КСВ 18.06.2020 Читати 2 хв

За п'ять років Метінвест інвестував у благоустрій Маріуполя 240 млн. гривень

Група Метінвест на постійній основі інвестує кошти в проекти соціального партнерства та зростання економічного потенціалу міст присутності своїх підприємств. Завдяки партнерству металургів та муніципалітету виконано реконструкцію центру міста з зонами відпочинку, парку «Веселка» у Лівобережному районі, відремонтовано та відкрито IT-хаби, реалізується програма підтримки ОСББ. За останні п'ять років на благоустрій громадських просторів Маріуполя компанія надіслала 240 мільйонів гривень.
 
За п'ять років Група Метінвест посилила стратегічне партнерство з муніципалітетами та громадськими організаціями для підвищення якості життя у містах присутності, сфокусувавши зусилля на реалізації великих інфраструктурних проектів.
 
На кошти МК «Азовсталь» у 2015 році виконано реконструкцію верхнього ярусу парку імені Лепорського – впорядковано пішохідні доріжки, проведено вуличне освітлення, розширено майданчик для скейтбордистів. У 60 дворах Маріуполя завдяки ММК імені Ілліча відремонтували 30 тис. кв. метрів асфальтного покриття. Крім того, у всіх районах міста встановили понад півтори сотні дитячих містечок та спортивних майданчиків. Інвестиції компанії в ці проекти становили понад 15 млн грн.
 
У 2016 році було підписано угоду про соціальне партнерство з Фондом розвитку Маріуполя (ФРМ) та спільно з громадською організацією було реалізовано низку масштабних проектів розвитку міста. Одним із таких проектів стала підтримка розвитку ОСББ, зокрема реалізація програми «Затишний двір». Загальні інвестиції Групи Метінвест за три роки за цією програмою склали близько 90 млн. гривень.
 
До 240-річчя Маріуполя у партнерстві з ФРМ та муніципалітетом реконструйовано центр міста – Театральний сквер із креативним пішохідним фонтаном та Грецька площа. Інвестиції металургів – 35,6 млн. грн. За підтримки Групи Метінвест, Маріупольської міської ради, ФРМ та USAID нове життя розпочав шаховий клуб, у будівлі якого було відкрито IT-хаб «SPALAH». Також з'явився ще один хаб – 1991 Mariupol, який став центром розвитку стартапів на сході України та новим простором для розвитку ІТ-ініціатив регіону. Сума інвестицій компанії в IT напрямок склала 11 млн. грн.
 
Група Метінвест допомогла і в облаштуванні «маленької Голландії» – парку "Радуга". А поряд із парком з'явився ще один громадський простір – сквер довкола нового центру адміністративних послуг зі світлодинамічним пішохідним фонтаном. Інвестиції компанії склали 30 млн грн.
 
«За п'ятиріччя компанія перейшла від точкової благодійності до системних стратегічних інвестицій, створивши основу для ефективного соціального партнерства та результати такого підходу говорять самі за себе. У співпраці з муніципалітетом створили у Маріуполі чимало необхідних, комфортних та функціональних суспільних просторів. А цього року в умовах пандемії змогли вирішити гострі для сфери охорони здоров'я міста питання, спрямувавши всі кошти на боротьбу з коронавірусом», - зазначив Генеральний директор МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.
 
«Ми фокусуємо зусилля на реалізації важливих для громади проектів – упорядковуємо місця загального відпочинку та прибудинкові території. Як показує практика, саме такий формат відкриває великі можливості розвитку Маріуполя. Цього року найактуальнішим для життя міста стало питання підтримки охорони здоров'я. І як соціально відповідальна компанія Група Метінвест зосередила всі кошти на його вирішенні», - розповів генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко.