Наразі ця сторінка ще не доступна українською
КСВ 11.10.2018 Читати 5 хв

«ЗЕЛЕНИЙ РОСТОК» НАВЧАЄ ПЕРЕТВОРЮВАТИ НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ НА КОРИСНУ ВТОРСИРОВИНУ

У Маріуполі стартував пілотний екологічний проєкт «Збирай та розділяй». Учасники клубів «Зелений паросток» сортуватимуть пластик та макулатуру. Їм допоможуть інформаційні матеріали та контейнери для збору сміття, які видав «Зелений центр Метінвест». Екопроєкт «Збирай та розділяй» на початку свого шляху: контейнери для роздільного збору сміття встановлені у школах №10 та №26, а найближчим часом з'являться та у загальноосвітніх закладах №20 та №42.

«Установлення контейнерів для роздільного збору сміття в наш час не просто є чимось за бажанням, воно необхідне. Людство з кожним роком виробляє все більше сміття, яке просто накопичується на звалищах. Роздільний збір допоміг би чи не вполовину зменшити обсяги майбутніх звалищ. Якщо ми не зупинимося зараз, через якихось 10-15 років наша планета перетвориться на найбільше сміттєзвалище у Всесвіті», – каже активістка екоклубу «Зелений паросток» Настя Єгорова.

Нині школярі зможуть самостійно сортувати матеріали, а активісти клубів «Зеленого ростка» допоможуть розібратися, як це зробити правильно і з користю. «Виховування навичок роздільного збору сміття має починатися саме у сім'ї. Це буде робота і з батьками, і з дітьми. Ми хочемо, щоб команда «Зеленого ростка» виступала у класах. Щоб не лише з вуст вчителя звучала інформація, а діти зрозуміли, що старшокласники та однолітки також підтримують цей проєкт», – уточнює директор Маріупольської школи №10 Наталія Зема. Щоб добре запам'ятати правила сортування відходів презентацію проєкту провели у формі гри. А для старших школярів виступила керівник освітніх проєктів громадської організації «Україна без сміття» Ольга Чернявська.

Вона поділилася досвідом створення пунктів приймання вторинної сировини на всеукраїнському рівні та розповіла про шкоду пластикового забруднення, навчила, як використовувати менше продукції, яку не можна переробити. «Я та мої колеги з громадської організації «Україна без сміття» дуже віримо у вас. Насправді. Ви – майбутнє країни, яке може зробити величезні речі. Ви повинні зараз вивчати інформацію, її дуже багато. А найкращі ідеї та проєкти впроваджувати у своє майбутнє життя. І відповідно у майбутнє життя країни, в якій ви житимете», – поділилася враженнями від зустрічі Ольга Чернявська. «Звалище та полігон – це різні речі. Завдання проєкту – мінімізувати кількість відходів, яка потрапляє на полігон. Близько 40% відходів ми можемо використати вдруге. Найголовніше, щоб ці знання та навички збереглися. І ви через пів року вдома дотримувалися цього досвіду», – наголосив Ваагн Мнацаканян, начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Маріупольської міської ради.

У майбутньому проєкт буде розширено, до нього зможе приєднатися будь-яка школа Маріуполя. «Учасники клубів «Зелений росток» на заняттях навчаються ставитися до природи дбайливо. Проєкт «Збирай і поділяй» – це ініціатива, яка дає імпульс до пошуку відповіді на дуже важливе для кожного питання, як зберегти рідне місто, країну, планету чистими та прекрасними», – зазначає координатор громадської спілки «Зелений росток» Сергій Магера.