История 01.10.2021 Читать 4 мин

ІСТОРІЯ ЛІДЕРА: ВКЛАД В ЕКОНОМІКУ

Група Метінвест є одним із найбільших інвесторів в економіку України. За 15 років свого існування вона вклала 10 млрд доларів, або 7,8% всіх капітальних інвестицій промисловості.

Сьогодні в Групі реалізуються масштабні інвестиційні проєкти. Наприклад, одним із найважливіших є будівництво нового цеху з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого і фарбованого рулону на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. Загальні інвестиції у проєкт перевищать 1 млрд доларів. Наразі йде підготовка майданчика під будівництво основних і допоміжних об’єктів підрозділу.

За останні п’ять років середня сума CAPEX Групи склала 700 млн доларів на рік. Це кожен десятий долар інвестицій промисловості

За 15 років підприємства Метінвесту експортували продукції на суму понад 100 млрд доларів. Таким чином Група забезпечує кожен сьомий долар валютних надходжень від експорту товарів, а в 2020 році – кожен шостий. Основними експортними ринками для підприємств є країни ЄС (38.8% від суми експорту), країни Близького Сходу та Північної Африки (23.6%).

Сукупний внесок Групи до ВВП України в 2020 році склав 5%. З них 2,46% – це безпосередньо внесок самих підприємств Метнівесту. А 2,54% – непрямий внесок завдяки закупівлям товарів та послуг в інших галузях (машинобудування, транспорт, електроенергія та ін.).

*Підготовлено за матеріалами спецпроєкту «Довгий шлях за короткий час» час від інформаційно-аналітичного ресурсу GMK Center.