Больше чем сталь 23.09.2021 Читать 3 мин

Гігантське «скельце» на березі Темзи

Граємо в асоціації до слова «Лондон». Що відразу спадає на думку? Щось традиційне, типове – на кшталт «королева», «Біг-Бен», «Шерлок Голмс»? Футбольні фани згадають «Манчестер Юнайтед», любителі історії – Тауер чи кеб. Проте сучасний Лондон мало нагадує антикварну скриньку. Британська столиця тепер більше схожа на хай-тек виставку просто неба.

Обабіч Темзи у світлі сонячних променів сяють новобудови. Вигадливі форми з металу і скла. Серед розсипу веж бізнес-центрів стрімко тягнеться в небо The Shard – найвища будівля Лондона. 309-метровий хмарочос називають «Скельце» – за дивовижну схожість форми й облицювання зі скляним уламком. Тут на 72 поверхах розмістилися офіси, квартири та технічні приміщення. А на вершині знаходиться найвищий оглядовий майданчик у Великій Британії.

Італійський архітектор Ренцо Піано називає свій витвір «вертикальним містом»


ЧИСЛА ТА ФАКТИ

Поверхня The Shard складається з 11 000 скляних панелей.

Площа скляного фасаду – 56 000 кв. м чи сім великих футбольних полів за стандартами FIFA.

95% будівельних матеріалів хмарочоса можна переробити.

20% металоконструкцій виготовлено з переробленої сировини.

Оглядовий майданчик «Уламка» займає цілих три поверхи. З нього відкривається 360-градусна панорама Лондона на відстань до 60 км.

Відвідати оглядовий майданчик можна за 25 фунтів стерлінгів. Цікаво, що в разі поганої погоди гостям пропонують London Landmarks Guarantee: якщо буде хмарно, власник квитка може прийти сюди іншого дня безплатно. 

Проєкт хмарочоса у 2000 році розробив Ренцо Піано, автор паризького Центру Помпіду, амстердамського музею NEMO та «Парку музики» в Римі. Архітектор задумав The Shard схожим на шпиль, який «випливає» з Темзи. Його надихнули блискучі залізничні колії, щогли вітрильних кораблів і лондонські гостроверхі дахи на картинах венеціанського художника Каналетто.

Образи з картин Каналетто, лінії рейкового полотна та щогли вітрильників фантазія архітектора сплела у витончені обриси «Скельця».

>5000 тонн сталевого листа Метінвесту використали для будівництва хмарочоса The Shard


Ренцо Піано розробив фасад із виразними кутами. Грані хмарочоса не з’єднуються на вершині, дозволяючи будівлі «дихати». Скляні панелі віддзеркалюють сонячне світло й небо – вид вежі змінюється залежно від погоди та сезону. Для будівництва The Shard також використали понад 5000 тонн сталевого листа Метінвесту. Таке гармонійне поєднання матеріалів подарувало Туманному Альбіону найдорожче «скельце» у світі.