Эта страница еще не переведена на русский язык
13.10.2022 Читать 7 мин

Метінвест-СМЦ постачає сталь для потреб захисників України

З початку повномасштабної війни Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського мобілізувала всі свої ресурси на допомогу захисникам, які боронять країну на фронті. Зокрема, Метінвест-СМЦ, як найбільший в Україні постачальник металопрокату, передає високоякісну сталь для потреб армії. У тому числі – в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.

Уже з другого дня війни Метінвест-СМЦ почав безплатно передавати метал для виготовлення протитанкових їжаків для ЗСУ та тероборони. Щоб українські захисники якнайшвидше отримали засоби для стримання просування ворога, швелери, балки та кути відвантажували за максимально простими процедурами. Перший метал відправився на Гостомельський напрямок. Компанія реагувала на кожний запит і надавала метал з усіх баз – із Харкова, Миколаєва, Броварів, коли лінія фронту була 5 км. Тільки з металу Метінвест-СМЦ виготовлено майже 40 тисяч їжаків.

За сім місяців війни до Метінвест-СМЦ зверталися військові частини, представники тероборони, міські та сільські громади, підприємства оборонного комплексу тощо. Бази компанії опрацювали приблизно 500 відвантажень на загальну кількість металу майже 4000 тонн.

ДОПОМОГА В ЦИФРАХ

За сім місяців бази Метінвест-СМЦ опрацювали приблизно 500 відвантажень на потреби захисників України на загальну кількість металу майже 4000 тонн

Також Метінвест-СМЦ надав 32 тонни катанки для виготовлення ще одного виду захисної конструкції для підрозділів ЗСУ та тероборони. Це мінібастіони, які на відкритих територіях допомагають швидко огороджувати намети, закривати техніку й склади боєзапасів. Об’єму, який відвантажила компанія, вистачило приблизно на 32 кілометри укріплення. Цей проєкт здійснюється у співпраці з АВ метал груп і Заводом решіткового настилу ZRN.   

На початку війни Метінвест-СМЦ першим почав імпортувати бронелист для виробництва бронежилетів, які було важко придбати в Україні в необхідній армії кількості. Але вже навесні було законтрактовано 600 тонн металу. Вся продукція передається партнерам, що спеціалізуються на виготовленні амуніції. Зокрема, компанія співпрацює з Львівським Оборонним Кластером. Спільно їм вдалося забезпечити бронежилетами 80 тисяч українських воїнів і фахівців, які працюють у зоні бойових дій. Усі бронежилети відповідають державним стандартам і вимогам військових. Матеріали протестовані й відстріляні.

Насправді імпорт бронесталі виявився непростим питанням, є багато нюансів щодо її замовлення, придбання й митного оформлення. Метінвест-СМЦ використав усі свої напрацювання та спеціалізацію – хто якщо не ми! Зараз усі зусилля компанії, як і інших бізнесів Ріната Ахметова в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт, спрямовані на допомогу захисникам і наближення перемоги України.

— Ігор ТОНЄВ, генеральний директор Метінвест-СМЦ

Паралельно з імпортом за участю фахівців Метінвест-СМЦ було розпочато виробництво бронесталі на потужностях підприємств Групи Метінвест. Наразі на підприємствах Метінвесту сформовано запас готових бронепластин, який постійно поповнюється. Тож Метінвест-СМЦ продовжує безплатно передавати їх за офіційними зверненнями підрозділів ЗСУ, комунальних підприємств, територіальних громад. Також розглядаються окремі запити від військовослужбовців, жоден із них не залишається без уваги. 

Окрім того, Метінвест-СМЦ постачає гарячекатаний лист із марки сталі 30MnB5, з якого можна виготовляти елементи жорсткого захисту техніки. Такі вироби після зміцнювального термічного оброблення підходять для посилення позашляховиків, медичного транспорту, автівок комунальних служб та іншого обладнання, що працює в зоні ворожих обстрілів. Наразі Метінвест-СМЦ відвантажив метал для бронювання понад 250 машин. 

У межах допомоги ЗСУ спеціалісти компанії готові співпрацювати в інших напрямках щодо оснащення техніки спеціального призначення – захисних щитів для важкої стрілецької зброї, кулеметних стійок, каркасів жорсткості тощо.

З металу Метінвест-СМЦ виготовляють багато корисних речей для захисників України. Наприклад, двоярусні ліжка. Ще ширша лінійка виробів з’явилася завдяки співпраці з Укртрансгазом. Метінвест-СМЦ передав понад 6 тонн металопродукції, з якої на виробничих потужностях Укртрансгазу створять приблизно 5 тисяч виробів. Зокрема – саперних кішок для дистанційного розмінування територій, різних видів польових пічок, полум’ягасників тощо. 

Речі, що мають великий попит у наших оборонців, передадуть підрозділам, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту. Наприклад, у межах співпраці з Укртрансгазом на різні ділянки передової доставлено майже 130 турбопічок для працівників підприємств Метінвесту, які нині служать у лавах ЗСУ. Ці металовироби допомагатимуть бійцям готувати їжу й зігріватися під час холодів. Усього з металу Метінвест-СМЦ за сприяння різних партнерів виготовлено приблизно 1300 пічок.

Також нещодавно металоцентр Метінвест-СМЦ у Кривому Розі безплатно відвантажив для армії чергову партію металу – приблизно 7 тонн арматури. У співпраці з компанією RGC Production з неї було виготовлено 20 тисяч будівельних скоб для військових, що обороняють Донеччину. Готова продукція вже відправилася на фронт.  

Щоб придбати метал для виготовлення броні, телефонуйте 0 800 30 30 70 або пишіть на пошту: smc@metinvestholding.com.

Більше про роботу компанії та онлайн-магазин металу – на сайті Метінвест-СМЦ: https://metinvest-smc.com

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.