Эта страница еще не переведена на русский язык
Дайджест 20.06.2022 Читать 5 мин

Дайджест сталевого фронту: головне за 13-19 червня

Кожен день боротьби наближає Україну до перемоги. Тому Група Метінвест намагається зробити максимум корисного – подбати про людей, допомогти військовим, зміцнити виробничі потужності. 

Зараз уся діяльність Метінвесту – суцільний «сталевий фронт», де кожна дія допомагає українцям вистояли, а країні – здобути перемогу. Тому щодня наша команда робить безліч справ – великих і скромних, гучних чи таких, що вимагають обережної тиші. Підприємства працюють, залишаючись надійною підтримкою економіки. Компанія та її партнери надають потужну гуманітарну підтримку. Волонтери дбають про тих, хто опинився в скруті. І так – з першого дня війни. Цілодобово, без пауз чи перерви на відпочинок.

Щоб зосередити увагу на головних подіях, ми вводимо новий формат публікацій – тижневий дайджест. Тут буде зібрано ключові новини за чотирма напрямами діяльності Метінвесту – допомога армії, гуманітарна місія, адаптація й реабілітація співробітників та підтримка економіки/виробництво.

Велику партію закордонного спецобладнання отримали фахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Група Метінвест придбала для розвідників 120 одиниць сучасних прицілів нічного бачення, монокулярів та бінокулярів вартістю 15 млн гривень.

Протягом тижня запорізькі металурги передали оборонцям одразу кілька партій захисної амуніції. Бронежилети високого ступеня захисту й кевларові каски отримали бійці Національної гвардії та військові з Дніпропетровської області. Частина бронежилетів укомплектована пластинами виробництва Метінвесту. Вони успішно пройшли тестовий відстріл калібрами 5,45 та 7,62, тож надійно захищатимуть наших воїнів на передовій. 

Також компанія надала бронежилети європейського виробництва правоохоронцям Управління патрульної поліції в Запорізькій області. Це амуніція четвертого класу захисту. Бронежилети мають багато підсумків, відділення для індивідуальної аптечки та розгрузки під магазини для автоматних ріжків. 

Від початку війни в межах проєкту «Рятуємо життя» з Європи до України налагоджено системне постачання харчових продуктів, товарів першої потреби та медикаментів. Наразі до українських міст доставлено 3 146 тонн гуманітарних наборів. Їх уже отримали 85 453 людини. Переважно це найбільш незахищені верстви населення – люди похилого віку, діти та жінки. Віднедавна допомогу почали видавати й сім’ям працівників підприємств Метінвесту, мобілізованих до лав ЗСУ і тероборони, а також пільговим категоріям співробітників.

Група Метінвест спрямувала свої зусилля й на всебічну підтримку медичного фронту. Від початку повномасштабного вторгнення в українські лікарні та шпиталі надійшла допомога вартістю приблизно 100 млн гривень. Компанія постачає медзакладам ліки й витратні матеріали для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Допомагає медикам і Благодійний фонд Вадима Новинського: днями до України прибула чергова партія машин швидкої допомоги з Європи. Цього разу кордон перетнули 16 обладнаних автомобілів Mercedes Benz, Renault, Opel, Volkswagen. До кінця червня Фонд планує завезти ще 22 автомобілі швидкої. А загальна мета – 200 одиниць сучасного спецтранспорту для українських лікарень.

Серед основних новин гуманітарного напрямку слід згадати допомогу громадам в облаштуванні місць тимчасового прихистку для переселенців. Так, за підтримки Метінвесту до Дніпропетровської та Кіровоградської областей надійшли будівельні матеріали, побутова техніка, постільні речі й інші предмети, необхідні для створення комфортного тимчасового помешкання. На цю справу компанія спрямувала 2,8 млн гривень. 

Щоб допомогти повернутись співробітникам-переселенцям до нормального життя, Група Метінвест створила корпоративну програму «Домівка для своїх». За час її існування 161 родина метінвестівців запропонувала житло для переселенців, котрі працевлаштовуються на підприємства компанії. Наразі вдалося розмістити 22 родини з Маріуполя. Зауважимо, що учасники програми можуть прихистити не тільки маріупольців, а й переселенців з інших регіонів, якщо вони отримали роботу на активах Метінвесту.

Також компанія допоможе опанувати нові професії та працевлаштуватися співробітникам підприємств компанії в Маріуполі. Задля збереження професійного маріупольського колективу всім охочим працівникам, які виїхали чи мають намір виїхати з Маріуполя, Метінвест допоможе пройти перенавчання та знайти роботу на своїх підприємствах у Запоріжжі, Кривому Розі, Покровську чи Кам'янському. Співробітникам, які вирішили пройти навчання та працевлаштуватися на активах Групи, компанія надасть підтримку – компенсації, соціальні пільги, гуманітарну допомогу й гарантований заробіток. 

Останні за порядком, однак серед перших за важливістю – виробничі новини «сталевого фронту». Адже, попри війну, Метінвест залишається великим виробником гірничо-металургійної галузі. А наша сталь – як і завжди – є підтримкою економічної стабільності держави.

Серед топових новин промислового сектору – офіційне звернення ММК ім. Ілліча до Кабінету міністрів та Офісу Президента України. Підприємство Групи Метінвест просить накласти персональні санкції на російських резидентів, які незаконно захоплюють і перепродають український метал. Від початку вторгнення російські загарбники отримали доступ до приблизно 145 тисяч тонн металопродукції ММКІ, що призначалася для європейських підприємств, однак так і не була вивезена через війну.  

Для забезпечення безперебійної роботи технологічного устаткування на фабриці огрудкування Центрального ГЗК провели капітальний ремонт випалювальної машини ОК-324. У горні відновили 70 тонн вогнетривкої кладки, перевірили димососи та газоходи. Окрім того, на фабриці поміняли конвеєрні стрічки на чотирьох конвеєрах. 

Нове аспіраційне обладнання встановили на дробильній фабриці ІнГЗК. Сучасний димосос Д-20 забезпечує безаварійну роботу аспіраційно-технічної установки, очищує повітря та поліпшує умови праці в робочій зоні колодязя першої та другої стадій подрібнення. 

У Першотравневому кар’єрі Північного ГЗК працівники бурової дільниці облаштували ремонтний майданчик. На території дільниці встановили потужне освітлення, камери відеоспостереження, шлагбаум. У доступному місці облаштували протипожежний щит із приладдям, піском та вогнегасниками. Особливу увагу приділили попереджувальним знакам та інформаційним стендам з безпеки праці.

А ось спеціалісти ТЕЦ Запоріжсталі раціонально перерозподілили надлишкові енергоресурси.  Фахівці оптимізували роботу обладнання, що наразі не залучене до виробничого процесу, а вторинні енергоресурси спрямували до ТЕЦ. Тепер власна електроенергія ТЕЦ покриває понад 40% від загального споживання електроенергії на Запоріжсталі. 

На Каметсталі триває капітальний ремонт доменної печі № 12. Значна частина ремонту – демонтажні роботи. Наразі демонтовано вогнетривку кладку корінних і магістральних жолобів печі, приймальну вирву та засипний апарат. Механізм закриття чавунної льотки полагодять в РМЦ комбінату. Паралельно фахівці працюють над інвестпроєктом будівництва системи конвеєрів для шихтоподання.

Шахтобудівельники Метінвест Покровськвугілля невпинно зводять блок 11. Наразі фахівці ШБК готують породний перекид – комплекс споруд для розвантаження вагонеток з породою, виданих із шахти. Будують пункт оператора та фундамент під майбутній монтаж обладнання. Встановлюють каналізаційні, дренажні, дегазаційні трубопроводи, прокладають оптоволоконні кабелі зв'язку й сигналізації та паралельно демонтують ті, що час виводити з ужитку. Також спеціалісти ШБК розпочали другий етап підготовки на ППС-3: переоснащення стовбура завершене, на часі – армування. Для цього потрібно змонтувати 100 тонн металоконструкцій, а це приблизно пів року роботи.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.