Больше чем сталь 14.08.2021 Читать 4 мин

НСК “Олімпійський”

Спортивна перлина, київський діамант, місце сили. Він живе ніби в іншому часопросторі. Там, біля підніжжя Черепанової гори, майже століття височіє НСК «Олімпійський». 

Модерна споруда з бетону, сталі та скла приховує строкате минуле. Перемоги, поразки, надії на успіх, виснажлива боротьба, злети й падіння – найстарший стадіон країни бачив усе. Щоправда, в нашій пам'яті майже нічого, крім архівних зображень, від «Олімпійського» ХХ століття не лишилося. 

1994 рік – стадіон до реконструкції

МОЄ ІМ’Я «ОЛІМПІЙСЬКИЙ»

У 1923 році при «народженні» майбутній НСК отримав офіційну назву – «Червоний стадіон ім. Троцького». Після першої реконструкції, в 1941 році, її замінили на «Республіканський стадіон ім. М. С. Хрущова». Але вже в 1962-му головний спортивний майданчик тодішньої УРСР перейменовують на «Центральний стадіон». До Літньої Олімпіади 1980 спортивна арена повернула історичну назву – Республіканський стадіон. І лише в 1996 з’явилося «ім’я», яке ми знаємо сьогодні,  – «НСК «Олімпійський». Цікаво, що ця назва тримається найдовше за інші – понад 25 років. 

Сьогодні киян і гостей столиці зустрічає надсучасний спортивний комплекс класу Еліт. Місткість «Олімпійського» – найбільша в Україні. На вогнетривких сидіннях Bluecube може вільно розміститися 70050 глядачів. До речі, такі ж крісла встановлено на стадіонах «Вемблі» в Лондоні (Велика Британія) та «Соккер Сіті» в Йоганнесбурзі (ПАР). 


Найбільша спортивна арена України була концертним майданчиком для  Madonna, Enrique Iglesias, Andrea Bocelli, Muse, Hurts, Red Hot Chili Peppers, «Океан Ельзи»,  Imagine Dragons, KISS, Depeche Mode, Monatik.

Дворівнева чаша стадіону на 80 секторів має залізобетонну конструкцію. Над трибунами змонтували справжнє інженерне диво – вантовий мембранний дах, що закриває 100% глядацьких місць. Матеріал покриття витримує температуру до +260 °С, а його міцність – 13 тонн на м2. Дах складається з прозорих куполів-парасольок. Вони дають оптимальний рівень освітлення вдень і бонусом – стильний вигляд увечері. 


ЧИСЛА ТА ФАКТИ

16,88 га – загальна площа комплексу, зовнішній периметр становить 2040 м.

25,21 м – загальна висота двох рівнів стадіону. Його нижній ярус на 38-46 рядів заввишки 9,5 м, а верхній на 30 рядів – 15,2 м.

70 050 осіб – загальна місткість глядачів, у тому числі 150 місць для маломобільних відвідувачів і 300 (із можливістю розширення до 1500) – для представників ЗМІ. 

2 табло Engel Display розміром 13,6 на 7,6 м кожне відтворюють різноманітні відео, графічні зображення й текстову інформацію. 

608 прожекторів, що працюють у 7 режимах, забезпечують оптимальне освітлення на стадіоні в будь-який час доби. 

105 х 68 м – параметри футбольного поля НСК «Олімпійський», що відповідає стандартам FIFA для матчів міжнародного рівня. 


Офіційне лого НСК «Олімпійський» містить графічне зображення мембранного даху стадіону.

Сучасне втілення «Олімпійського» тісно пов'язане з металургами Метінвесту. Для оновлення культової спортивної арени ми поставили гарячекатаний лист, з якого виготовили 7 500 тонн сталевих конструкцій стадіону. Тож Метінвест – частина великої історії вітчизняного спорту.