03.10.2017 Читати 5 хв

Зелений центр Метінвест розчистив звалище і створив міні-сквер

Сміттєзвалище будівельного та побутового сміття на території селищ Слобідка та Гавань ліквідовано. Тепер на її місці – куточок для сімейного відпочинку "Юнга". ​

Завдяки ініціативі маріупольців та гранту від Групи Метінвест колишній пустир тепер прикрашає алея, клумба та тематичний ігровий майданчик. КСН «Слобідка-Гавань» об'єднує 40 вулиць та провулків та майже 5 тисяч маріупольців. Серед них і малюки, і дорослі, і пенсіонери, які раніше не мали жодного місця для комфортного відпочинку – всі парки та сквери розташовані не близько. До недавнього часу для прогулянок у їхньому розпорядженні був пустир, який періодично перетворювався на стихійне звалище.

Наболіле питання для мешканців селища вирішили участю у конкурсі соціальних проектів «Місто – нашими руками» від Групи Метінвест. Для благоустрою порожньої території виграли грант – 100 тисяч гривень.

«Серйозним завданням для нас стало очищення території та вивезення сміття, яке роками тут накопичувалося. Ми залучили понад 20 місцевих мешканців, адміністрацію селища. Допомагали активісти "Зеленого центру Метінвест", – розповідає керівник проекту Єлизавета Коновчук. Розчищену територію прикрасили доріжки з фем та символічна для прибережних селищ клумба у вигляді «троянди вітрів». Для відпочинку мешканців встановлено дитячий ігровий майданчик із пісочницею, лазом та гіркою, а також лавочки та урни, прикрашені декоративними морськими елементами. «Ми дуже хотіли, щоб із цієї занедбаної території вийшло чудове місце для відпочинку. Тепер у нас є свій міні-сквер, в якому достатньо місця для реалізації та інших ідей», – ділиться враженням мешканка селища Ольга. Нагадаємо, що у 2017 році переможцями конкурсу соціальних проектів «Місто – нашими руками» стали 19 ініціатив маріупольців. Дитячий куточок "Юнга" - 13 реалізований проект.

«Кожен успішно реалізований проект – це доказ єдності та злагодженої командної роботи. Бажання зробити своє місто, селище, вулицю красивіше – природний порив. Новий сквер на місці пустиря – це той самий крок назустріч подальшій реконструкції селища та дбайливому ставленню до навколишнього світу», – депутат міської ради та координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Сергій Магера.