Эта страница еще не переведена на русский язык
Протезування 11.01.2023 Читать 4 мин

Михайло Навалов: «Прагну жити повноцінно, адже сподіваюся повернутися до Маріуполя...»

52-річний Михайло Навалов усе життя віддав Маріупольському металургійному комбінату імені Ілліча. На підприємстві він пройшов шлях від слюсаря до заступника начальника з інжинірингу цеху холодної прокатки та листопрокатного цеху 1700. 

Михайло Навалов

Коли почалася війна, Михайло вивіз родину до Полтави. Автівкою повертався назад до Маріуполя, щоб стати до лав ЗСУ. На Володарській трасі чоловік з’їхав на узбіччя, пропускаючи автоколону, і підірвався на міні. Українські військові викликали «швидку», що доправила чоловіка до маріупольської лікарні. Там Михайлові прооперували ногу. 

Невдовзі лікарня, де перебував Михайло, залишилася без світла, газу й електрики, а потім почалися масовані обстріли. Через брак медикаментів і важкі підвальні умови в чоловіка розвинувся сепсис.

На початку квітня окупанти вивезли пацієнтів лікарні до Новоазовська. Звідти Михайла відправили до Старобешевого, де намагалися вилікувати сепсис. Після фільтрації чоловік потрапив до Таганрога. У російській лікарні маріупольця прооперували й запевнили, що він зможе ходити. 

Михайлові вдалося знайти перевізника й виїхати до України через естонський кордон. Повернувшись до родичів у Полтаву, він звернувся до місцевої лікарні. Однак діагноз був невтішний: ногу до коліна довелося ампутувати. За державною програмою в Полтаві чоловіку виготовили бюджетний протез. Михайло лагодив його вже двічі. Та й користуватися ним не дуже зручно: ні на город вийти, ні ремонт зробити. 

Дружині Михайла зателефонували з Метінвесту й запропонували протез кращої якості. Так співробітник компанії став учасником програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні. Чоловікові вже замовили високомобільний спортивний протез.

Михайло налаштований оптимістично: 

– Сподіваюся, що Маріуполь звільнять і я повернуся до міста відбудовувати комбінат. Адже все своє життя я віддав підприємству та знаю його вздовж і впоперек. Вважаю, що зможу бути корисним у відновленні комбінату, тому прагну жити повноцінно. Найголовніше – не вішати носа, і все буде добре. Хай щастить!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.