Генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко поспілкувався з журналістами щодо гуманітарної місії Групи Метінвест. Зокрема відповів на питання про підтримку переселенців, які приїздять у Запоріжжя, та захист фахівців підприємств компанії в умовах війни.
Гостинне Запоріжжя стало місцем, куди їдуть тисячі людей, рятуючись від збройної агресії РФ. Тож зараз місто намагається допомогти їм облаштувати комфортний побут, повернути відчуття впевненості та знайти роботу. Більше про те, як Група Метінвест підтримує переселенців та піклується про співробітників, розповів Олександр Мироненко, генеральний директор Запоріжсталі, голова гуманітарної місії Метінвесту в Запоріжжі.
– Хотілося б обговорити з вами підтримку переселенців із Маріуполя. Якою є нині ця робота?
– Робота в нас уже достатньо відбудована. Ми зустріли понад 120 тисяч людей, які приїжджають не тільки з Маріуполя, а й з інших тимчасово окупованих територій, що знаходяться на узбережжі Азовського моря. І в нас створені спеціальні центри в Запоріжжі. Це Центр реінтеграції та приймання біженців із місць, де йдуть активні бойові дії. Він доступний не тільки співробітникам нашої компанії, а й усім іншим громадянам. Люди можуть звернутися, щоб отримати першу медичну та психологічну допомогу, отримати консультацію, де можна знайти місце для ночівлі й житло, а також поставити інші питання, що їх цікавлять. Ми намагаємося надавати всебічну допомогу людям, які виїжджають із гарячих точок. Однак зараз процес дуже ускладнений російською стороною, бо вони просто не випускають людей до Запоріжжя без будь-яких пояснень. І дуже складно вивозити людей, застосовано все можливе, щоб це зробити. І волонтерський рух, і якісь офіційні канали, які допомагають нам вивозити людей. Також хочу сказати, що завдяки допомозі ООН було врятовано дуже багато наших співробітників із бомбосховищ Азовсталі. Наразі вони в безпеці, забезпечені всім, що потрібно. І ми надалі будемо допомагати цим людям, щоб вони отримали все необхідне для налагодження нормального життя на території України.
– Як знаходите роботу для переселенців? Адже було евакуйовано 14 тисяч співробітників компанії. Як усіх забезпечити роботою?
– Тут робота також координується через Центри реабілітації та реінтеграції. Там є перелік вакансій підприємств Метінвесту в Запоріжжі, Кам’янському, Кривому Розі. Усі ці вакансії доступні для людей, які виїжджають з небезпечних регіонів. І люди ознайомлюються з цими вакансіями та обирають собі ту чи іншу професію. Також ми дуже тісно співпрацюємо з органами місцевої влади. Вони також показують свою потребу в спеціалістах, які їм необхідні для заповнення вакансій. Тож ми допомагаємо працевлаштуватися переселенцям і в комунальних підприємствах. Також допомагаємо працевлаштуватися на суміжних підприємствах, якщо маємо таку інформацію. Тобто це така всебічна допомога. Вона націлена на те, щоб люди максимально комфортно почувалися тут, в Україні, та могли відновитися й налагоджувати нормальне життя.
– Ще одним важливим вектором роботи є навчання працівників правилам надання домедичної допомоги, реагування на аварії, позаштатні ситуації тощо. Будь ласка, розкажіть про це більш детально.
– Я тут ширше погляну. Один з аспектів – це гуманітарна допомога, про яку я сказав. Другий аспект – це безпека наших фахівців, які працюють на виробництві. Тобто у нас є спеціальні регламенти, націлені на те, щоб у разі якоїсь нештатної ситуації працівник розумів, як йому поводитися на підприємстві. Наприклад, на Запоріжсталі у нас є 16 бомбосховищ, котрі повністю обладнані для того, щоб надати прихисток нашим працівникам і їх родинам у випадку небезпеки. І вони забезпечені всім необхідним – і водою, і їжею. Там складений не менш як семидобовий запас усього, включно з медикаменти. На всіх інших підприємствах також усі бомбосховища відремонтовані та обладнані всім необхідним, щоби наші люди були в безпеці. Залежно від розміру підприємства кількість бомбосховищ може коливатися від 10 до 16.
Ще один такий дуже великий аспект – це забезпечення тих підприємств, які знаходяться в зоні активних бойових дій, наприклад, Авдіївський коксохім. Там є персонал, котрий підтримує обладнання в безаварійному стані. Люди мають виходити й оглядати устаткування, робити певні технологічні операції. Тому цих людей ми забезпечуємо бронежилетами й касками для того, щоб убезпечити їх вихід у робочу зону, яка може в будь-який момент стати зоною активних бойових дій. Адже це підприємство потрапляє дуже часто під обстріли. Тобто співробітники отримують і шоломи, бронежилети.
Черговий аспект – це мобілізація наших працівників. Наразі компанія придбала понад 2,5 тисячі бронежилетів та касок. І всі ці засоби захисту передаються в ЗСУ нашим працівникам, щоб вони могли боронити нашу країну на полях битв.
– Повертаючись до теми бомбосховищ, скажіть, яку кількість людей вони можуть вмістити? Хто може скористатися цими бомбосховищами?
– Усе залежить від підприємства. Я можу вам сказати, що Запоріжсталь – це 16 бомбосховищ, які можуть прийняти 7,5 тисяч людей. Звісно, якщо буде така потреба, можна й більше, але це плюс-мінус 500-700 осіб. Основне – це забезпечити ці бомбосховища всім необхідним. І скористатися цими бомбосховищами, коли немає прямої небезпеки, можуть співробітники, які працюють на технологічних ланцюжках нашого підприємства. Якщо, не дай Боже, будуть більш активні бойові дії в Запоріжжі, ми будемо надавати прихисток усім, кому це буде необхідно, – співробітникам, їх сім’ям та громадянам, які проживають у прилеглих районах міста.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.