Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 03.06.2022 Читать 5 мин

Сто днів повномасштабної війни. Криворізькі підприємства Метінвесту пліч-о-пліч з Україною

24 лютого докорінно змінили життя всіх українців.  За сто днів активної військової агресії РФ проти нашої держави відбулася зміна форматів свідомості, буття, пріоритетів і прагнень. Незмінним лишилося тільки одне – беззаперечна віра в перемогу незалежної та цілісної України. А для цього кожен на своєму місці має докладати максимальних зусиль. Криворізькі підприємства Групи Метінвест продовжили працювати в умовах воєнного стану, налагодили всебічну допомогу захисникам і розгорнули гуманітарний фронт.

Тримаємо стрій, живимо економіку країни

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну криворізькі підприємства змінили формати роботи й адаптувалися до нових реалій. Попри порушену логістику, проблеми з ринками збуту й недостатнє постачання матеріалів, обладнання та запасних частин, підприємства працюють, підтримують економіку країни, перераховують податки і своєчасно сплачують заробітну плату. Тільки у Кривому Розі на підприємствах Метінвесту працюють більш як 20 тисяч співробітників компанії та підрядних організацій.

Щоб задовольнити потреби замовників металургійної сировини, гірничо-збагачувальні комбінати працюють над поліпшенням якості продукції. Так, на Північному ГЗК для підвищення якості концентрату до 68% і вище розділили потоки руд Ганнівського та Першотравневого кар’єрів. На Центральному ГЗК завдяки операції тонкого грохочення підвищили обсяги виробництва обкотишів преміумкласу зі вмістом заліза 70% і налагодили виробництво концентрату зі вмістом заліза 68,2% замість 67%. На Інгулецькому ГЗК завдяки коригуванню технологічних режимів на рудозбагачувальній фабриці № 1 і селективного видобутку руди досягли підвищення складу заліза в концентраті 67% і вище. Високоякісної сировини планують виробляти на фабриці в обсязі до 30 тисяч тонн на місяць.

Попри складні умови в постачанні, комбінати спільно з підприємством «Метінвест-Промсервіс» продовжують ремонтувати гірничу та залізничну техніку, двигуни й кузови автосамоскидів, агрегати переробного комплексу. Змінне обладнання для ремонтів екскаваторів, млинів, дробарок, запасні частини до гірничої техніки, конвеєрного транспорту та дробильно-подрібнювального устаткування виробляють у цехах Метінвест-КРМЗ.

У зв’язку з воєнними діями спеціалісти підприємств перебудовують виробничі процеси. Наприклад, для безперебійної роботи фабрики огрудкування Центрального ГЗК у бомбосховищі встановили пульт управління автоматизованими змішувачами шихти та випалювальної машини ОК-324, на дільницях налагодили дистанційне управління, а в бункерах, до яких надходить концентрат зі збагачувальної фабрики, змонтували радарні датчики.

Війна не стала приводом для невиконання заходів екологічної програми. На криворізьких підприємствах продовжують озеленювати санітарно-захисні та промислові зони, сухі площі хвостосховищ, застосовувати природні й хімічні мінерали для закріплення пилу та зниження шкідливих викидів. З весни в кар’єрах та на міських дорогах для поліпшення навколишнього середовища працює водополивальна техніка.

Криворізькі підприємства дивляться в майбутнє з вірою в перемогу та реалізують довгострокові плани. На Інгулецькому ГЗК будують пульпонасосну станцію для перекачування пульпи з рудозбагачувальних фабрик у повному обсязі. На Північному ГЗК продовжують реалізовувати масштабний проєкт із будівництва вузла згущення. Капітальний ремонт випалювальної машини ОК-324 виконують на Центральному ГЗК.

Допомагаємо армії захистити країну та перемогти

З перших днів війни криворізькі підприємства Групи Метінвест стали надійною підтримкою для українських захисників. На потреби Збройних сил України і ТрО промисловці виділяють техніку, пальне, інструменти й матеріали для побудови захисних споруджень.

За сто днів війни для підвищення мобільності військових під час переміщень і зміни дислокацій підприємства передали 75 автотранспортних засобів. Найбільша потреба у захисників  це бортові вантажівки, вахтові автомобілі, автосамоскиди й позашляховики. Для заправки та обслуговування техніки було надано понад 26 000 літрів дизпалива, бензину й автозапчастини.

Підприємства Метінвесту допомогли технікою та матеріалами в побудові укріплень, блокпостів і польових фортифікаційних споруд. Щодня великовантажні автомобілі підвозять тисячі тонн піску, відсіву, плит перекриття, дерев’яних брусів і шпал. Для проведення земляних робіт виділяються екскаватори, бульдозери та поливально-зрошувальні машини.

Допомагають виробничники й з облаштуванням побуту захисників. Вони передали два побутових вагони та два блок-модулі для військових, а також акумулятори, електрокабелі, прожектори й світильники, щоб захисники були забезпечені світлом та електрикою. Спеціалісти підприємств виготовили й передали на позиції печі-буржуйки та печі для швидкого підігріву їжі.

У цехах підприємств налагодили випуск «їжаків» і бронепластин. Натепер зроблено вже 11,2 тисячі протитанкових та протипіхотних загороджувальних конструкцій. А з сертифікованої спецсталі виробництва металургійних підприємств Метінвесту криворізькі майстри по металу виготовили майже 5 тисяч пластин для бронежилетів.

Для забезпечення мобілізованих співробітників криворізькі підприємства компанії отримали  1 860 одиниць захисної амуніції. Це бронежилети четвертого ступеня захисту й кевларові каски, які здатні вберегти наших воїнів від стрілецької зброї, уламків артснарядів і шрапнелі.

Загалом Метінвест забезпечить бронежилетами 100 тисяч українських військових. Ця кількість закриє значну частину потреб ЗСУ, зокрема й мобілізованих співробітників Метінвесту.

Виконуємо гуманітарну місію

Воєнна агресія в Україні болісно зачепила мільйони громадян. Для підтримки мирного населення Група Метінвест розгорнула гуманітарний фронт. Основні вектори роботи спрямувала на забезпечення продовольством і речами першої потреби, підтримку та прихисток переселенців і допомогу медичним закладам.

Для захисту співвітчизників від можливої продовольчої катастрофи Група Метінвест і ДТЕК, у координації з Фондом Ріната Ахметова, створили гуманітарний проєкт «Рятуємо життя». За час існування проєкту вже 962 тонни продуктів доставлено до Кривого Рогу. У розподільчому центрі, створеному на базі Центрального ГЗК, працівники підприємства формують набори першої потреби.

15 000 наборів у межах проєкту «Рятуємо життя» Метінвест передав криворізькій громаді. Допомогу, розподілену за всіма районами міста, отримують одинокі мами, багатодітні родини, пільгові категорії населення та переселенці. Пакунки містять базовий набір продуктів, якого достатньо для повноцінного харчування дорослої людини протягом тижня.

Такі ж продуктові набори сформували в розподільчому центрі і для шести територіальних громад Дніпропетровської та Кіровоградської областей, які розташовані поряд із підприємствами Метінвесту. Загалом за дві поставки до громад надійшло 15 300 продовольчих наборів, які отримують вразливі верстви населення й вимушено переміщені особи.

На початку воєнних дій, коли територіальні громади гостро відчували перебої з постачанням продуктів та ліків, Метінвест організував доставлення в громади більш як 6 тисяч пакунків із дитячим харчуванням для сімей з немовлятами. Лозуватська ТГ отримала партію ліків першої потреби.

На запит територіальних громад Дніпропетровщини й Кіровоградщини, де знайшли тимчасовий прихисток вимушені переселенці, Метінвест закуповує будівельні матеріали та побутову техніку для облаштування житла. Перший транш з лінолеумом, душовими кабінами, дверима та світильниками вже надійшов до громад.

Потурбувався Метінвест і про комфорт внутрішньо переміщених осіб, яких сьогодні приймає Кривий Ріг. 2500 комплектів постільної білизни, подушок, матраців і ковдр компанія передала для облаштування спальних місць, де проживають вимушені переселенці.

Окремий важливий напрямок гуманітарної допомоги – постачання ліків до медичних закладів, у яких лікують поранених. За підтримки Метінвесту криворізькі шпиталі отримали понад 260 упаковок ліків і медичних виробів за 150 найменуваннями. Передусім це знеболювальні, протизапальні та кровоспинні засоби, антибіотики, кровозамінники й інфузійні розчини, стерильні хірургічні інструменти та шовний матеріал.

На часі  облаштування шпиталів з урахуванням потреб сьогодення. До медичного закладу Інгулецького району передали партію побутових приладів. Це пральні машини й сушарки великої місткості, водонагрівачі, холодильники для зберігання препаратів крові, продуктові морозильні скрині, світильники та плити для захисту приміщень.

Приблизно 300 працівників Інгулецького ГЗК висловили готовність здати кров для порятунку поранених захисників. 213 із них вже зробили донацію на міській станції переливання крові. Спільними зусиллями донори здали зо 100 літрів крові. Цієї кількості достатньо, аби врятувати життя понад 600 пораненим бійцям.

Наразі великою рушійною силою гуманітарного фронту є волонтерський рух. За 100 діб війни волонтери криворізьких підприємств Метінвесту зібрали понад 35 тонн гуманітарної допомоги. А ще вони плетуть маскувальні сітки, які роблять невидимими наших захисників та їхні бойові позиції.

Криворізькі підприємства Групи Метінвест демонструють сталу позицію підтримки економіки країни та її населення. Промисловці готові надавати допомогу стільки, скільки буде потрібно, до повної перемоги України.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.