під час візиту генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков оглянув основні виробничі потужності двох провідних підприємств. Зокрема – поверхневі цехи ШУ «Покровське», де проходять ремонт і готуються до роботи всі шахтні машини й механізми. Ознайомився з основним виробництвом ЗФ «Свято-Варваринська», де продовжується процес реконструкції, та роботою диспетчерського пункту й вуглехімічної лабораторії. Також гості оглянули бомбосховища, підготовлені на підприємствах. Сьогодні це надійні укриття, де є все необхідне – спальні місця, засоби індивідуального захисту, запас продуктів, води та медикаментів.

Завершальним етапом візиту стала зустріч Юрія Риженкова з представниками трудових колективів Метінвест Покровськвугілля. У форматі відкритого діалогу вони обговорили ситуацію в країні, стан справ на підприємствах Групи Метінвест, допомогу армії, гуманітарну місію, працевлаштування й багато інших питань.

– Воєнні дії наклали серйозний відбиток на роботу компанії Метінвест. Ми втратили можливість працювати на наших підприємствах у Маріуполі. З наближенням фронту нам довелося зупинити роботу заводу в Авдіївці, евакуювати людей, вивезти обладнання. Наші заводи та підприємства в Кам'янському, Запоріжжі та Кривому Розі працюють не на повну потужність. Вугілля, що видобувають гірники шахтоуправління «Покровське», цінне й потрібне. Сьогодні на підприємстві працюють чотири видобувні ділянки. Ми готові й надалі нарощувати обсяги, збільшувати темпи проходки, показники видобутку, інвестувати в розвиток. На сьогодні ми маємо перевірені канали збуту. Нам вдалося знайти додаткові ринки збуту не тільки в Україні, а й в інших країнах – Словаччині, Угорщині, Польщі. Розглядаємо можливість співпраці з західноєвропейськими заводами. Наше завдання – перемогти. При цьому важливо пам'ятати, що перемога кується не лише на фронті. Вона створюється скрізь. Від видобувного та прохідницького вибою – до каналів збуту десь у Європі. Тому робота, яку сьогодні кожен фахівець виконує на своєму місці, є дуже важливою. Дякуємо всім, хто не побоявся труднощів і продовжує працювати в нашій командіЮрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.


Відкритий діалог

СЕО Метінвесту Юрій Риженков під час зустрічі з представниками трудових колективів підприємств «Метінвест Покровськвугілля» відповів на найактуальніші питання.

– Якими є перспективи розвитку підприємств «Метінвест Покровськвугілля», зокрема – шахтоуправління «Покровське»?

– Плани в нас не змінюються. Ми продовжуємо працювати й розуміємо, що найближчі 10-15 років наше вугілля буде мати попит. Говорити про чисті технології та зелену сталь рано. Хоча я впевнений, що перехід на зелену сталь неминучий, але це триватиме 15-20 років. Весь цей час наше вугілля буде потрібне. Тому ми маємо намір реалізувати наші плани щодо розвитку й модернізації шахтоуправління «Покровське».

– Скільки часу та ресурсів потрібно, щоб відновити втрачені активи?

– Складно сказати, тому що сьогодні ми не знаємо ступінь руйнувань. Тож ми не можемо оцінити, наскільки наші підприємства пошкоджені. Після звільнення окупованих територій буде ухвалено рішення, як і в якому темпі будемо відновлювати наші об'єкти.

– Чи планує компанія й надалі забезпечувати гуманітарною допомогою співробітників та сім'ї мобілізованих працівників?

– Практично з першого дня війни Група Метінвест і Фонд Ріната Ахметова зайнялися постачанням гуманітарної допомоги для регіонів присутності компанії, а також для інших міст нашої країни. Крім того, Метінвест надає амуніцію нашим захисникам, підтримує медикаментами лікарні України. Сьогодні ми створили стратегічний запас у містах нашої присутності, що дозволяє в автономному режимі до кількох тижнів існувати місту й забезпечувати населення водою та харчовими продуктами. Паралельно надаємо допомогу армії. Ми виготовляємо до трьох тисяч бронежилетів на тиждень. Усе це ми продовжуватимемо робити до повної перемоги.

–  Воєнні події навколо Маріуполя розвивалися дуже швидко. Враховуючи попередній сумний досвід, якщо лінія фронту дійде до Покровська, чи є план дій? Що ми будемо робити?

– У Маріуполі ворог наступав із трьох боків одночасно. З четвертого боку – море. Там були досить обмежені можливості для маневрів. У Покровську ситуація прогнозована. Лінія фронту проходить з одного боку. Що ми робили в Авдіївці, коли лінія фронту почала рухатися? Ми підготували всі можливості для евакуації, автобуси, котрі могли вивезти всіх охочих. Визначилися з техперсоналом, що залишиться на заводі та його підтримуватиме. Звісно, це були люди, які прийняли це рішення добровільно. Всіх інших, щойно ми побачили, що лінія фронту підходить ближче 15 км, ми вивезли. Такий само план на випадок наближення лінії фронту підготовлений по всіх містах. Ми маємо куди вивезти людей, де розмістити. Але я певен, що основний удар Україна вже витримала.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.