Стоп коронавірус 03.11.2021 Читати 4 хв

Запоріжсталь у жовтні відвантажив до лікарень України майже 1200 тонн рідкого кисню

Комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського продовжує безкоштовно передавати сертифікований медичний кисень до медзакладів по всій Україні для порятунку життів хворих на COVID-19. Лише за жовтень комбінат відвантажив майже 1200 тонн рідкого кисню до лікарень у Запорізькій, Дніпропетровській, Київській, Житомирській, Харківській, Херсонській, Донецькій областях.

«З квітня, коли «Запоріжсталь» розпочав відвантаження кисню, ми відправили до різних областей України 2300 тонн життєво важливого лікарського засобу для порятунку людей. І половину цих обсягів – 1200 тонн – «Запоріжсталь» відвантажив у жовтні. Це як ніколи точно відображає гостру потребу лікарень у кисні, їхню завантаженість важкими хворими та реальну ситуацію за дверима реанімаційних відділень. Як і в перші дні пандемії, металурги «Запоріжсталі» підтримуватимуть медиків на передовій боротьбі з COVID-19 до перемоги», – зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр МИРОНЕНКО.

Нагадаємо, що у квітні цього року «Запоріжсталь» Групи Метінвест отримав реєстраційне свідоцтво Міністерства охорони здоров'я України на виробництво рідкого кисню для використання його як медичного лікарського засобу. З цього моменту комбінат розпочав передачу кисню до медичних закладів Запорізької області на безоплатній основі. Наразі жовтень є найбільш піковим місяцем відвантаження кисню на адресу медустанов: комбінат щодобово передавав запорізьким міським лікарням та обласній інфекційній клінічній лікарні до 25 тонн кисню, ще до 45 тонн – медустановам інших областей.

Зараз Група Метінвест відвантажує лікарням у середньому майже 100 тонн кисню на добу. Одна тонна кисню допомагає вижити приблизно 100 пацієнтам. Таким чином, завдяки кисню, виробленому Групою Метінвест, щодня підтримується життя 10 000 українців.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.