Подія 15.04.2022 Читати 4 хв

Запоріжкокс відзначає день народження

15 квітня запорізькі коксохіміки відданою працею зустрічають 88-му річницю з дня заснування підприємства.

Чимало подій і досягнень за плечима 88-річного «Запоріжкоксу». У своїй історії завод пройшов нелегкий шлях випробувань, що випали на долю багатьох підприємств України. Та кожна глава цієї історії завершувалася перемогою, розвитком і досягненням нових висот.

Цього року колектив «Запоріжкоксу» зустрічає день народження в особливих умовах. Однак найголовнішим подарунком до 88-річчя підприємства стала розконсервація виробництва: його основне обладнання – коксові батареї – знов видають якісний кокс.

Вимушена зупинка

На коксових батареях № 2, 5 і 6 гаряча консервація відбувалася вперше – за планом, з урахуванням досвіду споріднених підприємств з інших міст країни. У цьому процесі багато нюансів, але колектив упорався з поставленим завданням. Допомогли знання не тільки місцевих працівників, а й колег з Алчевська, Макіївки та Єнакієве, які останні роки працюють на «Запоріжкоксі». В їх професійному житті це вже друга вимушена зупинка коксових батарей.


Нам потрібно було не просто зупинити батареї, а забезпечити їх обігрів і герметичність, щоб повітря не проникало в камери коксування. Окрім зупинного процесу, це ще обов’язковий цілодобовий контроль технологів.

— Максим ХІЛАЙ, начальник коксового цеху.

У новому ритмі


Пройшов місяць, «Запоріжкокс» працює в новому ритмі. Завдяки злагодженим діям газової групи під керівництвом в. о. заступника начальника цеху з регулювання та обігріву Валерія Глущенка та всіх, хто був залучений до підготовчих робіт задля зупинки обігріву, процес запуску батарей пройшов чітко й без пригод.

– Сьогодні ми виробляємо якісний кокс на коксових батареях № 2, 5 та 6. Його вже одержують підприємства Групи Метінвест – Запоріжсталь і Каметсталь. Звісно, запуск батарей став для нас своєрідним подарунком до дня народження заводу, – додав Максим ХІЛАЙ.


Сила в людях

За часів гарячої консервації на коксових батареях було тихо. Але все ж таки обладнання потребувало додаткового обслуговування. Тому на місці залишався черговий персонал, переважно, технологи.

– Я працюю на «Запоріжкоксі» вже майже 20 років. Не очікував, що нам доведеться жити в такий час, тимчасово зупиняти виробництво. Але кожен тут знає свою справу й успішно пройшов усі випробування. Тепер ми знаємо, що «Запоріжкокс» та його люди можуть усе! – підкреслив газівник коксових батарей Дмитро СОБОЛЬ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.