Вже цієї осені Технічний університет «Метінвест Політехніка» планував відкрити двері для своїх перших студентів. У центрі Маріуполя мали звести сучасний гірничо-металургійний університет зі студентським містечком, гуртожитком і спортивним комплексом. Але війна змінила все. Проте виш працює, хоч і в іншому форматі, та запрошує абітурієнтів на навчання.
Днями на Каметсталі пройшла зустріч представників Метінвест Політехніки з випускниками загальноосвітніх закладів Кам’янського та їх батьками. Фахівці університету розповіли абітурієнтом про новітні методики навчання у виші, а також правила вступу та подальші перспективи для майбутніх студентів Метінвест Політехніки. Зокрема, для вступу на всі освітні програми й рівні необхідною умовою є написання мотиваційного листа. Його буде достатньо, щоб потрапити на перший курс майже всіх інженерно-технічних програм. На програми «Бізнес-аналітика», «Вартісне управління бізнесом» і «Комп’ютерні науки» ще потрібно скласти Національний мультипредметний тест.
– Як ми знаємо Метінвест – це холдинг, що потребує багато ресурсів. І найцінніші – це, звісно, фахівці. Компанія готова вкладатися в навчання молодих людей, які в недалекому майбутньому можуть стати її співробітниками й рухати українську металургію вперед. Я дуже радий, що ми конструктивно поспілкувалися з батьками юнаків і дівчат, котрі обирають професію. Нам вдалося донести до них, що унікальний університет Метінвест Політехніка гарантує нашим студентам новітні методики навчання, високий рівень викладання теоретичних знань та можливість практики. Чекаємо молодих спеціалістів спочатку на навчанні, а надалі – і на роботу на Каметсталі й інших підприємствах Групи Метінвест, – зазначив Костянтин ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ, директор з персоналу та соціальних питань Каметсталі.
Через воєнний стан навчання в Метінвест Політехніці цьогоріч відбуватиметься онлайн з елементами офлайну. Працівники Метінвесту та їхні діти мають змогу отримати вищу освіту коштом компанії. Також співробітники зможуть навчатися за зручним графіком без відриву від основної зайнятості.
– На зустрічі ми отримали зворотний зв'язок з майбутніми здобувачами освіти та їхніми батьками для того, щоб донести їм той новий варіант майбутнього фахівця, який буде потрібний не тільки в Україні, а й закордоном. Відбудова нашої держави планується за новітніми технологіями, за результатами знань кращих світових практик. Тому зараз такі фахівці потрібні нашій країні як ніколи. Цьогоріч це перший запланований набір за освітніми програмами. Також студентам надається можливість поглиблено вивчати іноземну мову, опановувати цифровізацію, доступу до бібліотек не лише в паперовому виді, а й до світових електронних фондів. Окреме значення приділяється дуальній освіті, яка надає можливість отримати високий рівень практичних навичок, – додала Наталія МАКСИМОВА, доцент кафедри екології та економіки довкілля Технічного університету «Метінвест Політехніка».
Майбутні студенти охоче діляться враженнями від зустрічі.
– Мене цікавило багато питань, на які я, завдяки спілкуванню з фахівцями, отримав розгорнуті відповіді. Вважаю, що державні навчальні заклади не зможуть надати такої практики, яку, я впевнений, що отримаю в Метінвест Політехніці. І саме це є необхідною умовою, щоб стати висококваліфікованим співробітником провідної компанії. Моя майбутнє – разом з Метінвестом, – зазначив абітурієнт Ілля ЛИШАФАЄВ.
Відповіді на будь-які питання щодо вступу до Метінвест Політехніки можна отримати у приймальній комісії за номерами телефонів: +38(067) 760-49-71, +38(095) 070-06-37, або надіслати лист-запит на електронну адресу pk@mipolytech.education.