Больше чем сталь 01.09.2021 Читать 3 мин

Метінвест Політехніка - університет майбутнього

Про нього мріяли тисячі студентів, він потрібен усій країні, а будуємо його ми. Зовсім скоро в центрі Маріуполя з'явиться приміщення першого недержавного гірничо-металургійного вишу Метінвест Політехніка.

Аlma mater промисловців XXI століття шукайте на проспекті Миру, 105 А, позаду площі Свободи. Саме тут невдовзі виросте надсучасне університетське містечко – навчальний корпус, кампус і спортивний комплекс. А ще поряд облаштують парк – як у класичних університетах Європи та США.


СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

В університеті навчатимуть фахівців за перспективними напрямами – металургія, металознавство, гірнича справа, комп’ютерні науки, економіка тощо. Ліцензований обсяг на підготовку студентів – 310 бакалаврів і 240 магістрів. 

Дизайн навчального корпусу розробили фахівці нідерландського бюро MASA Architects архітектора Хірокі Мацуури. Його команда відома багатьма проєктами, що гармонійно поєднують японську стриманість і європейську демократичність. Будівлю університету – візитівку студмістечка – побудують за найсучаснішими технологіями зі сталі Метінвесту.

СИСТЕМА ОСВІТИ

В університеті передбачена дуальна освіта – теоретичний матеріал дають викладачі закладу, а практичне навчання проходить на виробництві. У Метінвест Політехніці перші два роки будуть відведені на академічну підготовку, а з третього курсу студенти поєднуватимуть аудиторне навчання й опанування спеціальності на виробничих майданчиках підприємств Метінвесту.

У 12-поверховому корпусі площею майже 11 000 м2 розмістяться 15 лабораторій, конференц-зал на 400 осіб, лекційні аудиторії, сучасна технічна бібліотека, аудиторії для вивчення комп'ютерних наук. На цій же ділянці з'явиться шестиповерховий гуртожиток для студентів на 6 000 м2. Тут заплановані тренажерний і фітнес-зал, медичний кабінет і пральня.

ПАРТНЕРИ

Для створення надсучасних лабораторій Метінвест Політехніка уклав меморандуми з провідними виробниками технологій та устаткування – міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine і Festo. IT-інфраструктуру вишу розробляє  Microsoft. Також Метінвест Політехніка проводитиме наукові дослідження спільно з  Національним технічним  університетом «КПІ ім. І. Сікорського».

«Ядро» університету – кваліфіковані спеціалісти, серед яких уже є 11 докторів і 22 кандидати наук. До викладацької команди долучаються вчені та практики з Німеччини, Польщі, Португалії, а також українські педагоги з інших навчальних закладів і фахівці Метінвесту. Зовсім скоро виш стане центром сучасної освіти, який готуватиме професіоналів світового рівня. Тому Метінвест Політехніка – історія про майбутнє, що починається сьогодні.