Эта страница еще не переведена на русский язык
Карьера 18.09.2023 Читать 5 мин

Метінвест-Діджитал провів майстер-клас з використання БПЛА

Високо в небі та глибоко в гірництві: як застосування БПЛА усучаснює гірничо-металургійну галузь України. 

Метінвест завжди на хвилі використання сучасних технологій. Відтак, викладачі Метінвест Політехніки разом з представниками підприємств Метінвесту взяли участь у майстер-класі з перспектив використання безпілотних літальних апаратів. На виробничому майданчику Каметсталі його провели фахівці-інженери Метінвест Діджитал. Безпілотні літальні апарати (БПЛА) є незамінними в різних галузях, але однією з найбільш перспективних областей їх застосування стала саме гірничо-металургійна промисловість. Сучасні технології дозволяють підприємствам використовувати ці безпілотні літальні системи для підвищення продуктивності, безпеки та екологічної складової.

Під час теоретичної частини заходу учасники обмінялися думками щодо перспектив використання БПЛА для вирішення інженерно-технічних та екологічних задач. Далі відпрацьовували теорію на практиці − провели планову аерофотозйомку територій рудничного двору для інвентаризації запасів сировини та технічного стану кауперів доменного цеху.

Дмитро Пікареня, професор кафедри безпеки праці та охорони довкілля у Метінвест Політехніці, особисто мав змогу покерувати різними типами БПЛА над виробничим майданчиком.

− Вважаю, що використання БПЛА на підприємствах Метінвест Холдингу є вкрай перспективним напрямком. Їх застосування дозволяє суттєво скоротити час на вирішення різноманітних задач та забезпечує безпеку людини при проведенні робіт, які пов’язані з ризиком для здоров’я. Для екологічних досліджень БПЛА відкривають безліч можливостей, отже здобувачі освіти – майбутні інженери, мають оволодіти навичками не тільки аерозйомки, але й обробки даних з їх залученням у практичній діяльності, − відмітив Дмитро ПІКАРЕНЯ.

факт

Повномасштабна війна змусила українців переосмислити важливість дронів. БПЛА допомагають рятувати життя розвідників та ефективно виявляють позиції окупантів, тож Метінвест дбає, щоб на фронті було вдостальважливої техніки. Нещодавно компанія передала Сухопутним військам ЗСУ партію з 250 «пташок» вартістю близько 10 млн гривень.

Фахівці сервісу БПЛА у Метінвест Діджитал виказали зацікавленість у проведенні подібних майстер-класів для викладачів інших спеціальностей, але, насамперед, чекають на зустріч зі студентами Метінвест Політехніки на відкритих лекціях, наукових гуртках тощо. Саме ці фахівці у майбутньому просуватимуть ідею застосування БПЛА на виробництві, генеруватимуть нові ідеї та втілюватимуть їх у життя на практиці. Сьогодні цей потенціал важко переоцінити - адже після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова, у якій будуть задіяні всі можливі технічні ресурси.

Метінвест прагне максимально прискорити цей час – тож активно підтримує Сили оборони, в тому числі сучасними безпілотниками. За час повномасштабного вторгнення компанія передала нашим захисникам понад 1 500 сучасних та надійних БПЛА, ставши одним з найбільших приватних постачальників дронів для української армії. Ще більше актуальних новин про допомогу захисникам в межах мілітаної ініціативи Сталевий Фронт шукайте у тематичному матеріалі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.