Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 07.03.2022 Читать 5 мин

Водії Метінвесту Ріната Ахметова працюють на евакуаційних рейсах із Донецької області

Водії транспортної дирекції «Покровськвугілля» Групи Метінвест Ріната Ахметова з перших днів війни беруть участь в евакуації людей і допомагають армії.

Євген Павленко (зліва) та Сергій Савенко (справа)

Сьогодні водії Сергій Савенко та Євген Павленко вийшли у свій звичайний рейс і їдуть звичними маршрутами. Євген везе на зміну збагачувачів, а Сергій – гірників шахтоуправління. Але ще кілька днів тому ці хлопці побували в справжньому пеклі. Виконуючи свій обов'язок, вони в складі гуманітарного конвою евакуювали людей.

За кермом автобусів із фірмовим логотипом Сергій та Євген об’їздили всі гарячі точки Донецької області. Були під Волновахою, де збирали місцевих мешканців по селах. Виїжджали до Вугледара з продуктами, а назад поверталися з жінками та дітьми. Доставляли військових на передову. Збираючись у чергову поїздку, водії кажуть, що не панікують. Тільки б був зв'язок, щоб зателефонувати додому та заспокоїти родину.

Євген Павленко прийшов працювати в транспортну дирекцію (тоді «Укрбуд») у 2014 році. Був також нелегкий час для країни. Доводилося возити шахтарів через блокпости. Але наразі війною охоплений не лише Донбас, загроза набагато сильніша. Проте водій продовжує виконувати свою роботу та не вважає це за геройство. Він зазначає, що жодного «зеленого коридору» немає. Ворог не дає перепочинку, щоб евакуювати мирних жителів. В одній із поїздок до Вугледару до Євгена підійшла жінка з двома маленькими дітьми та благала почекати їх, поки збігають додому за речами й медикаментами. Її діти інсулінозалежні. Весь автобус терпляче чекав попри вибухи снарядів. Ось така єдність.

Сергій Савенко прийшов у транспортну дирекцію нещодавно, він працює тут із січня. Як і всі українці не думав, що розпочнеться повномасштабна війна і йому доведеться виїжджати в гарячі точки. Отримуючи наряд у черговий рейс на Волноваху або Вугледар, він думає лише про те, щоб вивезти якнайбільше жінок і дітей. Адже на нього самого чекають вдома дружина та маленька дочка.

Зараз перемога залежить від загального внеску. І ми пишаємось своїми героями, які її наближають на невидимому фронті. Кожен працівник підприємств Покровської вугільної групи компанії Метінвест Ріната Ахметова знаходиться на своєму місці – у шахті, за кермом, на фабриці, біля верстата, за комп'ютером. «Роби, що можеш, із тим, що маєш, там, де ти є» – разом переможемо!

Якщо ми не подбаємо про наших земляків, то хто ж тоді? Люди з дітьми тікають під обстрілами. У мене теж двоє дітей, як я можу відвернутися від спільного лиха? У такі моменти не думаєш про небезпеку, а просто тиснеш на газ, щоб швидше доїхати та вивезти людей із цього пекла.

— Євген ПАВЛЕНКО.

 Коли я їду в гарячі точки, то намагаюся не думати про погане. Адже допомагаючи іншим, сподіваюсь, що моїй дитині теж хтось допоможе у важку хвилину. Через інтенсивні обстріли до Волновахи під'їхати неможливо. Але ми намагаємось вивозити людей із навколишніх сіл. Серед них є мешканці Волновахи, що самі або за допомогою волонтерів вибралися стежками й околицями. Наше завдання – вивезти їх ще далі, в більш безпечне місце.

— Сергій САВЕНКО.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.