Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 15.11.2022 Читать 3 мин

Криворізькі підприємства Метінвесту за 9 місяців 2022 року сплатили приблизно 7,6 млрд гривень податків

Попри повномасштабну війну, криворізькі підприємства Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського залишаються надійною опорою економіки України. Незважаючи на складнощі з логістикою та призупинку виробництва, за 9 місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів підприємства компанії сплатили 7,6 млрд гривень податків і зборів.

Серед найбільших платників податків Північний, Центральний, Південний та Інгулецький гірничо-збагачувальні комбінати. Основним джерелом фінансування бюджетів є податок із прибутку, який за 9 місяців склав 2,35 млрд гривень. Другий за розміром – єдиний соціальний внесок, що дорівнює майже 862 млн гривень.

Значно наповнюють міський бюджет й податки на доходи фізичних осіб. За 9 місяців підприємства Метінвесту перерахували до казни Кривого Рогу приблизно 800 млн гривень. Ці кошти необхідні для виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств, забезпечення лікарень необхідним обладнанням та медикаментами, підтримки життєдіяльності прифронтового міста. Також підприємства заплатили до міського й держбюджетів екологічний податок, який склав більш як 200 млн гривень.

До того ж цього року, незважаючи на воєнний стан в Україні, криворізькі підприємства Групи збільшили виплату рентної плати на видобуток залізної руди на 40% проти аналогічного періоду минулого року – до 2,9 млрд гривень, а плату за землю на 35% – до 361 млн гривень.

– Війна негативно вплинула на роботу криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів. Через заблоковані чорноморські порти, складну ситуацію з логістикою продукції та спадом попиту на металургійну сировину підприємства змушені були тимчасово зупинити виробництво. Та попри всі складнощі, ми залишаємось найбільшими платниками податків, опорою економіки України. Щоб наближати перемогу, шукаємо альтернативні логістичні шляхи для відправки нашої продукції, працюємо над скороченням витрат, дбаємо про захист міста й безпеку наших жителів та працівників, допомагаємо армії, медикам, громадам, надаємо прихисток переселенцям з окупованих територій і місць бойових дій,  зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій СКАЧКОВ.

Загалом Група Метінвест, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, перерахувала за 9 місяців 2022 року в бюджети всіх рівнів майже 18 млрд гривень.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.