Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 19.09.2022 Читать 5 мин

Для найвідомішого юного художника з Бердянська провели екскурсію Запоріжсталлю

Металургійна магія вразила вимушених переселенців із Бердянська й Енергодара, які побували на екскурсії на комбінаті Запоріжсталь.

Сталеплавильний цех. Розпечений метал розливають у форми. Це – перший металургійний процес, який побачили на екскурсії гості Запоріжсталі. Вимушені переселенці з Бердянська – юний художник Максим Бровченко разом із мамою Оксаною Бровченко – й атомник з Енергодару Олександр Хачко пізнавали особливості виробничих процесів, їх допомагав головний диспетчер підприємства Олександр Березовка. Треба сказати, що гості незвичайні: і Максима, і Олександра Хачка за їхні вчинки нагороджував Президент України Володимир Зеленський.

Художник і герой-рятувальник року

У свої 10 років Максим Бровченко вже досить відомий. Він почав малювати три роки тому несподівано для близьких. Його талановитий живопис швидко помітили в соцмережах – хлопчик веде у Фейсбуці сторінку Kosmo Maks. Макса підтримала громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму“Дитина з майбутнім”». У Максима Бровченка були персональні виставки в Києві та Запоріжжі. Нещодавно він став одним із лауреатів акції «Діти-рятувальники – герої війни», яку проводить ДСНС України за підтримки Президента. Бо Макс дуже чекає на перемогу і для цього продає свої картини, а гроші передає на допомогу ЗСУ. Одну з картин придбав генеральний директор комбінату Запоріжсталь Олександр Мироненко для шелтера Метінвесту, де мешкають вимушені переселенці з Маріуполя. Тоді Максим Бровченко проводив для нього екскурсії по своїй виставці. А Олександр Мироненко у відповідь запропонував Максиму екскурсію на Запоріжсталь, яка й відбулась днями.

Два роки тому Олександр Хачко став лауреатом Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року». У листопаді 2019-го він, ризикуючи власним життям, урятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу на озері в Енергодарі. Тоді в парку знаходилося чимало людей, але тільки Олександр кинувся рятувати дівчинку. Лід був тонким, іти ним було неможливо, тому чоловік стрибнув на кригу і почав її ламати. Надалі йому довелось плисти в крижаній воді, продовжуючи при цьому ламати кригу перед собою. Він встиг дістатися Валерії, схопив її, але сам почав іти під воду. На щастя, Олександру вдалося зібрати сили, відштовхнутися від дна озера разом із дівчинкою та дістатися берега.

Мандрівка металургійною кухнею

...Далі за маршрутом екскурсії – цех гарячої прокатки, де великі заготовки стають тонкими листами сталі. Червона стрічка розпеченого металопрокату, яка мчить по валках, захопливе видовище! Металургійна магія вражає, тож у Максима Бровченка не залишилось слів, щоб описати свої відчуття.

– Коли Макс повністю знесилений, то це означає, що був дуже великий емоційний відгук. Було багато емоцій, які потім виходять у його картинах, – каже Оксана БРОВЧЕНКО.

Гості в захваті від роботи запоріжсталівців та від масштабів виробництва. Оксана Бровченко, як і син, теж дуже вражена й ділиться своїми відчуттями:

– Я доросла людина, ніколи не бачила завод зсередини, як виготовляють метал. Я вперше на такому підприємстві, тож у мене емоції просто зашкалюють!

Побачити металургійне виробництво наживо – давня мрія енергодарця Олександра Хачка, яка нарешті стала реальністю:

– У мене на Запоріжсталі батьки працювали, познайомилися тут. І я мріяв побачити це все.

Радіють екскурсанти й тому, що металурги комбінату тримають економічний фронт Запорізького регіону та всієї України.

– Люди самовіддано працюють, усі наближають перемогу, робота тут вирує, не зупиняється, – каже Олександр ХАЧКО. – З такою підтримкою наших металургів точно все буде Україна!

Нагадаємо, що Група Метінвест активно допомагає військовим з перших днів війни – передає військовослужбовцям, поліціянтам і рятувальникам України захисну амуніцію, засоби розвідки й іншу необхідну допомогу. А коли в серпні вкотре відправляли квадрокоптери від Метінвесту бригадам ЗСУ, то почесну місію особисто передати дрони захисникам отримав Максим Бровченко.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.