Больше чем сталь 23.08.2021 Читать 5 мин

Дарницький міст: між минулим та майбутнім

За кількістю мостів Київ не може сперечатися з Гамбургом (там їх більш ніж 2300!), Амстердамом (понад 1200) чи Венецією (400). На всю столицю їх ледве знайдеться півтора десятка. Та наші мости – як літопис. Тут і велике будівництво, і світові досягнення, і сучасна архітектура.

Візьміть хоч міст Патона – перший суцільнозварний у світі. Всі його шви, включно з монтажними, зроблені автоматичним зварюванням. До речі, це одразу й найдовший міст серед київських – 1543 метри. А от найвищим мостом столиці є Південний. Його центральний пілон, схожий на арфу, сягає 135 метрів. Справжній магніт для блогерів та фотографів-екстремалів – верхівка Південного мосту. До речі, звідси відкривається неймовірний краєвид на ще одну споруду – Дарницький міст.

Наразі Дарницький міст – найширший міст Києва, 43,8 м


Візьміть хоч міст Патона — перший суцільнозварний у світі. Всі його шви, включно з монтажними, зроблені автоматичним зварюванням. До речі, це одразу й найдовший міст серед київських — 1543 метри. А от найвищим мостом столиці є Південний. Його центральний пілон, схожий на арфу, сягає 135 метрів. Справжній магніт для блогерів та фотографів-екстремалів — верхівка Південного мосту. До речі, звідси відкривається неймовірний вид на ще одну споруду — Дарницький міст. 

Сучасний Дарницький міст — це дві залізничні колії, шість автомобільних смуг і дві пішохідні доріжки. Щодня він може пропускати 160 пар поїздів і 60 000 автомобілів. Його запустили нещодавно, у 2010 році. А почалося все в 1868 році з будівництва “попередника” — моста Струве. Той стояв на 11 опорах і мав лише одну залізничну колію. Кілька разів його руйнували та відбудовували — міцнішим і більшим. Час минав, Київ ріс, і потужностей Дарницького мосту було недостатньо. Тому за 40 метрів поряд почали зводити новий новий залізнично-автомобільний міст. Встановили 35 опор, змонтували 13600 тонн металоконструкцій. До речі, для їх будівництва також використали сталь Метінвесту — 6000 тонн сталевого листа, зробленого нашими вправними металургами.

На момент своєї появи міст Струве був найдовшим мостом у Європі – 1067,6 метра. Однак зараз від нього залишилось кілька опор – їх можна побачити трохи на північ від Дарницького залізничного мосту. 


Час минав, Київ ріс, і потужностей Дарницького мосту було недостатньо. Тому за 40 метрів поряд почали зводити новий залізнично-автомобільний міст. Встановили 35 опор, поклали 31200 тис. м2 спеціального асфальтового покриття та змонтували 13 600 тонн металоконструкцій. До речі, для їх будівництва також використали сталь Метінвесту – 6 000 тонн сталевого листа, зробленого нашими вправними металургами. 


До речі, на Дарницькому мосту у 2018 році американська співачка Майлі Сайрус знімала кліп на пісню Nothing Breaks Like a Heart. За сюжетом дівчина тікала на автівці від поліції. Знімання відео тривали два дні, тому міст перекрили на вихідні.