Генеральний директор Групи Метінвест взяв участь у форумі «Brave step: крок на зустріч захисникам», що відбувся на початку жовтня в Києві. Під час заходу Юрій Риженков розповів, як компанія сприяє розвитку сфери протезування в України й допомагає захисникам повернутися до повноцінного життя.
Статистика постраждалих від війни сьогодні досить невтішна. Зі 150 тисяч осіб із травмами кінцівок приблизно 15% мають ампутації. З продовженням бойових дій кількість українців, які потребуватимуть якісної реабілітації, буде збільшуватися, тож протезування сьогодні – один із найважливіших соціальних викликів.
– Захисники, які втратили кінцівки, повинні мати можливість отримувати якісне протезування в Україні. Для цього потрібні зусилля не лише лікарів, але і тих, хто ухвалює відповідні рішення на різних рівнях, – розповів ініціатор й головний спікер форуму, медичний директор клініки Святого Миколая, хірург Костянтин МИЛИЦЯ.
До обговорення теми також долучився генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ. У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» компанія майже рік допомагає з протезуванням постраждалим – військовослужбовцям і мирним.
Метінвест працює над вирішенням різних суспільно важливих питань. Зокрема, компанія фокусується на започаткуванні системних ініціатив у напрямку протезування. Так, ми забезпечили 10 реабілітаційних центрів по всій України обладнанням для протезування, запустили онлайн портал для медиків та людей, які потребують реабілітації, а також запровадили власну програму з допомоги по протезуванню. Сьогодні у ній беруть участь вже 60 військовослужбовців і цивільних, які постраждали внаслідок війни.
Учасники програми протезування від Метінвесту вважають її дуже важливою ініціативою для усіх захисників України, яким довелося перенести ампутацію. Адже це можливість жити повноцінним життям без обмежень.
– Реабілітація надзвичайно важливий процес. Після її завершення суспільство отримує повноцінного громадянина, який може самостійно себе обслуговувати, працювати, створювати робочі місця, – переконаний кандидат наук з фізичної реабілітації, чемпіон Світу та Європи з плавання Денис СИЛАНТЬЄВ. За фінансової підтримки Метінвесту він опікується реабілітацією дітей через плавання. Проєкт стартував минулого року в Запоріжжі й допоміг учасникам не лише підтримати фізичне здоров’я, а й відновитися після психологічних травм війни.
ФАКТ
У форумі «Brave step: крок на зустріч захисникам» також взяли участь військові ЗСУ та учасники бойових дій, народні депутати України, представники профільних міністерств, державних органів та неурядових інституцій, які опікуються питаннями протезування та реабілітації постраждалих від війни та членів їхніх родин.
Наразі за результатами обговорюваних питань форуму фокус-група розробляє механізм надання якісних послуг з протезування та реабілітації постраждалих від війни на базі клініки Святого Миколая, який планується масштабувати у всіх регіонах країни.
Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За понад півтора року повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали приблизно 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.
До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.
Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» – протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.