Працевлаштування 25.04.2022 Читати 6 хв

З чистого аркуша: маріупольців працевлаштовують на криворізьких підприємствах Метінвесту

Продовжуємо розповідати про мешканців Маріуполя, чиє життя докорінно змінила війна. З 18 квітня в трудовій книжці Ігоря Седого з’явився новий запис – Північний ГЗК, автомобільний цех. Саме тут він працевлаштувався машиністом крану після того, як вирвався з любого, але сьогодні розбитого ворогом приморського міста. 

До 24 лютого в житті Ігоря Григоровича все було стабільно – дружня сім’я, рідна з дитинства домівка, улюблена справа. На рахунку нашого героя чимало нових об’єктів – мостів, будівель. І не тільки в Маріуполі, а й в інших містах України. Все життя керував кранами на будівельних майданчиках, а у 2018 році працевлаштувався в підрядну організацію на завод Азовсталь. Ремонтував обладнання, відновлював теплотраси. Причетність до великих справ завжди приносила задоволення. Здавалося б, що ще потрібно? Але з першими вибухами все обірвалося водночас. Війна змінила докорінно життя, зруйнувала плани.

Випробування на міцність

Вже 25 лютого Ігор Седой не вийшов у першу зміну. Організація, в якій працював, призупинила роботу. З того дня у родини та їх сусідів із Кальміуського району (с. Україна) почалося випробування на міцність. Життя під постійними обстрілами перетворилося на пекло. З рідного дому переселилися до льоху. На четвертий день війни вже не було ані світла, ані газу. З круп, муки та води, які були в запасі, готували вдосвіта їжу просто неба. Це були найтихіші години дня. Вже о восьмій бігли в укриття. Від авіаударів щодня здригався світ. Так прожили цілий місяць. Коли закінчилася вода, збирали у ємності дощову. А 22 березня разом із сусідами ухвалили рішення їхати з міста. Ризикували під обстрілами та вирвалися неушкодженими. Взяли напрямок на Запоріжжя, переночували в Кам’янському, і ось вже скоро місяць як Ігор зі своєю дружиною живе в Кривому Розі.

Знову з роботою

Місто зустріло маріупольців привітно. У Центрі кар’єри Метінвест знайшли для Ігоря роботу за спеціальністю. До речі, й у жінки Тетяни теж споріднена професія – машиніст мостового крана. Тож щойно з’явиться пропозиція, планує працевлаштуватися на одному з криворізьких підприємств Метінвесту. Північани допомогли з пошуками житла та продуктами.

Наразі Ігор у цеху знайомиться з вимогами охорони праці, спілкується з колегами та очікує, коли отримає машину, щоб знову бути корисним. Тепер уже в кар’єрах та на збагачувальній фабриці.

«Кривий Ріг – гостинне місто. І люди тут привітні та щирі. Але з нетерпінням чекаю на перемогу, щоб повернутися до рідного Маріуполя, почати відновлювати місто та підприємство. В мене така професія – будувати», – на прощання сказав Ігор СЕДОЙ.

Нагадаємо, що для спеціалістів промислових підприємств, котрі втратили роботу внаслідок воєнних дій, Група Метінвест має приблизно 4 000 місць для працевлаштування в Покровську, Кам’янському, Запоріжжі та Кривому Розі й за необхідності забезпечує житлом, харчовими продуктами й одягом.

З питань працевлаштування на криворізьких підприємствах Метінвесту переселенці з Маріуполя, які працювали в компанії, можуть звернутися до Центру кар’єри Метінвест за телефоном: 0 800 606 000 або за адресою: Саксаганський район, вул. Заводська, 1.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.