Одним із пріоритетів Запоріжсталі залишається якість готової продукції. Особливо важливо тримати марку сьогодні, у складні воєнні часи. На комбінаті системно ведеться робота з поліпшення якості. Так, щоб зменшити кількість дефектів на готовому прокаті, у сталеплавильному цеху встановлено нові умови щодо технології виплавки сталі.
Щоб клієнт отримав якісний прокат, без дефектів та зауважень, важливо дотримуватися технології на кожному етапі виробництва. Кожен етап – виготовлення сировини, чавуну, сталі – безпосередньо впливає на те, який прокат отримає споживач. Особливу увагу питання якості має зараз, коли підприємства Метінвесту вимушені працювати в умовах війни та зниженого обсягу виробництва.
На Запоріжсталі не тільки суворо дотримуються технології виробництва на кожному етапі, а й вдосконалюють її. Зокрема, у сталеплавильному цеху встановлено нові умови щодо технології виплавки сталі. У червні металурги почали випуск металу на своєму вуглеці, що дозволяє стабілізувати характер поведінки металу у виливницях, а також знизити ризики отримання металу з підвищеним окисненням у виливницях. Своєю чергою це також дасть можливість заощадити на розкислювачах, що віддають до ковша на зняття окиснення металу.
– Ми з’ясували, що саме це безпосередньо впливає на те, чи отримаємо ми при прокатці металу певні види дефектів. Провели кілька пробних плавок сталі й вирішили застосовувати таку технологію для деяких марок сталі, – розповідає начальник відділу технічного контролю Андрій РЯЗНОВ.
Застосування такої технології виплавки сталі завдяки стабілізації характеру поведінки металу у виливницях, а також зниженню ризику отримання металу з підвищеним окисненням у виливницях, призвело до значного зменшення утворення таких дефектів, як «плена» та «рвана кромка». Загалом очікується, що це рішення призведе до зниження кількості невідповідної продукції приблизно на 15-30%.
– Наразі ми тільки почали працювати за такою технологією, але вже бачимо позитивний результат. За попередніми даними, в червні кількість невідповідної продукції зменшено на 15%, – додає Андрій РЯЗНОВ.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.