Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 30.12.2022 Читать 7 мин

Опора України: Метінвест спрямував на допомогу країні 2,8 млрд грн

Під час повномасштабної війни Група Метінвест стала надійною опорою України. На підтримку економічної, оборонної та соціальної галузей компанія спрямувала понад 2,8 млрд грн. 

2022-й рік став найважчим за всю історію незалежної України – почалося повномасштабне російське вторгнення. З перших днів війни Метінвест мобілізував усі свої ресурси, щоб країна вистояла, мала змогу боротися проти ворога, а відтак – перемогла. Компанія зміцнює обороноздатність армії, дбає про потреби працівників і постраждалих українців, забезпечує економічну сталість держави та роботу своїх підприємств.

ДОПОМОГА В ЦИФРАХ

За десять місяців повномасштабної війни Метінвест спрямував на допомогу Україні понад 2,8 млрд гривень

Ми допомагаємо мирним людям, які постраждали від воєнної агресії РФ, – привозимо продукти, ліки. Наші енергетики, часто ризикуючи власним життям, відновлюють світло, повертаючи до українських міст і селищ мирне життя. Ми допомагаємо українській армії та силам територіальної оборони. Там, де це можливо, ми працюємо для потреб фронту. Наші металургійні комбінати виробляють протитанкові їжаки та сталь для бронежилетів. І ми не плануємо зупинятися. Допомагатимемо Україні та українцям стільки, скільки потрібно.

— Рінат АХМЕТОВ, акціонер Групи Метінвест.

Читайте лонгрід, щоб дізнатися більше про основні проєкти Метінвесту, реалізовані за десять місяців повномасштабної війни. 

Дбаємо про економічну сталість

Підприємства Метінвесту в Україні працюють під постійною загрозою ворожих обстрілів та в умовах дефіциту електроенергії. Також роботу ускладнює зростання собівартості виробництва, падіння цін на окремі види продукції та логістичні обмеження через блокування морського експорту.

Проте навіть за таких складних обставин підприємства Групи продовжують працювати з різним рівнем завантаження, зважаючи на безпекові, логістичні й економічні чинники. Зокрема, ситуація на деяких працюючих активах Групи наступна:

•  «Каметсталь» та спільне підприємство Групи «Запоріжсталь» продовжують виробляти продукцію. Зокрема, на «Каметсталі» в грудні відновлено виробництво чавуну, сталі та прокату після зупинки виробництва, спричиненої атаками росії на енергетичну інфраструктуру України в кінці листопада 2022 року.

Час вимушеної зупинки на Каметсталі використали для відновлення виробничого обладнання. Серед іншого – проведено капітальний ремонт ливарного крана № 13. 320-тонне обладнання призначене для заливання гарячого чавуна до конвертера, завалки брухту й переміщення вантажів.

На обох металургійних підприємствах продовжилася робота з розширення сортаменту, що даватиме змогу компанії бути конкурентоспроможною та виходити на нові перспективні ринки. На Каметсталі протягом року освоїли десять нових видів прокату: фасонний профіль МП-4, молольні шари – 25 і 80 мм, а також круги різного діаметру. А на Запоріжсталі розпочали випуск холоднокатаного рулону подвійної маси без зварного шва, призначеного переважно для будівельної галузі.

•  На підприємствах Покровської вугільної групи триває будівництво 11-го блоку з видобутку вугілля.

Для допомоги гірникам у виконанні виробничих завдань, до Покровська евакуювали частину спецтехніки, яка раніше працювала на Авдіївському коксохімічному заводі. Зокрема, це самоскиди та віброкотки, а також пасажирські автобуси, які будуть залучені до перевезень працівників підприємств.

В ШУ «Покровське» облаштували цех з виготовлення паливних брикетів. Економне, екологічне та просте у виготовленні паливо буде використовуватися на котельних підприємства

•  Центральний ГЗК продовжує виробництво окатків. 

Колектив комбінату продовжує оновлювати виробничі потужності в цехах підприємства. Спеціалісти виконали капітальний ремонт обладнання фабрики огрудкування та випалювальної машини ОК-324. На дробильній фабриці відремонтували один із найбільших агрегатів – дробарку крупного дроблення, а також конвеєрний транспорт. Оновлене обладнання готове прийняти додатково до 4,5 млн тонн залізорудної сировини.

Загалом, фокус підприємств Групи направлений на те, щоб мати можливість оперативно відновити роботу або збільшити рівень виробництва за умов сприятливої кон'юнктури.

Як і раніше, пріоритетом Групи залишається турбота про своїх співробітників, які забезпечують виробничий процес. На всіх підприємствах є бомбосховища, укомплектовані для тривалого перебування людей. В укриттях є вода, їжа й ліки.

Метінвест продовжує боротьбу з крадіжкою з боку РФ, яка незаконно вивезла понад 234 тисяч тонн металу компанії з Маріуполя. Зокрема, 16 підприємств Групи подали позови до Європейського суду з прав людини проти Росії за шкоду, заподіяну майну і власності Групи в Маріуполі та на інших територіях України з 24 лютого 2022 року.

Символ незламності

Після руйнування ворогом Маріуполя та окупації міста компанія втратила операційний контроль над маріупольськими активами, які у 2021 році разом виробили приблизно 8,6 млн тонн сталі. Наразі об’єктивно оцінити масштаби та збитки, нанесені виробничим потужностям металургійних комбінатів Азовсталь та ім. Ілліча, неможливо. 

Водночас встановлено, що РФ фактично вкрала у Метінвесту понад 230 тисяч тонн металопродукції. Усі випадки злочинів компанія ретельно відстежує та документує – це є частиною судової справи проти ворога. Зокрема, подано позов до Європейського суду з прав людини у зв'язку з окупацією та руйнуванням підприємств і крадіжкою продукції.

Попри трагічні події, пов’язані з Маріуполем, Азовсталь став символом незламності українців під час повномасштабної війни. У його стінах українські військові до останнього захищали місто. А бомбосховища комбінату зберегли життя тисяч мирних маріупольців.

Після повної деокупації Маріуполя та перемоги України у війні Метінвест планує відновити свої підприємства, повернути в місто мир, а людям – роботу й гідну зарплату. Це беззаперечне прагнення акціонера Ріната Ахметова, спільна мета компанії та працівників-маріупольців. У компанії є робоча група, яка працює над проєктом нової Азовсталі – з екологічно чистим сталеплавильним виробництвом.

Аби можна було говорити про прогрес та інвестиції у відновлення підприємств, Україна має впевнено перемогти й стати сильнішою, щоб унеможливити повторний напад агресора.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

Наразі на лінії вогню знаходиться ще одне підприємство Метінвесту – Авдіївський коксохім. Понад десять місяців Авдіївка потерпає від ворожих обстрілів. Запеклі бої точаться поруч чи не щодня, адже ворог намагається розширити кордони окупації на донецькому напрямку. Підприємство знаходиться в режимі холодної консервації. Однак тут добровільно залишаються ще майже 200 коксохіміків, щоб дбати про підприємство та зберегти обладнання. 

Піклуємося про тих, хто захищає країну

Більш як половина суми, спрямованої Метінвестом на підтримку України під час війни, пішла на потреби армії – це 1,5 млрд грн. У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова компанія налагодила системне постачання на фронт найнеобхідніших речей. Частина з них виготовляється на підприємствах Групи власними силами або спільно з партнерами, як от вироби зі сталі. 

Цінне кожне життя

Для додаткового захисту українських воїнів і зміцнення окопів фахівці компанії розробили проєкт спеціальних мобільних укриттів із хвилястої сталі. Після занурення на півтора метра під землю конструкції можуть витримати удар 152-міліметрових артилерійських снарядів. Усередині є все для комфортного й безпечного перебування бійців. Наразі підприємства виготовили та передали на фронт 69 таких конструкцій. 

Кожне укриття облаштовано ліжками, спеціальними відсіками для зберігання амуніції, знімною підлогою-сховищем

Також компанія передає українській армії індивідуальні засоби захисту. Наразі Метінвест є одним із найбільших постачальників амуніції серед приватних українських бізнесів. Оборонців захищатимуть 25 тисяч касок, шоломів і 150 тисяч бронежилетів, більшість з яких виготовляється в Україні. Для цього на підприємствах Групи налагодили власне виробництво сталі для бронепластин. Ще на початку війни компанія спрямувала всі зусилля, щоб якнайшвидше почати випуск дефіцитного комплектування до бронежилетів. Наразі сформований запас готових пластин, які Метінвест-СМЦ надає військовослужбовцям безплатно.

АМУНІЦІЯ ДЛЯ АРМІЇ

Метінвест забезпечив бронежилетами кожного десятого воїна в ЗСУ. Частину амуніції виготовляють в Україні, іншу – закуповують закордоном.

Засоби, які здатні врятувати життя бійцям під час обстрілів, передаються в підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії, Сил територіальної оборони та іншим військовим. Також їх надають працівникам комунальних підприємств і рятувальникам, які займаються ліквідацією наслідків ракетних обстрілів міста. 

Серед отримувачів амуніції – спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна служба «Кобра» у Запоріжжі, яка однією з перших приходить на допомогу там, де ворог завдавав удару

Окрім того, Метінвест-СМЦ постачає гарячекатаний лист для виготовлення елементів жорсткого захисту техніки – позашляховиків, медичного транспорту, автівок комунальних служб та іншого обладнання, що працює в зоні обстрілів. А нещодавно в Метінвесті розробили зі сталі новий вид захисту – броньовані щити, які закривають кулеметників та операторів іншої крупнокаліберної зброї від ворожого вогню.

Від початку війни зі сталі Метінвесту зроблено понад 80 тисяч протитанкових їжаків. Додатково підприємства компанії та партнери виготовляли й інші засоби для протидії просуванню ворога й захисту українських міст – шиповані ланцюги, мінібастіони тощо.

Сталь, що зігріває

Щоб пережити складну зиму, Метінвест заздалегідь подбав про засоби обігріву для військовослужбовців і мирних мешканців, які страждають від відсутності опалення. Власними силами та у співпраці з партнерами компанія виготовила 2500 польових печей різних модифікацій. 

Наприклад, фахівці запорізьких підприємств, беручи до уваги запити й потреби захисників, поліпшили конструкцію традиційних буржуйок. Ці печі здатні за короткий час обігріти приміщення від 25 до 40 квадратних метрів. Деякі металовироби призначені також для готування їжі. 

Окрім пічок, для обігріву під час холодів Метінвест відправляє на передову та у прифронтові регіони вугілля й деревину. А ще військові отримують теплу зимову форму, яка розрахована на температуру мінус 15-20 градусів. Зокрема, однострої передадуть понад 7 тисячам співробітників Метінвесту, які служать у лавах ЗСУ. На це спрямовано приблизно 12 млн грн. 

Для переваги на лінії вогню

Щоб зміцнити обороноздатність армії на різних ділянках фронту, Метінвест організовує пошук і доставлення в Україну важливого тактичного обладнання й техніки. Компанія вже передала бійцям приблизно 1700 тепловізорів, 1000 дронів та квадрокоптерів, 312 автівок, у тому числі «швидких». А для заправлення машин надано 1 млн літрів пального.

Один з останніх траншів допомоги загальною вартістю 10 млн грн отримала Державна прикордонна служба України. Компанія передала 40 дронів, десять тепловізорів і три автомобілі. Також прикордонникам доставили 120 тонн металоконструкцій, які використовуватимуться для облаштування пунктів спостереження й укриттів. А фахівці Головного управління розвідки, окрім тактичного обладнання, необхідного безпосередньо для ведення бойових дій, отримали 20 генераторів для забезпечення безперебійного електроживлення. 

Метінвест підтримує розвідників з перших днів війни, допомога надходить системно – за запитом ГУР

Також Метінвест відправляє на фронт медичні вантажі. Рятувати життя поранених бійців уже допомагає понад 31 тисяча кровоспинних турнікетів та аптечок, інше медичне обладнання, ліки й витратні матеріали. А ще у співпраці з благодійним фондом PULSE компанія сприяє розвитку тактичної медицини в Україні. Метінвест спрямував майже 5 млн грн на організацію навчання військовослужбовців у зоні бойових дій. Фінансування дозволяє першою чергою забезпечити матеріально-технічну базу навчання: якісні матеріали для відпрацювання навичок, логістику, оплату послуг інструкторів.

Підтримка для найвразливіших українців

На початку війни Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова створив проєкт «Рятуємо життя». За десять місяців він виріс в одну з найбільших гуманітарних ініціатив в Україні та допоміг майже 350 тисячам українців

Підтримати – попри все

У перші тижні повномасштабного вторгнення головною метою «Рятуємо життя» було запобігти гуманітарній катастрофі в Україні. Для цього з Польщі налагодили системне постачання продуктів і речей першої потреби, з яких в українських розподільчих центрах волонтери Метінвесту формують набори, а потім доставляють постраждалим. Наразі передано понад 4000 тонн важливих вантажів. 

Серед отримувачів допомоги – вразливі категорії жителів міст присутності компанії, прифронтових і деокупованих територій, мешканці шелтерів. Географія підтримки охоплює Дніпропетровську, Запорізьку, Донецьку, Кіровоградську, Херсонську й Одеську області.

У щойно звільнений українськими військовими Херсон «Рятуємо життя» доставив 50 тисяч літрів питної води

Також «Рятуємо життя» забезпечує лікарні медикаментами, обладнанням і витратними матеріалами. Їх загальна вартість уже перевищила 240 тисяч євро. 

Зокрема, у листопаді до криворізької міської клінічної лікарні надійшла чергова партія найнеобхіднішого. Серед іншого – наркозно-дихальний апарат, хірургічні й травматологічні набори, апарати для зовнішньої фіксації кісток, рентгенопрозорий стіл для проведення операцій тощо. Усе це посилить матеріально-технічну базу медзакладу, а відтак – допоможе медикам рятувати ще більше життів військових і мирних.

ДЛЯ ЯКІСНОГО ЛІКУВАННЯ

Завдяки підтримці «Рятуємо життя» лікарі зможуть допомогти більш ніж 70 тисячам людей.

Також гуманітарні вантажі до лікарень у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському, Покровську й Авдіївці доставляють за окремою програмою, що реалізує Метінвест і Фонд Ріната Ахметова. Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів складає приблизно 170 млн грн.

ДОПОМОГА ЛІКАРНЯМ

Метінвест допомагає задовольняти й інші нагальні потреби лікарень України. Наприклад, від початку 2022 року металурги підприємств виробили та відвантажили медикам 1500 тонн кисню для лікування хворих на коронавірус та інших киснезалежних пацієнтів. А ще компанія встановлює в медзакладах системи резервного живлення та допомагає їх укріплювати.

Восени «Рятуємо життя» запустив новий напрямок своєї роботи. Відтепер проєкт опікується протезуванням постраждалих на війні українців. Для цього було підписано меморандум про співпрацю з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub. Разом партнери працюватимуть у двох напрямках. По-перше, вони візьмуть на себе організаційні й документарні питання щодо протезування. Зараз допомогу вже отримують 18 людей: співробітники Метінвесту, військові та працівники комунальних служб. По-друге, «Рятуємо життя» і Protez Hub створять україномовну онлайн-платформу для безперервної освіти фахівців, які допомагають людям з ампутаціями повернутися до повноцінного життя.

Також «Рятуємо життя» займається психологічною реабілітацією співробітниць Метінвесту та їхніх дітей, дружин і дітей співробітників. Проєкт долучився до програми стабілізації емоційного стану від «Фонду Маша». Перші 140 жінок і їхніх дітей уже отримали допомогу під час перебування в Карпатах. Протягом трьох тижнів підтримкою для них були кваліфіковані фахівці в галузі психотерапії та посттравматичних синдромів. Команда фахівців «Незламної мами» створила для них середовище безпеки, де кожен зміг розібратися з власними відчуттями та опанувати інструменти подолання стресу.

Загалом за напрямками протезування й реабілітації від «Рятуємо життя» допомогу вже отримали 158 українців.

Також гуманітарний проєкт підтримує культурні й соціальні заходи. «Рятуємо життя» дав можливість студенткам з Маріуполя представити свій фільм на кінофестивалі у Вероні

Наразі до гуманітарного проєкту долучилися майже 200 компаній зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн. Значний внесок у розвиток гуманітарної ініціативи роблять її амбасадори. Загальна сума допомоги від партнерів сягнула понад 2,3 млн євро. Завдяки цьому «Рятуємо життя» поступово збільшує масштаби та географію своєї допомоги. 

Допомога під час холодів

Окрім забезпечення найнеобхіднішим, зараз Метінвест допомагає мирним мешканцям пережити зиму. Зокрема, в укриття Авдіївки працівники Авдіївського коксохіму доставляють печі для обігріву приміщень і приготування їжі. Метінвест Покровськвугілля запустив соціальну програму, за якою співробітники підприємств безплатно отримують тверде паливо для опалення своїх домівок.

Також компанія допомагає облаштовувати в містах присутності «Пункти незламності» – місця, де завжди є електрика, тепло й інтернет. У Запоріжжі один із таких працює на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Тут можуть з комфортом розміститися 40 людей одночасно. У приміщенні є генератор, зарядні пристрої для гаджетів, санітарні кімнати, чай і смаколики. На випадок довготривалої відсутності тепла в «Пункті незламності» є буржуйки та запас дров.

Турбота про своїх

В умовах воєнного часу Метінвест продовжує дбати про свою команду та співробітників з окупованого Маріуполя і прифронтової Авдіївки, які потребують особливої допомоги. Усім, хто евакуювався на підконтрольні Україні території, компанія надає всебічну підтримку. 

Людей розміщують у тимчасових прихистках – для цього організовано більш як 6000 спальних місць. У шелтерах для родин переселенців створюють комфортні побутові умови, забезпечують продуктами, засобами гігієни та предметами першої потреби. А ще в містах присутності з початку війни працюють гуманітарні хаби, де переселенці можуть отримати необхідні речі.  

Окрім того, в умовах війни Метінвест допомагає українцям знайти роботу. З лютого по листопад працевлаштовано 5400 осіб, у тому числі 1600 – з Авдіївки та Маріуполя. Також людям надають можливість пройти безплатне навчання за найбільш потрібними робочими професіями, щоб потім знайти роботу на одному з активів у містах присутності або на комунальних підприємствах.

Наразі на підприємствах Метінвест Покровськвугілля відкрито 1200 вакансій. Попри складнощі, викликані веденням воєнних дій, компанія планує нарощувати темпи виробництва, тож потребує нових фахівців. На роботу запрошують не тільки покровчан, а й мешканців з інших регіонів України. Усім, хто вирішить підтримати важливу для України вугільну галузь, Метінвест гарантує достойну оплату праці, надбавки за роботу на близькій до зони бойових дій території та всі наявні соціальні бонуси. Кандидатам пропонується як повна зайнятість, так і робота вахтовим методом, а також навчання за зазначеними спеціальностями. Наприклад, для шахтоуправління «Покровське» шукають прохідників, гірників з ремонту гірничих виробок і машиністів підземних установок.

МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА

Уже зараз у першому в Україні недержавному гірничо-металургійному університеті «Метінвест Політехніка» готують нове покоління фахівців. Восени понад 440 студентів розпочали навчання за сучасними інженерно-технічними спеціальностями. Для співробітників Метінвесту та їхніх дітей освіта безплатна.

Метінвест продовжує дбати і про ментальне здоров’я своїх співробітників та членів їхніх сімей. Для цього на початку війни компанія запустила унікальний сервіс «Метінвест – разом!». За дев’ять місяців його роботи фахівці провели понад 2000 індивідуальних та групових консультацій. Не залишаються без уваги й діти. Щоб розважити малечу, відвернути їхні думки від жахіть війни та зменшити рівень стресу, Метінвест організовує для них сімейні свята. Також компанія виступила партнером проєкту «Фізична реабілітація дітей через плавання», який ініціював у Запоріжжі олімпійський призер Денис Силантьєв.  

2023-й рік ми зустрічаємо у стані війни, але з вірою в перемогу України. Метінвест і надалі робитиме все можливе для досягнення миру й відновлення зруйнованих міст.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.