Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Зелений Центр 25.11.2019 Читати 2 хв

«ЗЕЛЕНОМУ ЦЕНТРУ МЕТІНВЕСТ» ШІСТЬ РОКІВ: ВИХОДИМО НА НОВИЙ РІВЕНЬ

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» відзначає своє шестиріччя і підбиває підсумки. Приводи для гордості є: за цей час вдалося значно змінити та вигляд міста, і рівень його комфортності.

Завдяки участі в програмах, конкурсах та акціях «Зеленого центру Метінвест» самі городяни стали більш активними та уважними до зелених насаджень, територій дворів та скверів.

Багато проєктів «Зеленого центру Метінвест» стали знаковими для маріупольців, а новинки цього сезону допомогли вийти на новий рівень взаємодії громадського союзу та ініціативних мешканців міста.

Цього року до 2 млн грн виріс загальний бюджет конкурсу соціальних проєктів «Місто – нашими руками». Вперше за отримання гранту від Групи Метінвест боролися студентські ініціативи, а заявки розглядали дві групи експертів. Одна оцінювала проєкти, пов'язані з проведенням культурно-масових заходів та благоустроєм міста. Друга – проєкти від студентів, спрямовані на підтримку творчого, наукового та освітнього потенціалу в питаннях малої екології. У результаті переможцями стали 16 проєктів, чотири з яких – студентські, вони отримали по 250 тис. грн.

Конкурс «Квітне місто» трансформувався та розширив свою аудиторію: у 52 конкурсних заходах щодо підготовки дворів до озеленення у чотирьох районах міста взяли участь 1786 осіб. Наймасовіші та найрезультативніші колективні прибирання стали переможцями. Сумарний приз становив 240 тис. грн на благоустрій дворів. Крім того, усі учасники отримали заохочувальні сертифікати – 1,5 тис. грн кожен на озеленення прибудинкової території.

Екологічна освітня програма «Зелений паросток», яка розпочиналася з 10 клубів та 100 учасників, цього року значно розширилася. Тепер її учасниками можуть стати учні будь-якої школи Маріуполя, яким цікаві принципи сучасної екологічної культури та дбайливого ставлення до природи.

Конкурси-новинки від «Зеленого центру Метінвест» залучили шкільну аудиторію. Перший – конкурс шкільних екологічних проєктів «Екоплатформа майбутнього», спрямований формування у нового покоління екологічної культури. Для вивчення учасникам дали різні теми: від сучасного навчання до перероблення сміття, енергетики та безпритульних тварин. Розробляли свої проєкти старшокласники як командами, і індивідуально, за допомогою педагогів. Автори трьох проєктів, які набрали найбільшу кількість балів, виграли для своїх шкіл гранти від Групи Метінвест на створення лабораторій.

Другий конкурс – конкурс есе «Steelman – професія майбутнього». Переможцями стали шість дітей, які написали найкращі роботи на тему металургії. Автори побували з екскурсією на меткомбінатах міста та зустрілись із представниками професії, надихнулися та знайшли ідеї для творів.

Як зазначила координатор «Зеленого центру Метінвест» Вікторія Кошманова: «Ми завжди допомагаємо маріупольцям, які готові брати участь у змінах. Дякую вам за те, що ви є у нас, за те, що ви маєте Маріуполь. Разом з вами ми ростемо та розвиваємося, будуємо плани на майбутнє – розробляємо нові програми та конкурси для зміцнення екологічної культури, допомагаємо мешканцям у створенні затишку та комфорту у дворах».

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» з'явилася у Маріуполі восени 2013 року. За шість років роботи організація встановили 18 спортивних комплексів, 26 дитячих містечок, 37 пісочниць та 65 дитячих ігрових елементів у дворах та скверах міста. Реалізовано понад 3000 заявок від активних городян. На зміну 1204 сухим аварійним деревам висаджено 6148 молодих дерев та чагарників. Активістами громадської організації під час спільних суботників із мешканцями міста скошено 906 тис. м2 трави, прибрано та вивезено 4896 тонн сміття. За цей час завдяки конкурсу «Місто – нашими руками» у Маріуполі реалізовано понад 100 проєктів на загальну суму майже 8 млн грн.