Наразі ця сторінка ще не доступна українською
27.09.2016 Читати 7 хв

ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ТЕПЕР І В КРИВОМУ РОЗІ

26 вересня у Кривому Розі стартував проєкт «Зелений центр Метінвест». Зробити краще й красивіше рідне місто, взяти особисту участь у вирішенні проблемних для нього питань тепер зможе кожен криворіжець. «Зелений центр Метінвест» - це неприбуткова організація, мета якої об'єднати зусилля громади для вирішення завдань, спрямованих на доброустрій та озеленення міських територій, а також сформувати в населення дбайливе ставлення до природних ресурсів та навколишнього середовища. Створити комфортні умови проживання, навчити молодь та нове покоління основ екологічних знань. 

Одним з основних напрямів діяльності Центру в Кривому Розі буде розробка та впровадження малих проєктів з екології, доброустрою, розв'язання питань у сфері житлової політики. Офіси «Зеленого центру» будуть відкриті в кількох районах міста, куди містяни зможуть звертатися з різними питаннями та пропозиціями.

«Уже багато років ГЗК Метінвесту разом з містом реалізують масштабні проєкти. Останнім часом пріоритет віддано реконструкції та ремонту центральних доріг, також вимагають уваги прибудинкові території. Наші соціальні програми довели, що в місті багато небайдужих людей, які хочуть приносити користь, робити свій внесок в облаштування районів. Потрібна лише увага до їхніх ініціатив. І повірте, користь для міста буде більшою», - упевнений генеральний директор Північного ГЗК Павло Тимошенко.

Свого колегу підтримав генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик. «Кривий Ріг – гарне місто. Але тільки спільними зусиллями ми можемо зробити його затишним та комфортним для кожної людини. Наше місто давно потребувало єдиного центру, який допоможе втілити в життя маленькі добрі ініціативи його мешканців. Сьогодні така нагода з'явилася. Дуже сподіваюся, що громадська спілка стане саме тим місцем, яке об'єднає енергію криворіжців, міської влади та великого бізнесу для спільного блага», - вважає керівник підприємства.

Важливість об'єднання у розв'язання питань малої екології наголосив і генеральний директор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук. «Жителі житлового масиву Інгулець – це енергія добрих справ. Хтось намагається самоорганізуватися, залучає мешканців, але на ентузіазмі далеко не поїдеш. Наші комбінати готові підтримувати цей шлях та допомогти фінансово», - зазначив він. Важливість створення громадського союзу для криворіжців наголосив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул. «У нашому місті багато активних жителів, які хочуть зробити його кращим, красивішим і затишнішим. Безперечно, їм треба допомагати. Ми будемо раді побачити таку підтримку в особі Метінвесту. Поєднавши організаційний ресурс місцевої влади та компанії, ми зможемо зробити більше корисних проєктів для міста», - сказав міський голова.

Координуватиме роботу «Зеленого центру» спеціальний дорадчий орган – міський комітет. До нього увійдуть представники громадськості та активісти Кривого Рогу. Вони визначатимуть основні напрямки роботи центру. Також у кожного жителя міста з'явиться можливість запропонувати свої ідеї у громадських приймальнях, які працюватимуть у центрі та у віддалених районах міста. Цінність створення центру наголосила голова Міжрегіонального бюро екологічного захисту Василина Нікульнікова: «Приємно, що наші промислові підприємства виступають партнерами у проєктах, спрямованих на проблеми мешканців міста, та фінансуватимуть їхні ініціативи. Важливо й те, що завдяки цьому проєкту ми розвиватимемо екологічну культуру молоді та школярів», - наголосив еколог.

Колегу підтримав голова ГО «Екологічна платформа» Олександр Скакальський: «Екологія міста – це не лише вирішення завдань щодо зниження техногенного навантаження на довкілля. Це стан мікрорайонів, парків, дворів і навіть під'їздів. Ті напрямки, які обрав «Зелений центр», заслуговують на успіх». За словами координатора «Зеленого центру» Дмитра Мурашка, Метінвест завжди відгукується на заклики мешканців. «Криворіжці хочуть зробити своє місто ще кращим і готові інвестувати в це свої сили, свою енергію. Від нас створити умови для синергії. Один з основних принципів організації – працювати, а не піаритися. Нехай про нашу роботу говорять мешканці», – сказав він.