Представники Інгулецького ГЗК, Карпівської сільради та ГО «Криворізька фундація майбутнього» уклали тристоронній меморандум про співрацю для розбудови територіальної громади. Цьогоріч головними напрямками роботи визначили вирішення питань із водопостачанням, транспортним сполученням та розробку стратегії подальшого розвитку села.
Карпівська територіальна громада Дніпропетровської області потроху оговтується від потрясінь, спричинених близьким розташуванням ворожих позицій та обстрілів. Ще рік тому війська противника стояли всього за декілька кілометрів від крайніх сіл, що межують з Херсонщиною. Після відтиснення окупантів життя у селах стало менш небезпечним. Та з підривом Каховської ГЕС додалася нова проблема – нестача води. У громаді її намагаються вирішити з допомогою встановлення у населених пунктах систем очищення води зворотнім осмосом. З підтримкою великого бізнесу це вдасться скоріше, впевнений Карпівський сільський голова Степан ОЛІЙНИКОВ:
«Ми дуже вдячні, що у такі складні часи Інгулецький ГЗК Метінвесту знайшов можливість продовжити співпрацю. У нас вже є великий досвід ефективної роботи разом, тому ми впевнені в успішності того, що задумали цьогоріч. За умовами підписаного меморандуму та з підтримкою партнерів ми плануємо пробурити три геологорозвідувальні свердловини на території громади й встановити там водонапірні вежі. Це дасть нам змогу забезпечувати наших людей питною водою. Окрім того, як і в минулі роки, ІнГЗК не припиняє безкоштовного постачання питної води до шести населених пунків Карпівщини».
Загалом Карпівська громада об’єднує 26 сіл, розташованих на територі 306 км². До повномасштабної війни тут проживали 5,5 тисяч мешканців. Нині частина з них перебуває за кордоном, а до сіл приїхали переселенці. Та основна кількість жителів, які є співробітниками ІнГЗК, не полишили рідних домівок й продовжують підтримувати виробництво.
– Ми вчетверте підписали меморандум про співпрацю між Інгулецьким ГЗК Метінвесту, Карпівською сільрадою та ГО «Криворізька фундація майбутнього». Незважаючи на військовий стан та економічні виклики ми вважаємо за необхідне дотримуватися тієї позиції, яку ми задекларували ще у 2019 році про розвиток і благоустрій Карпівської громади. У попередні роки за підтримки ІнГЗК вже було реалізовано чимало проєктів, направлених на розбудову сільської інфраструктури. Натепер маємо разом вирішити нагальні для людей питання стабілізації ситуації з водопостачанням і транспортного сполучення між населенними пунктами громади, житломасивом Інгулець та підприємством. Головна мета нашої спільної праці лишається незмінною – створення комфортних умов проживання для мешканців громади, вагома частина яких є співробітниками компанії Метінвест, – зазначив генеральний директор ІнГЗК Групи Метінвест Олександр ГЕРАСИМЧУК.
Важливим пунктом цьогорічного меморандуму є розробка стратегії розвитку та стратегічної екологічної оцінки Карпівської ТГ. Це своєрідна дорожня карта, яка визначає найважливіші завдання, що ставить перед собою громада на найближчий період. Допомогу у реалізації цього питання карпівцям надаватимуть фахівці ГО «Криворізька фундація майбутнього».
– Наша організація вже тривалий час знаходиться в активному діалозі з адміністрацією і мешканцями громади. Під час повномасштабної війни ми координуємо надходження гуманітарної допомоги для соціально незахищених верств населення та ВПО від проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Метінвест, та європейських партнерів. Ми знаємо потреби селян і маємо бачення того, як бажане зробити досяжним. Цими днями спеціалісти карпівської сільради відвідають Чернівецьку область, аби перейняти кращий досвід із залучення інвестицій та розвитку територій. Це початок великої роботи, яку ми продовжуватимемо і після перемоги, – розповіла директорка ГО «Криворізька фундація майбутнього» Олена ЛЕЩЕНКО.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.