КСВ 03.03.2021 Читати 6 хв

За п'ять років Метінвест інвестував понад 42 млн грн у розвиток освіти в Маріуполі

Перспективна й зацікавлена молодь визначає майбутнє сталого бізнесу. Група Метінвест активно інвестує у програми навчання та розвитку молодих фахівців, мотивуючи молодь набувати й підвищувати кваліфікацію. За п'ять років на розвиток сфери освіти в Маріуполі Група Метінвест спрямувала понад 42 млн грн.

У 2016 році металурги допомогли Маріупольському центру професійно-технічної освіти відремонтувати спорткомплекс й облаштуванні огорожі спортивного майданчика закладу. Було виконано ремонт покрівлі Маріупольського механіко-металургійного коледжу, а також відремонтовано будівлю дитячого садка № 55 із благоустроєм прилеглої території. Інвестиції Групи Метінвест у проєкти сфери освіти за цей період становили майже 3 млн грн.

У 2017 році Група Метінвест підтримала програму міста з релокації вишів-переселенців. В 11 середніх навчальних закладах – школах та ліцеях Маріуполя – відремонтовано шість класів хімії, п'ять класів фізики, два класи інформатики. У НВК «Ліцей-школа № 14» металурги допомогли відремонтувати спортивну залу. У цьому навчальному закладі та спеціалізованих школах № 40 і № 5 організовано лаундж-зони, орієнтовані на точні науки й інженерні спеціальності. Частину коштів інвестовано у створення сучасної навчально-матеріальної бази в Приазовському державному технічному університеті. Також продовжено інвестування в капітальний ремонт Маріупольського міського центру мистецько-естетичної творчості.

Ключовими спільними проєктами Групи Метінвест, муніципалітету й держави у 2018 році в Маріуполі стали відкриття в селищі Волонтерівка енергоефективного, перебудованого з урахуванням усіх сучасних норм дитячого садка № 39 і завершення капітального ремонту Маріупольського технічного ліцею.

У 2019 році Група Метінвест продовжила інвестувати в розвиток освіти та навчальних закладів Маріуполя – від дитячих садків до університетів. Меткомбінат «Азовсталь» допоміг відремонтувати й укомплектувати меблями та технікою дві аудиторії Маріупольського центру професійно-технічної освіти, а також провів експертне обстеження головного корпусу навчального закладу.

Спільно з Фондом розвитку Маріуполя й міською владою Група Метінвест організувала і провела конкурс «Лідери освітніх інновацій», мета якого – підтримка ініціатив викладачів, які пропонують інноваційні методи викладання та сприяють розвитку інклюзивного навчання. Серед 12 пропозицій-переможців конкурсу, які отримали фінансування: STEM-проєкти, проєкти, що пропонують використання адаптивних методів викладання для підвищення ефективності уроків англійської мови, ініціативи з комплексного виховання й підвищення мотивації учнів, а також розвитку фізичної культури для дітей з інвалідністю з використанням елементів йоги замість стандартних фізичних вправ. Реалізується масштабна стипендіальна програма Групи Метінвест для найкращих студентів профільних спеціальностей у ПДТУ. Інвестиції компанії у сферу освіти Маріуполя (у порівнянні з 2016 роком) зросли більш ніж у сім разів і становили майже 21 млн грн.

2020 року Група Метінвест, попри корективи, які в усі процеси діяльності компанії внесла пандемія коронавірусу, продовжила підтримувати розвиток усіх рівнів освіти в Маріуполі. Так, у Маріупольському центрі професійно-технічної освіти на початку нового навчального року з'явилася ще одна сучасна аудиторія. Меткомбінат «Азовсталь» інвестував у ремонт будівлі головного корпусу навчального закладу й аудиторії охорони праці. Продовжено реалізацію масштабної стипендіальної програми для найкращих студентів ПДТУ, а також запровадження дуальної системи освіти в межах довгострокової угоди про співпрацю вишу з Групою Метінвест. 25 студентів профільних технічних спеціальностей стали учасниками програми та працювали на металургійних комбінатах імені Ілліча й «Азовсталь», а також у «Метінвест Промсервіс», закріплюючи теорію на практиці.

– Інвестувати в модернізацію виробництва, не розвиваючи соціальну інфраструктуру й освіту, – недалекоглядно. Потрібно думати про майбутнє, діючи зараз. Компанія мислить стратегічно – щорічно фінансуючи проєкти, які підтримують інноваційні форми навчання, науки, технології, інженерії та математики, а також приділяють особливу увагу розвитку навичок лідерства серед студентів і викладачів, – зазначив генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі. 

– Саме зацікавленість бізнесу у кваліфікованому персоналі запускає комплексний ефект від спеціалізованих вишів до початкової школи, що так само стимулює соціальний розвиток нації та формує на базі початкової, середньої й вищої освіти чуйні до інновацій покоління. Компанія зміцнила відносини з ключовими навчальними закладами України, у тому числі й маріупольськими вишами, підписавши довгострокові угоди про співпрацю, та має намір і надалі інвестувати у впровадження й просування сучасних методів і підходів у навчанні, допомагаючи навчальним закладам готувати кваліфікованих і потрібних молодих спеціалістів, – повідомив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас Шевченко.