Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 08.06.2022 Читать 5 мин

Метінвест надав 120 дронів для українських розвідників

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського передала чергову партію допомоги Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. Цього разу військові отримали 120 дронів, з яких 20 оснащені тепловізорами й пультами керування. Загальна вартість сучасного обладнання становить 500 тисяч доларів.

Група Метінвест надає потужну підтримку українським захисникам – системно і з перших днів протистояння вторгненню РФ. Наразі выйськові вже отримали тисячі одиниць сучасних бронежилетів та касок, приладів нічного бачення, турнікетів і тактичного спорядження. Цього разу компанія передала 120 дронів Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. 

Надане тактичне приладдя – незамінне під час виконання завдань, адже оператор може управляти безпілотником зі значно віддаленої позиції, не наражаючи себе на пряму небезпеку.

– Дрони – «очі» розвідників на передній лінії. Це дуже легке й мобільне обладнання, котре ворогу складно виявити наявними засобами. Метінвест не просто виділив кошти, а й узяв на себе питання організації, логістики, пошуку, постачання. Це великий шмат роботи, який полегшує завдання для Збройних сил і для української розвідки. Логістичні маршрути відпрацьовані, затягувати й утримувати з якоюсь бюрократичною метою ніхто цю партію не буде, – зазначив Андрій ЮСОВ, представник пресслужби Головного управління розвідки МОУ.

Безпілотні літальні апарати допомагають виявити ціль або місцеперебування ворога та передати точні координати. На жаль, дрони – витратний матеріал: у розвідці середнє життя дрона – це 10-15 вильотів. Тому розвідники потребують їх постійного поповнення.

ФАКТ

За допомогою безпілотних літальних апаратів сили ЗСУ та територіальної оборони проводять повітряну розвідку; фіксують і документують військові злочини; шукають мітки, встановлені диверсантами; наводять і коригують вогонь; проводять пошуково-рятувальні операції тощо.

– Якщо раніше військові просили бронежилети чи каски, то тепер просять дрони. Для наших військових не підходять безпілотники з радіусом дії менш як 10 км, тому ми шукаємо БПЛА, котрі можуть літати на більші відстані. Ця партія – дрони Autel, що мають 24-кілометровий радіус дії та висоту польоту до 1 км. Зараз у Європі є певний дефіцит саме цих дронів, тому ми везли їх зі США. Це позиція акціонера Групи Метінвест, Ріната Ахметова, – будь-яким способом допомагати армії. Ми сподіваємось що ці «очі» допоможуть нашим розвідникам вести боротьбу з ворогом на захопленій території, – зауважив Олександр ВОДОВІЗ, керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест.

ФАКТ

Дрони Autel мають 24-кілометровий радіус дії та висоту польоту до 1 км. Підготовка до роботи займає всього 2 секунди. Якість зображення – 6К.

Слід зауважити, що це вже не перша партія дронів для ГУР – загалом Група Метінвест передала розвідникам приблизно 150 безпілотників. А в цілому на ЗСУ – понад 400 штук.

Нагадаємо, що раніше Метінвест надав ГУР МОУ 1000 комплектів амуніції спецпризначення ізраїльського виробництва. Кожен комплект складався з легкого бронежилета з керамічними плитами, каски й тепловізора, що має кріплення до каски. Вартість такого спорядження – $2,5 млн.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.