Безпека 02.05.2022 Читати 5 хв

Запоріжсталь обладнав комфортні укриття для співробітників

Радіозв’язок, вай-фай і запас найнеобхідніших речей – так зараз виглядають 16 бомбосховищ на комбінаті Запоріжсталь. Загалом перечекати загрозу в комфортних умовах можуть понад сім тисяч людей.

Освітлення, лавки та спальні місця – це перше, що впадає в око, коли спускаєшся в захисні приміщення підприємства.

– Від початку повномасштабної війни наші співробітники вже повністю були обізнані, де знаходяться укриття, з яких дільниць мінімальна відстань до найближчого бомбосховища, – зауважила начальниця відділу пожежної, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Запоріжсталі Вікторія ТІМЧЕНКО. – У приміщеннях є баки для технічної води, які постійно зараз тримають повними. Також усі наші бомбосховища оснащені радіоточками та засобами зв'язку, оскільки мобільний зв'язок у бомбосховищах не ловить. У багатьох укриттях додатково передбачений Wi-Fi зв'язок.

У кожному сховищі працює каналізація та вентиляція, є дизель-генераторна станція. А ще – запас води, харчів і протигази. Кожен працівник знає, куди йти та що робити в разі небезпеки. Цього їх навчили на тренуваннях. На додачу працівників Запоріжсталі також навчають надавати першу допомогу. Тематичні тренінги пов'язали з Міжнародним днем охорони праці, що відзначався кілька днів тому.

– Під час повітряних тривог ми проводимо навчання наших співробітників з надання першої медичної допомоги. На підприємствах Метінвесту завжди розуміли важливість дотримання правил безпеки й охорони праці. Тож відповідні інструктажі та навчання проводять регулярно, –   повідомив директор з охорони праці, промислової безпеки та екології Запоріжсталі Олексій ШКАРУПА. – Починаючи зі вступного інструктажу, який працівник проходить перед тим, як переступити поріг нашого комбінату, та періодично в процесі своєї трудової діяльності фахівці проходять навчання з питань охорони праці. А надто цьому приділяють увагу зараз – у воєнний час. Утім, кожен сподівається, що набуті знання не знадобляться.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.