Эта страница еще не переведена на русский язык
Волонтерство 14.05.2022 Читать 4 мин

Від серця – для міста

За підтримки «Зеленого центру Метінвест» вимушені переселенці – співробітники Метинвесту з родинами провели суботник у Запоріжжі.

Запоріжжя кожного дня приймає все більше вимушених переселенців із гарячих точок і тимчасово окупованих територій. Серед них є співробітники Метінвесту, які втратили житло та роботу через бойові дії в Маріуполі. У Запоріжжі біженців приймають уже не перший місяць: волонтери підприємств компанії допомагають із житлом, харчуванням, медичним обслуговуванням, Центр кар’єри Метінвест – із працевлаштуванням на новому місці.

Днями переселенці, які виявили бажання допомогти місту, що їх прихистило, стати ще гарнішим, отримали можливість бути волонтерами на суботнику «Зеленого центру Метінвест».

– Ініціатива з організації цього суботника з’явилася тому, що дуже багато людей, які перемістилися зі своїх рідних міст і проживають нині в Запоріжжі, хочуть бути корисними для міста. Географія нашої країни для кожного її жителя стала набагато ширшою, тому ми виявили ініціативу, зібрали людей для того, щоб зробити щось корисне для Запоріжжя, – розповідає керівник «Зеленого центру Метінвест» Олександр БАЛАБА. – Це був пілотний тиждень, надалі ми плануємо систематично проводити такі заходи на різних локаціях. Це будуть і громадські місця, також ми будемо залучати людей для висадки квітів, прибирання території проживання переселенців, як сьогодні – пофарбувати, побілити, скопати тощо. Ми вважаємо, що людям потрібна зайнятість, усі скучили за роботою, за діяльністю. Ми робитимемо так, щоб усі почувалися комфортно. Люди, які жили в одному місті до війни, не завжди мали можливість познайомитися. Тепер переселенці заводять нових друзів завдяки спільній справі.

Гості Запоріжжя озвучили свою готовність займатися волонтерством, а фахівці ЗЦМ зробили все, щоб надати людям таку можливість. «Зелений центр» забезпечує волонтерів-переселенців харчуванням, постійно синхронізується для поїздок на певні локації та підтримує тісний зв’язок для організації майбутніх заходів.

Самі ж переселенці розповідають, що такі заходи дозволяють трохи відвернутися від пережитих жахів, відчути, що життя продовжується, і не втрачати надію на те, що одного дня вони повернуться додому та відбудовуватимуть власні міста.

– Ми втратили домівку й авто, місяць жили в підвалі. До Запоріжжя ми добиралися власним ходом, без автівки, з чоловіком, двома дітьми та свекром похилого віку. Це був дуже важкий шлях і справжнє везіння, що ми сюди доїхали. Наразі живемо в пункті приймання переселенців, допомагаємо місту, наскільки можемо, щоб віддячити за гостинність. У спільній справі знаходимо друзів, потроху намагаємося позбутися сумних думок, соціалізуватися. Ми вдячні, що є така можливість, – говорить працівниця ММКІ Світлана ІВАНЧУК.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.