Як підготувати ІТ-фахівців, які працюватимуть не лише в айтішних офісах, а й на заводах, у виробничих цехах і цифрових командних центрах? Відповідь шукали у Літній школі, яку запустили Метінвест Політехніка, Дніпровська політехніка та Metinvest Digital ─ разом із провідними ІТ-компаніями. Понад 100 студентів обох університетів протягом двох тижнів занурилися у світ AI, програмування та цифрових технологій для реального виробництва ─ з лекціями-тренінгами і живим діалогом з фахівцями-практиками галузі.
У межах Літньої школи «Штучний інтелект та програмування для інформаційної підтримки виробництва» зібралися студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» від Метінвест Політехніки та галузі «Інформаційні технології» від Дніпровської політехніки. До навчання долучилися також викладачі, які прагнуть оновити свої знання відповідно до вимог часу.
Школу організовано у співпраці Метінвест Політехніки та Дніпровської політехніки за підтримки громадської спілки «Дніпро ІТ Ком’юніті» та компанії Metinvest Digital. Програма навчання для української молоді включає виступи топових спікерів і практиків з Sigma Software, Yalantis, SoftServe, DXC Luxoft, EPAM, SANA COMMERCE UKRAINE та Metinvest Digital. Теми охоплюють усе – від рекомендацій для побудови кар’єри в ІТ і викликів сучасного ринку праці до створення API, застосування DevOps, електронної комерції та промислових рішень на базі штучного інтелекту.




Фінальним етапом стала конференція у вигляді офлайн-зустрічі на території офісу Yalantis у м. Дніпро, на якій учасники обговорили підсумки Літньої школи, розібрали реальні кейси, отримали зворотний зв’язок від компаній і викладачів. Для багатьох це стане стартом практичної кар’єри ─ або щонайменше чітким розумінням, де саме вони хочуть працювати в ІТ.
Павло САГАЙДА, професор кафедри цифрових технологій та проєктно-аналітичних рішень у Метінвест Політехніці, наголосив, що для студентів Літня школа стала унікальною можливістю отримати концентровані знання та навички, які є затребуваними на ринку праці просто зараз, зазирнути за лаштунки справжньої ІТ-розробки, ознайомитися з реальними кейсами та зрозуміти логіку прийняття технологічних рішень, налагодити безцінні контакти, які можуть стати основою для майбутньої кар'єри, спільних стартапів чи просто професійної дружби.
Ірина УДОВИК, декан факультету інформаційних технологій Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», зазначила, що сумісна організація Літньої школи силами двох університетів, Метінвест Політехніки та Дніпровської політехніки, наповнює меморандум про їхню співпрацю реальними заходами, дозволяє об'єднати в одному навчальному просторі студентів різних спеціальностей галузі «Інформаційні технології», викладачів і фахівців-практиків різних ІТ-підприємств, обмінятися думками, досвідом і візіями, підготуватися до викликів, що виникають в освіті та розв'язанні практичних задач з диджиталізації.


Олена ПАВЛЕНКО, директорка Центру бізнес-сервісів Metinvest Digital, підкреслила, що поєднання університетської освіти в галузі інформаційних технологій з лекціями-тренінгами, які базуються на розкриті найкращих практик виявлення потреб у диджиталізації бізнес-процесів, проєктування і реалізації ефективних програмних комплексів, в тому числі з використанням методів штучного інтелекту, дозволяє забезпечити підготовку сучасних фахівців, конкурентоздатних на ринку праці.
Оксана ЖОВАНІК, Senior HRBP в фірмі Yalantis, визначила, що основними підходами до побудови успішної кар'єри фахівця з інформаційних технологій є наполегливе ставлення до саморозвитку та удосконаленню hard- та softskills, а також вдумливе та врівноважене оцінювання можливостей себе як фахівця та корпоративної культури фірми-роботодавця.
Ця ініціатива ─ частина ширшої стратегії Метінвест Політехніки, яка з моменту заснування будує освіту нового формату: у партнерстві з технологічним бізнесом, із гнучкими програмами, фокусом на практику та підготовкою фахівців промисловості, здатних не лише адаптуватися до змін, а й задавати їхній напрям. «Це не чергова школа про ІТ. Це про те, як знання перетворюються на практику, як програмування стає частиною промислових процесів, а студенти – частиною технологічної трансформації. Ми створюємо середовище, де освіта й бізнес справді працюють разом, а не поруч», – коментують у науково-педагогічній команді Метінвест Політехніки.