Через пошкодження енергетичної системи внаслідок ракетних обстрілів на Дніпропетровщині, як і по всій території країни, діє режим тотальної економії електрики. В умовах воєнного стану криворізькі підприємства Групи Метінвест максимально зосереджені на економії та розумному перерозподілі ресурсів задля того, щоб виконувати пріоритетні задачі на виробничих майданчиках.
В умовах сьогодення робота енергетиків з розряду важливих перейшла до героїчних. Попри обмеження і труднощі, працівники енергетичних служб криворізьких підприємств Метінвесту продовжують виконувати свої основні задачі. Вони забезпечують виробництва й персонал електроенергією, питною водою, стислим повітрям, теплоенергією та природним газом. Завдяки самовідданій роботі енергетиків на підприємствах, що працюють, і тих, які знаходяться в режимі вимушеного простою, підтримується в робочому стані обладнання, забезпечується експлуатація енергетичного устаткування, контролюється споживання всіх видів енергоресурсів та розробляються заходи з їх економії.
Всупереч складнощам воєнного часу на криворізьких підприємствах компанії продовжують реалізацію проєктів з енергоощадження. Так, для економії ресурсів на Центральному ГЗК запровадили використання 12 частотних перетворювачів на приводах насосів збагачувальної фабрики. На насосній станції оберненого водопостачання замінили три насоси на більш енергоефективні й сучасні аналоги. Щоб не витрачати зайву електроенергію при відключенні та включенні обладнання під час повітряних тривог, на фабриці огрудкування встановили систему дистанційного керування заповнення бункерів дозування концентрату й шихти. Також спеціалісти продовжують використовувати на випалювальній машині ОК-324 біопаливо замість природного газу. Серед ключових енергоефективних проєктів на ЦГЗК цього року – встановлення на центральній компресорній станції сучасного компресора з системою автоматичного регулювання продуктивності.
Продовжують реалізовувати програму з енергоефективності й на Північному ГЗК. Протягом двох років енергетики підприємства працювали над встановленням 5 000 сучасних LED-світильників у цеху виробництва окатків № 2. Натрієві лампи замінили на всіх відмітках випалювальних машин ЛУРГІ 552 А та В, сходових маршах, у галереях конвеєрного транспорту, кабельних підвалах та в адміністративно-побутовому корпусі. Встановлення нового освітлення дозволило поліпшити умови праці й зменшити енерговитрати комбінату. Також працівники цеху виробництва окатків № 2 ініціювали та реалізували пропозицію зі зниження споживання природного газу, що дозволить заощаджувати приблизно 2,4 млн гривень щороку.
Попри вимушену зупинку виробництва, несуть свою вахту на робочих місцях енергетики Інгулецького ГЗК. Вони докладають максимальних зусиль, щоб допомогти країні відновити енергосистему. Задля економії електроенергії на підприємстві перевели трансформатори цеху мереж і підстанцій та інших структурних підрозділів у режим «холодного резерву». Також на ІнГЗК реалізували проєкт переходу на систему індивідуального гідроущільнення гідронасосів пульпонасосної станції № 3. На рудозбагачувальній фабриці № 2 встановили перетворювачі частоти для насосів. Вони допомагають зменшувати споживання електричної енергії, подовжувати міжремонтний цикл агрегатів шляхом оптимізації їхньої роботи й у такий спосіб знижувати собівартість продукції.
У 2022 році герої енергетичного фронту підприємств Метінвесту зустрічають своє професійне свято в умовах війни та з особливим усвідомленням важливості своєї праці. Дякуємо кожному й кожній за стійкість і вміння перетворювати темряву на світло.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.