Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 25.08.2022 Читать 3 мин

Рінат Ахметов підтримав створення Координаційного штабу із питань поводження з військовополоненими

В Україні за сприяння Групи Метінвест Ріната Ахметова облаштовано штаб Головного управління розвідки МОУ для пошуку та звільнення українських полонених. Загальна сума підтримки – приблизно 2 млн грн.

За офіційними даними на війні Україну захищають 700 тисяч військових. Це означає, що 700 тисяч сімей щодня чекають на звістку від своїх рідних, які перебувають на службі. А як діяти, коли зв’язок обірвався? Де шукати допомогу? Для таких випадків створений Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

Представники Головного управління розвідки МО України зазначають: якщо ви втратили контакт із близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, в зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях, чи маєте підозру, що вона перебуває в полоні у ворога, не слід самостійно проводити пошукові операції. Тим паче не варто оприлюднювати детальні дані про розшукуваних у соцмережах та інтернет-ресурсах. Щоб знайти близьких, звертайтеся до фахівців Штабу, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених. Окрім пошукових операцій, установа виконує низку супутніх завдань – починаючи від надання адвоката військовополоненим і закінчуючи аналізом ДНК для пошуку зниклих безвісти.

ФАКТ

Тільки за перший місяць роботи Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими обробив 4000 запитів з усіх куточків України.

Налагодити роботу штабу допомогла Група Метінвест Ріната Ахметова. Компанія надала всю необхідну допомогу для обладнання штабу – офісну техніку, меблі, автомобілі. Загальна сума підтримки склала приблизно 2 млн грн.

– Штаб допомагає людям знаходити рідних і близьких людей, він дає шанс на повернення. Штаб – це не просто місце, де можна отримати інформацію про воїна, який перебуває в полоні. Це місце, де люди отримують надію. Рінат Ахметов не стоїть осторонь таких організацій і допомагає налагодити роботу Штабу. Сьогодні ми разом із сім'ями полонених. разом з усіма, хто допомагає українській армії, – зазначив керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест Олександр ВОДОВІЗ.

– Наразі зроблена велика робота з допомоги нашим хлопцям і дівчатам, які знаходяться в полоні. Ми опрацювали приблизно 4000 звернень. І за кожним таким зверненням – доля людини. Сюди приходять діти та батьки наших захисників, які перебувають у полоні або пропали безвісти. Ми тут, щоб їх знайти й надати всю можливу допомогу. Компанія Метінвест передала все необхідне для того, щоб Штаб запрацював. Ми дякуємо за те, що бізнес не стоїть осторонь, – зауважив Андрій ЮСОВ, координатор Штабу, представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Зауважимо, що Група Метінвест за пів року війни спрямувала на допомогу Україні та українцям понад 1,9 млрд грн: підрозділи Збройних сил отримали від компанії понад 500 дронів, 1,6 тисячі тепловізорів, 27 тисяч кровоспинних турнікетів та 500 аптечок. Також Метінвест забезпечив захисників майже 500 тисячами літрів пального, передав понад 140 одиниць своїх автомобілів і важкої техніки та придбав для ЗСУ 100 пікапів, джипів і мікроавтобусів, а для військових медиків розвідки – 20 машин швидкої допомоги.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.